1000Kitap Logosu

Keşfet

Yasemin
bir alıntı ekledi.
Zira dünyanın en güzel şehrine getirmişti onları beyaz tenli adamlar. Ayakta, gözleri açık rüya görür gibi, bu tarifsiz güzellik karşısında sus pus olmuştu herkes. Belki de kaçırıldıklarını bile unutmuşlardı bu eşsiz manzara karşısında! #HandanMakamı
1
ŞİLAN
bir alıntı ekledi.
aşk daha nasıl anlatılsın...
Kim demiş haram nedir bilmez Hayyam? Ben haramı helâlı karıştırmam: Seninle içilen şarap helâldir, Sensiz içtiğimiz su bile haram.
2
râ
bir alıntı ekledi.
Ömer b. Zerr vaazlarında şöyle derdi: Afiyet içinde olan kullar kabirlerdeki çürümüş cesetleri bir bilselerdi gözlerin ve kalplerin döndüğü o günden korkularından dolayı boş geçen günleri için daha fazla çalışır, ciddiyeti elden bırakmazlardı.
Mahmut Bilgin
Fısıltılar'ı inceledi.
475 syf.
·
102 günde
·
8/10 puan
Bit pazarından almıştım bu kitabı yorumlarına güvenerek. İlgi çekici bir kurgusu olduğunu düşünüyorum ancak kurgudaki tesadüflerin çok fazla olması, dünyada bulunma ihtimali az olan, nadiren gerçekleşen durumların bir araya gelmiş olması ikna ediciği ve gerçekçiliği biraz düşürmüş bence. Ancak yine de okunabilecek bir kitap olduğunu düşünüyorum.
Fısıltılar
8.7/10
· 72 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Gidenler için üzülmeyin!” dedi İmâmı Şâfi. “Eğer zorluk anında insanlar senden uzaklaşıyorlarsa, bil ki; senin işini Allah azze ve celle üstlenmek istiyor.”
2
2
...
1.000 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.