• çöküşle başlıyorum güne, yükselen borsaya inat
  Bismillah deyip şeytanıma gülümserken
  aklım;
  yüz yıldır yıkılıp inşa olan hayretime takılıyor
  kimse bilmez
  her uçurumdan adını söyleyerek düştüğümü
  ne yapsam olmuyor çünkü
  suretini verdiğim posta memurları
  görevini kötüye kullanıyor

  bir miktar cesurdur herkes ıslık çalınca
  bense hüner sayarım yağmura direnmeyi
  şahidim yok, sokağım çıkmaz,
  nasıl diyeyim
  direnmek, kaybetmenin yarısıdır sevgilim

  yaşamakla bir yere varılmaz diye
  girmeden kaybettiğim tüm savaşlarda
  tek celsede ölüyorum
  bu çaputlar, bu kolonya, bu tütünlerle
  çürümüş yanlarımı sarıyorum
  bir bir kırılıyor içimin fay hatları
  kervanımızı eşkiyalar zapt etmiş
  korkacak değilim elbet
  ki sen gitmezsen, ki ben düşmezsem
  neye yarar bu yollar

  şimdi ben,
  acısı hafiflesin diye vurulan atlar gibiyim
  merhemini bir tüfekte arayan.
  yüzünün hendeğine takılmıştı ayağım, ellerim, gözlerim
  hangi yönde sıksan, aynı yerde ölüyorum.
  teselliye gerek yok
  hiç kıranla kırılan, bir olur mu sevgilim
 • 392 syf.
  ·3 günde·Beğendi·10/10
  Harika bir seriden yine harika bir kitap okudum. Bu aralar bu seriyi okurken korku hissederek okuyorum; çünkü Türkçe kitapların sonuna doğru yaklaşırken, Epsilon Yayınları'nın diğer kitaplarını bir türlü çevirmiyor olması üzüyor. Böyle güzel bir serinin: Devamını okuyabilecek miyim, kaygısı yaşamak kesinlik berbat! Bu kitabı okurken 24. kitap hakkında spoil yemek, yarama acayip tuz bastı. Umarım devamını okuyabiliriz.

  Neyse, yorumuma devam edecek olursam Eve için oldukça zor bir kitaptı; her davada zorluk payı oluyor ama cinsellikle ilgili davalarda Eve, geçmişinden dolayı daha fazla zorlanıyor ve biz, bu konudaki kırılma noktalarına tanıklık ederken bir taraftan da o güçlü yönüne tekrar tekrar şahit oluyoruz ve bu, kitabı mükemmelleştiriyor. Bazı insanların nasıl hastalık derecesinde bencil ve bağnaz olabileceğini; ailenin, yetiştirilme tarzının ne derece önemli olduğuna dair bir farkındalık yaşıyoruz. Bu tarz şeyler okumak sinirlerimi zıplatsa da, Eve'nin kendini paralayacak derecesinde bu işin peşinde olması daha hızla okumamı sağlıyor. Eve'nin geçmesiyle ilgili yeni bir şeyler olabileceğini hissediyorum ama bu, gerçekten olur mu, olursa hangi kitapta olur hiç bilmiyorum.

  Internet aracılığıyla biriyle tanışan bir kız, o kişiyle ilk defa yüz yüze görüştükten birkaç saat sonra ölüyor. Ölümün ardından ortaya çıkanlarla görünen o ki, kızımız biri tarafından baştan çıkarılmış ve fahişe adı verilen bir kimyasalla da öldürülmüştür. Katil, bunu isteyerek yapmamış olsa da, artık başka bir niyeti yoktur.

  Eve, her kitapta tükenmenin sınırlarında dolaşırken, Roarke, mükemmel bir adamımız onu yenilenmiş bir şekilde tekrar ayağa kaldırıyor. Ve insan ister istemez Roarke yokken Eve nasıl dayanıyordu, diye merak ediyor. Eve'nin bu kitaptaki halini görmek beni çok üzdü ve sanki gücü daha çabuk tükeniyormuş gibi hissediyorum. Buradaki güçten kastım, işini iyi yapmaması değil, özel anlarında kendini daha çabuk koy vermesi. Sonuç olarak yine çok beğendiğim bir kitap oldu. Aşığım bu seriye.