KERİM ÖZBEKLER profil resmi
KERİM ÖZBEKLER kapak resmi
NAZİLLİ'DE (AYDIN'DA) DÜNYAYA GELMİŞTİR, 3 MAHALLİ GAZETE ÇIKARMIŞ. 17 KİTAP YAZMIŞTIR, YAZILARI-ŞİİRLERİ-DUYURULARI AŞAĞIDA Kİ BLOG'TA YER ALMAKTADIR. http://kerimozbekler34.blogspot.com
Gazeteci-Yazar-Şair
Ortaokul 3.terk...
Aydın
Nazilli, 1 Kasım 1951
Erkek
193 okur puanı
27 Ağu 2013 tarihinde katıldı.
NAZİLLİ'DE (AYDIN'DA) DÜNYAYA GELMİŞTİR, 3 MAHALLİ GAZETE ÇIKARMIŞ. 17 KİTAP YAZMIŞTIR, YAZILARI-ŞİİRLERİ-DUYURULARI AŞAĞIDA Kİ BLOG'TA YER ALMAKTADIR. http://kerimozbekler34.blogspot.com
Gazeteci-Yazar-Şair
Ortaokul 3.terk...
Aydın
Nazilli, 1 Kasım 1951
Erkek
193 okur puanı
27 Ağu 2013 tarihinde katıldı.
 • 30 Kasım 2018 Cuma günü, saat.19.30'da;Sokak Kitap ve Kahve Evi-Güvenevler Mahallesi, 1912 Sokak, Burçak Apt. No.9-B Mersin Tel.0-324-3278505 adresinde, Müslüm Kabadayı ''Emek Edebiyatı'' konusunda bir söyleşide bulunacak ve okuyucuları için kitap imzalayacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.
 • 08 Aralık 2018 Cumartesi günü, saat.14.00-16.30 arasında;Ege Genç İş Adamları Derneği (EGİAD)-1456 Sokak, No.10/1 Punta İş Merkezi, K.8 Alsancak-İzmir adresinde;Tarihçi-Yazar-Yaratıcı Drama Eğitmeni Pınar Sözer, Tarkem Genel Müdürü Sergenç İneler ve Müzakerecei-Arabulucu-Felsefe Öğretmeni İlknur Sarı
  -Kentsel yenileme alanı Kemeraltı ve çevresinde keşfedilmeyi bekleyen tarihsel doku,
  -Eğlenceli gezi ve proje uygulamalarıyla tarihi sevdirmek,
  -Müzelerde yapılabilecek etkinlik örnekleri,
  -Karagöz ve Nasreddin Hoca’nın problem çözme yöntemleri,
  -Anadolu’da Uzlaşma Kültürü konularında bir seminer çalışması yapacaklardır, semineri izlemek ücretsizdir. Yalnız yer sınırlı olduğu için rezervasyon yaptırmak gerekmektedir, semineri izlemek isteyenler aşağıdaki bilgileri kullanabilirler. İlgilenenlere, önemle duyurulur. Tel.0-507-6506460
  Kayıt için: http://sihirlitarih.com/kayit-formu/
 • SARIYER BELEDİYESİ FAKİR BAYKURT ÖYKÜ YARIŞMASI ‘NA İŞTİRAK EDECEK OLAN YARIŞMACILARA 23.000 LİRALIK PARA ÖDÜLÜ DAĞITILACAK.(SON KATILIM TARİHİ.19 NİSAN 2019)…

  ’HERKESİN BİR ÖYKÜSÜ VARDIR’ AMAÇ: ”Herkesin bir öyküsü vardır” sloganı ve edebiyatın bütünleştirici etkisi ile halkımızın okuma yazmaya olan ilgisini artırmak amacıyla “Sarıyer Belediyesi Fakir Baykurt Öykü Yarışması” düzenlenmiştir.

  YARIŞMAYA KATILMA ŞARTLARI;

  1-1. Kategori: Ortaokul (10-14 yaş) Adaylar yarışmaya sadece bir öyküyle katılabilirler.

  2. Kategori: Lise (15-19 yaş) Adaylar yarışmaya sadece bir öyküyle katılabilirler.

  3. Kategori: Yetişkinler Kategorisi 1 (Ortaokul - Lise öğrencisi olmayan, 18 yaş üzeri ve bugüne kadar öykü kitabı yayımlanmamış olanlar) Adaylar yarışmaya sadece bir öyküyle katılabilirler.

