"Sanırım ihanet ve kıskançlık her dönemde vardı. Sadakat ise sadece gerçek sevenlerin kalbinde yeşeren bir çiçekti."
Evlilik ve beraberinde gelen sahiplenme ve kıskançlık duyguları ruhu köleleştirir.
Kıskançlık denen yılanın vücuduna girmesine İzin verme! Çünkü bu yılan beynini kemirmeye ve kalbini yiyip bitirmeye başlar.
Evlilik ve beraberinde gelen sahiplenme ve kıskançlık duyguları ruhu köleleştirir. Bu duygular benim üzerimde hiçbir zaman egemelenlik kurmayacak. Umarım ne erkeklerin ne de kadınların,birbirlerinin zaaflarının tahakkümü altına girmeyeceği bir zaman gelir,Doktor breuer
bırakınız sevişsinler
Kadınlar yeni deneyimlere ve yeni sevgililere daima açıktırlar. Ve bu sanıldığı gibi kocaya acı vermemektedir. Duyulan acı ve kıskançlık krizleri hepsi sadece hayal ürünüdür. Erkekler ve kadınlar için de gerçek olan tek şey özgürce istedikleriyle, istedikleri şekilde sevişmektir.
Kıskançlık, ne pahasına olursa olsun ıstırap çekme arzusudur .
"Neden insan hayatı, huzurun ve barışın kısa ama kötülüğün ve savaşın uzun sürdüğü bir yolculuktu? Ne zaman kendini güvende hissetse ki bu çok sık olmuyordu- neden ille bir kıskançlık, hak gaspı, her çeşit zalimlik ve ölüm çıkıveriyordu ortaya? Neden hayat adil değildi, mutluluk kısa ama mücadele tükenmezdi? Yani neden insan insanın kurdu'ydu?.."
Bir erkek kadına aşık olduğunda ilk günlerinde onu kıskanır. Aslında bu sadece erkeğin kadına oynadığı bir oyundur yani erkek namussuzluk yapmaktadır. Ama kadın doğum yaptıktan ve artık erkek kadının vücuduna ilgi duymamadığında bu kıskançlık biter ve erkek kadını aldatmaya başlar.
Son kadeh içilmiş, Son söz edilmişti. Bir düşünce sardı hepsini... Bir hatıra, Bir hırs, Bir kıskançlık, Bir yanıltı, Bir kardeşlik, Bir yanlışlık, Bir kin, Bir ümit, Bir şey... İnsana ait.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.