Çünkü kitap almak da okuması kadar zevkli
Okuyamadığı, okumaya fırsat bulamadığı ya da daha başından okuyamayacağını bildiği kitaplar aldı...
Sayfa 15 - 44. BaskıKitabı okuyor
Kitap
Empati ilerlemeyi mümkün kılıyor; insan empatisi genişledikçe evren de biraz daha açılıyor.
Sayfa 93
Reklam
288 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
Selam kitap dostları akıcı ve oldukça sürükleyici bir kitapla karşınızdayım. Remzi, Metin ve İnci üniversitede yakın arkadaş olan karakterler. Okul bitince herkes başka bir yola savrulur ve yıllar sonra Metin in hayatına giren bir kadın sayesinde yeniden yolları kesişir. Ancak ortada gizemler , açığa çıkmak zorunda kalan ve tüm hayatlarını değiştirecek sırlar vardır. İşte burada yazar kurgusuyla aslında çok güzel aktarımlarda bulunmuş. Hiçbir sırrın gizli kalamayacağı, bu sırların insanın kaderini nasıl da değiştirebildiğini çarpıcı bir şekilde göstermiş. Hayatı bu kadar da çetrefilli yaşamaya gerek olmadığını, şeffaf yaşamın her zaman insanı rahatlattığını düşündüm bolca. Çünkü taşıyamadığımız yaşamlar ne yazık ki ters giyilen bir kazak kadar sıkıyor insanı ve kazağı düzeltmek kadar kolay olmuyor o sıkıntılarla mücadele etmek. Yani akıllı uslu kimseye karışmadan , iyilikle ve sevgiyle yaşayın kuzum Kitabın sonunda kurguya dahil olan karakteri ve kim olduğunu kolayca çözdüm ve belki o kısım yani “iki yıl sonra” başlıklı bölüm biraz daha detaylandırılabilir diye düşündüm. Çok hızlı gelişti herşey ve de sonuçlandı. İki kitaplık seri bile çıkar, yazar kalemiyle keyifle okuturdu bana göre Keyifle okuyun kitapla kalın
Şu Ters Giydiğin Kazak
Şu Ters Giydiğin KazakAli Osman Üçkaleler · Feniks Kitap · 202343 okunma
Âl-i İmran suresi 113. Ayet
ehl-i kitap içinde istikamet sahibi bir topluluk vardır ki, gece saatlerinde secdeye kapanarak Allah'ın âyetlerini okurlar. (3-Âl-i İmran) (4. Cüz-1. Hizb)
Sayfa 63 - Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları Haziran 2015Kitabı okuyor
Çok fazla kitap okuduğum zaman dönüştüğüm kişiyi se­viyorum. Sosyal medyada çok fazla vakit geçirdiğimde dönüştüğüm kişiyi sevmiyorum.
Sayfa 90
Bazen öyle olur, birileri güler, sen neye güldüklerini anlamazsın ama onlarla birlikte sen de gülmeye başlarsın.
Reklam
İnanın kendimin ‘yokluğunda çok kitap okudum’.
Didem Madak
Didem Madak
Ve o zamanlar bile müzik dinlemek benim için bir boş zaman değerlendirmesi değil gerçek bir uğraştı.
240 syf.
8/10 puan verdi
·
10 saatte okudu
Kitap çok güzeldi bir kızın suçsuz yere hapiste yatan biyolojik babasını hapisten kurtarması anlatılıyor. Kitabın arkasında kitapta ki baş karakterin ( Zoe’nun ) babasının önerdiği şarkılardan oluşturduğu spotify çalma listesi bile var. Kitabı Küçük Domates’in çalma listesini dinlerken okuyabilirsiniz.
Zoe'nin Masasından
Zoe'nin MasasındanJanae Marks · TİMAŞ GENÇ · 2022208 okunma
Reklam
320 syf.
7/10 puan verdi
İnsanlarla bağ kurmak, şefkatle temas etmek, anlayabilmek ya da hiçbiri olmuyorsa mesafelenmeyi barış ve saygıyla yapabilmek için çocukluklarını ve hikâyelerini düşünürüm. Herkesi sevmek mümkün olmuyor ama kimseden nefret etmemeye yaklaşabiliyoruz bence, bu minik taktik işe yarıyor. Yara İzleri, çaresizlik, umutsuzluk, yokluk içinde olan üç kız
Yara İzleri
Yara İzleriJorge Franco · İthaki Yayıınları · 201247 okunma
120 syf.