  4. Kategori: Yetişkinler Kategorisi 2 (01.01.2018 – 19.04.2019) tarihleri arasında yayımlanmış olanbir öykü kitabıyla katılabilirler) .

  2- Yarışmacı bir A4 kâğıdını aşmayan özgeçmişini, nüfus cüzdanı fotokopisini ve bir adet fotoğrafını küçük zarfa konularak teslim edecektir. Küçük zarfın içinde bulunan özgeçmişe adayın yaşı, açık adresi, telefon numaraları ve e-posta adresi mutlaka yazılmalıdır. Küçük zarfın üzerine sadece yarışma kategorisi yazılacaktır. Adresi ya da yaş gurubu belirlenemeyen öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır. Öykülerde, öykü yazarının kimliğini belirten hiçbir bilgi bulunmayacaktır.

  3- Yarışmaya katılacak öyküler ve özgeçmiş; 12 punto ile Times New Roman karakterinde, hem kâğıt, hem de CD’ye kaydedilmiş biçimde hazırlanacaktır. Özgeçmiş, bir adet vesikalık fotoğraf ile küçük bir zarf içine konulacak olup küçük zarfın üzerinde sadece yarışma kategorisi belirtilecektir. Öyküler (5 nüsha olarak), küçük zarf ve CD büyük zarfın içine konularak tek zarf halinde teslim edilecektir.

  4- Öykü konusu serbesttir.

  5- Öykülerin uzunluğu 1,5 satır aralığıyla 5 (A 4) sayfasını geçmeyecek boyutta olacaktır.

  6- 4. Kategoride (yarışmaya öykü kitabı ile) katılacak olan yarışmacılar 5 adet öykü kitabı ile yarışmaya başvuracaktır. 5 adet öykü kitabı, 1 A4 kağıdını aşmayan özgeçmişi, nüfus cüzdan fotokopisiyle birlikte büyük zarfta gönderilecektir.

  7- Önceki yıllarda düzenlenmiş öykü yarışmalarımızda eserleri dereceye girenler bu yıl yapılacak öykü yarışmasına aynı kategoride katılamaz.

  8- Yarışmaya gönderilen öyküler ve öykü kitapları iade edilmeyecektir.

  9- Birden fazla kişi tarafından yazılmış ortaklaşa öyküler yarışmaya kabul edilmez.

  10- Öyküler Sarıyer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü-Pınar Mahallesi, Günyüzü Caddesi, No.2 Maslak-Sarıyer-İstanbul adresine elden, APS, Kargo ve kurye ile gönderilebilir.

  11- Sarıyer Belediyesi yarışmada ödül kazanan eserleri yayınlama hakkına sahiptir.

  12- Yarışmada üç kategoride ilk üçe giren öykülere ödül verilecektir. Ayrıca ilk üç kategoride mansiyon ödülü verilecektir.

  13- Dördüncü kategoride Fakir Baykurt Öykü Kitabı Ödülü “ verilecektir.

  14- Yarışmaya gönderilen öykülerin bu şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılığı, alıntı, kopya ya da başkasına ait olduğunun tespit edilmesi durumunda söz konusu öyküler yarışma dışı bırakılacak olup hukuki sorumluluğu da yarışmacıya ait olacaktır.

  15- Yarışmaya son başvuru tarihi 19 Nisan 2019.

  16- Yarışma sonuçları 09 Eylül 2019 tarihinde açıklanacaktır. Kazanan öykülerin sahipleri http://www.sariyer.bel.tr sitesinde yayınlanacaktır.

  17- Ödül töreni tarihi daha sonra ilan edilecektir. 18- Yarışmaya öykü gönderen yarışmacılar bu şartnameyi kabul etmiş sayılır.

  SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ;

  1. ve 2. Kategori Seçici Kurul Üyeleri: İbrahim Balcı (Yazar) Cafer Hergünsel (Yazar) Tuncay Dağlı (Yazar) Bilge Karaduman (Yazar) Murat Gürbüz (Edebiyat Öğretmeni)

  3. ve 4. Kategori Seçici Kurul Üyeleri: Zeynep Oral (Yazar) Ayşegül Tözeren (Yazar) Halil Genç (Yazar) Özcan Karabulut (Yazar).

  ÖDÜLLER;
  Yarışmada dereceye girecek öykü sahiplerine şu ödüller verilecektir:
  1.KATEGORİ BİRİNCİYE: 1500 TL İKİNCİYE: 1000 TL ÜÇÜNCÜYE: 750 TL MANSİYON: 500 TL
  2.KATEGORİ BİRİNCİYE: 2000 TL İKİNCİYE: 1000 TL ÜÇÜNCÜYE: 750 TL MANSİYON: 500 TL
  3.KATEGORİ BİRİNCİYE: 5000 TL İKİNCİYE: 3000 TL ÜÇÜNCÜYE: 2000 TL MANSİYON: 1000 TL
  4. KATEGORİ Fakir BAYKURT Öykü Kitabı Ödülü: 5000 TL.

  SONUÇLARIN İLANI: 09 Eylül 2019.

  İLETİŞİM;
  Çağrı Merkezi: 444 1 722/ Özcan Aydın Dahili:3313 E- Posta: kulturvesosyalisler@sariyer.bel.tr Web: http://www.sariyer.bel.tr
 • 23 Kasım 2018 Cuma günü, saat.19.00'da;Cumhuriyet Mahallesi, Tennuri Caddesi, Polat İş Merkezi, K.1, No.3 Melikgazi-Kayseri adresinde, Abdullah Ayata ''Son Ermeni'' isimli kitabını okuyucuları için imzalayacak ve söyleşide bulunacaktır. İlgilenenlere, önemle duyurulur.
 • 13 Kasım 2018 Salı günü, saat.18.45'de;Kabakçı Konağı Hamamönü-Ankara adresinde, ''Başkent'te Dem Vakti Şiirleri'' etkinliği yapılacaktır. Başkent Edebiyat yöneticilerinin organize ettiği bu etkinliği isteyen herkes ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.
 • M.SUNULLAH ARISOY 2019 ŞİİR ÖDÜLÜ'NÜ KAZANAN ŞAİRE 3.000 LİRALIK PARA ÖDÜLÜ VERİLECEK.(SON KATILIM TARİHİ.31 ARALIK 2018 PAZARTESİ)...

  Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) yöneticilerinin düzenlediği ve ilki 1996‘da verilen M.Sunullah Arısoy ödülü, bu yıl da şiir dalında verilecek.
  M. Sunullah Arısoy'un Türkçeye gösterdiği özen ve emek göz önüne alınarak, ödüle katılacak yapıtların değerlendirilmesinde Türkçeye özen, belirleyici ölçüt olacaktır.

  KATILMA KOŞULLARI;

  -01 Ocak-31 Aralık 2018 tarihleri arasında yayımlanan ve daha önce ödül almamış şiir kitapları ya da kitap oylumundaki (en az 15 şiirden oluşan) şiir dosyaları ile ödüle aday olunabilir. Ödüle katılan yapıtlar arasında, seçici kurul değerlendirmelerinin bitimi olan 15 Nisan 2019'a kadar herhangi bir ödül kazanan yapıt değerlendirme dışı kalacaktır.

  -SON BAŞVURU TARİHİ.31 Aralık 2018’dir.

  -Ödüle katılacak kitap ya da dosyanın 6 örneğinin katılımcı ya da onun yetkili kıldığı yayınevi tarafından bir başvuru dilekçesi eşliğinde, özgeçmiş ve iletişim bilgileriyle birlikte, elden ya da posta ile aşağıdaki adrese ulaştırılması gerekmektedir.

  M.Sunullah Arısoy Şiir Ödülü
  Camiatik Mahallesi, Yıldırım Caddesi, No.67
  Kuakmer Binası
  09400 Kuşadası-Aydın

  -SEÇİCİ KURUL;Hidayet Karakuş-Ayten Mutlu-Ahmet Özer-Çiğdem Sezer-Halim Yazıcı.

  -ÖDÜL;3.000 (Üç bin) TL.’dir ve kazanan yapıtın sahibine, 17 Mayıs 2019 tarihinde, Kuşadası’nda düzenlenecek tören sırasında bir plaket ile birlikte verilecektir.