8/10 puan verdi
“Baloya gideceksin” diyor ilk sayfada ve “Bir zamanlar…”la başlıyor roman ( ismiyle yanıltırken, burada biraz ipucu veriyor yazar bize ) ve bizi 30.Mart.1924 gününe, Jane’in gidecek bir annesi olmadığı halde hayatı boyunca unutamadığı annelerin kutsal pazarına götürüyor. 1.Dünya Savaşı’nın ardından eksilenlerin hüznü. Sınıf ayrımının ve toplumsal cinsiyet rollerinin ağırlığı… Özgürlük ve tutsaklık… Varlık ve yokluk… Kelimeler, dil… Kimsesizlik… Kimlik inşası… Gelecek; Bir kitap, ödünç alınan. Bir referans mektubu, bağışlanan bir daktilo. Geçmiş; Bir sır, bir gizli ilişki… Aşk… Jane… Ve Paul… Büyülendim. Nasıl bir ustalık ki, Jane oldum, Paul’ü hissettim. Çırılçıplak kaldım, o yatakta ben uzandım. Yaşlandım, anılarımla yaşlandım. Yazdım, yazacak çok şey vardı. Son çeyreğine denk geldiğimiz 1900’lü yıllar ve o zamanların meseleleri. Ben bu kitabı gençliğimde okusaydım, herkese okuturdum. :) O zamanın meseleleri derken, bu zamanın değil sanma, form değiştiriyor meseleler sadece, o kadar hızlı evrilmiyoruz Can. Dilerim okursun.
Annelerin Kutsal Pazarı
Annelerin Kutsal PazarıGraham Swift · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 2022168 okunma
779 syf.
1/10 puan verdi
·
4 günde okudu
Ömrühayatım boyunca okuduğum en rezalet, en kötü kitap.
Hayır, hayır, hayır. Ben 700 küsür sayfayı tanrı gibi yüceltilen bir adam bir diğerine tecavüz ederek bitirsin diye okumadım. Kabul etmiyorum bunu.
Güneşin Öldüğü Gün
Güneşin Öldüğü GünE. Coral · Lora Yayıncılık · 202316 okunma
224 syf.
8/10 puan verdi
Edebiyatın gücünü iliklerine kadar hissedeceğin bir kitap İza’nın Şarkısı. Pragmatik açıdan neden okuyoruz sorusunun bir cevabı olarak ( bende cevapları çok ) hemen sana bu kitabı uzatabilirim. Romanlar insanları anlayabilme sanatının en birinci araçları, ne kadar roman okursan o kadar duygu okumada ustalaşırsın gibi geliyor bana. Uzunca bir süre içinde kaldığımız zorunlu misafirlik hâlinden yeni çıktığımız için, eşi ölünce kızının yanına taşınan Etelka’nın şarkısını duyuyorum önce, İza’nınki sonradan geliyor. Ama tarafını tuttuğum biri yok. İnsanların kendi duygularına bakmamaları, kendi ihtiyaçlarına sahip çıkmamaları ve sözlü iletişimi ( insanlar için mucizevi bir sanş olan konuşma kabiliyetimizi) hayatlarını kurtaracak yönde kullanmamaları canımı çok sıkıyor. Susmakla sövmek arasında çok uzuuuuun bir aralık var oysa ki, orada her ilişki başka bir hâle dönüşebilir, ben buna inanıyorum. Ama o aralıkta kalmak için içerde olanlarla da bağlantıyı kurmak gerekiyor. Küçük olaylar, önemsiz görünen kelimeler, gündelik hayatlla ve insanlarla ilişkimizde başrol etkisinde Can. Sana bu kitap için iki kelime bırakıyorum ve dürüstlük ile özeni seçiyorum. Ayrılıklar, sorunlar, anlaşmazlıklar her zaman olur ama nasıl yaşandığı sonunu değiştirebilir, tıpkı Etalka için, İza için değiştireceği gibi… +15lere uygun
Iza'nın Şarkısı
Iza'nın ŞarkısıMagda Szabo · Yapı Kredi Yayınları · 20203,277 okunma
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.