  -Ödül bölüştürülmeyecektir.

  -Ödüle Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu ve Seçici Kurul üyeleri aday olamazlar.

  M. SUNULLAH ARISOY ŞİİR ÖDÜLÜ SEKRETERLİĞİ;

  Şadiye Evgin
  Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) Müdürü
  Tel.0-506-5450188
  E Postalar.kegev.net@hotmail.com veya sadiyeevgin@hotmail.com
  http://www.kegev.org.tr

  Zerrin Boratav Bağçivan
  Eşgüdüm Sorumlusu
  Tel.0-542-6754003
  E Posta.zerrinbagcivan@hotmail.com
 • 17 Kasım 2018 Cumartesi günü, saat.18.30'da;Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi-Kırşehir adresinde, 7.Aşıkpaşa Şairler Şöleni yapılacaktır. Sait Sargın'ın sunacağı proğram sırasında sahneye şu şairler çıkacaktır, Abdülkadir Güler (Söke-Aydın)-Yaşar Akbaş (Aksaray)-Nermin Akkan (Tokat)-Barış Cavit (Azerbaycan)-Ümit Yaşar Apaydın (Kırşehir)-Şerif Kutludağ (Denizli)-Nurala Göktürk (İstanbul)-Yahya Azeroğlu (Iğdır)-Meryem Başkurt (Başkurdistan)-Hüseyin Özkan (Bursa)-Filiz Bedük (Malatya)-Vaad Havdi (Telafer-Irak)-İbrahim Düğer (Kırşehir)-Erol Kılıç (Kırşehir)-Erdoğan Çalışkan (Kırşehir)-Mehmet Şimşek (Kırşehir)-Veysel Turgut (Kırşehir)-Zübeyde Gökbulut (Kırşehir). Etkinliği isteyen herkes ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.
 • 16 Kasım 2018 Cuma günü, saat.19.30'da;Niğde Kültür Merkezi-Niğde adresinde, şair Basri Akdemir-Harun Kaya-İsmail Özmel-Fahrettin Dolgun (Aşık Fahrani)-Muharrem Çiftçibaşı-Mehmet Bahsi-Sabri Özdağ-Fikret Dikmen-Niğmet Şentürk-Halil Alpat-Murat Soyak-Ömer Varol'un sahne alacağı ''Şiirler ve Türkülerle Sonbahar'' isimli bir etkinlik yapılacaktır. Niğde Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Niğde Yazarlar ve Sanatçılar Birliği yöneticileri tarafından tertip edilen bu proğramı isteyen herkes ücretsiz olarak izleyebilir, ilgilenenlere önemle duyurulur.
NAZİLLİ'DE (AYDIN'DA) DÜNYAYA GELMİŞTİR, 3 MAHALLİ GAZETE ÇIKARMIŞ. 17 KİTAP YAZMIŞTIR, YAZILARI-ŞİİRLERİ-DUYURULARI AŞAĞIDA Kİ BLOG'TA YER ALMAKTADIR. http://kerimozbekler34.blogspot.com
Gazeteci-Yazar-Şair
Ortaokul 3.terk...
Aydın
Nazilli, 1 Kasım 1951
Erkek
193 okur puanı
27 Ağu 2013 tarihinde katıldı.

Okuduğu kitaplar 4 kitap

 • Seksen Günde Dünya Gezisi
 • Efendi: Beyaz Türklerin Büyük Sırrı
 • Nutuk
 • Efendi 2: Beyaz Müslümanların Büyük Sırrı

Kütüphanesindekiler 6 kitap

 • Haliç'te Yaşayan Simonlar
 • Çankaya
 • Çalıkuşu
 • Efendi 2: Beyaz Müslümanların Büyük Sırrı
 • Nutuk
 • Efendi: Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Beğendiği kitaplar 6 kitap

 • Haliç'te Yaşayan Simonlar
 • Nutuk
 • Çankaya
 • Çalıkuşu
 • Efendi 2: Beyaz Müslümanların Büyük Sırrı
 • Efendi: Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Beğendiği yazarlar 5 kitap

 • Deniz Ülke Arıboğan
 • Orhan Veli Kanık
 • Maksim Gorki
 • Yavuz Bahadıroğlu
 • Soner Yalçın