• 280 syf.
  ·Beğendi·10/10
  #Osenolmalıydın @lynnslaughter
  @pusluyayinları Vuslat teki


  Hani keşke bitmese dediğimiz kitaplar olur ya... İşte tam da öyle bir kitabı bitirmiş olmanın hüznündeyim ️ Kurgu olarak o kadar sürükleyici ve merak uyandırıcıydı ki, kitabın sonuna kadar acaba suçlu kim diye kendimi kemirdim Yorumlanacak, çıkarım yapacak Birçok olayın geçmiş olmasına rağmen hepsinin ortak çıktığı bir nokta.. Aile.. Evet aile de var olan iletişim, sevgi ve bağlılık bizden çocuklarımıza ve her bireye öyle yansıyor ki.. Sorunlu ve saplantılı kişilikler karşısında ne yapacağını bilememek, aile içerisinde kardeş ayrımının vermiş oldugu o kötü his ve güvensizlik... Hepsinden tatlısı tüm bu kargaşanın içerisinde yolunuza sizi anlayacak güzel bir yüreğe denk gelmeniz.. ️


  Kitabın konusuna değinmem gerekirse; Clara ve Moura adında farklı alanlarda kendilerini geliştiren ve başarılı olmaya çalışan ikiz kız kardeşlerden, Clara'nın öldürülmesi ile başlıyor. Tüm gözler sürekli zıtlaşan ve anlaşamayan şüpheli olarak Moura'ya çevrilmiştir. Sebep öldürüldüğü gece ev de ikisinin olmasıdır.. Sorguya çeken polisten, annesine ve tüm çevresine kadar herkes Maura'ya cephe alınca kendine koruma alanı köşe yazarlılıgın da bulur..Tabi orada da tehditler almaya başlar. Tek başına kaldıgı bu süreçte kendisine inanan bir kalbe denk gelmesi hoş bir renk katmış bence yazıya ️️ tek başına kendi soruşturmasını yapmaya karar verir ve bakalım bu işin üstesinden gelebilecek mi ️ sonlara dogru adrenalinin iyice arttıgını itiraf edebilirim ️  Ayrıca kitabın adını duydugum da aşk diye düşünmüştüm, tabi ki yanılmışım çok keyifli bu yolculukta sizi de içine sürükleyecek güzel bir polisiye macera kitabı sizi bekliyor, okurken gerçekten keyif aldım bu tarz sevenlere kesinlikle tavsiyemdir

  Vuslat teki öncülüğünde çok güzel bir okuma grubu ile gerçekleştirdiğimiz bu okuma etkinliği için teşekkür ederim ️
  @pusluyayinları
  @sosyaledebiyatdergisi
  #vusatinkitapaskiileosenolmaliydinkitabiniokuyoruz
  Vuslat teki
  @sosyaledebiyatdergisi
  @pusluyayinları
  #alinti
  #kitap #edebiyat #kitaptavsiyesi #book #kitapoku #booklover #okuma #bookworm #booklovers #tavsiyekitap #kitapheryerde #kitapaşkı #kitapkurdu #kitapsever #kitapokuyorum #kitapkokusu #roman #like4likes #likeforfollow #like #likelike #likeforlike  #like4follow #likes #bookphotography #bookstagram #osenolmaliydin
 • 144 syf.
  "On beşime geldiğimde karşılıksız bir aşka tutuldum ve bunun acısıyla bir ton sirke içerek romantik bir yoldan intihar
  etmeyi düşledim. Aşkımdan intihar etmenin beni mezarımda uçuk ve ilginç, solgun ve şiirsel göstereceğini düşün-
  müştüm; ama on altıma geldiğimde daha görkemli bir ölümde karar kıldım. Ölene kadar dans edecektim.

  Özgürlük ve adalet uğruna adanmış bir hayat , anarşizmin öncülerinden Emma Goldman~
  Etkinlik vasıtasıyla okudum her zaman ki gibi !bilinçli olarak seçilmese de iyikide okudum dediğim kitaplardan ,sayfa sayısı sizi yanıltmasın hem içeriği zengin hemde göz ardı edilen sorunlara dokunmuş yazarımız!
  Anarşizm; özel mülkiyet toplumda baskı kaynağı ve devleti onun bir aracı olarak gören bunların ortadan kalkmasıyla insanın özgürleşeceğini öne sürer.
  Tanımıyla başladım çünkü toplum olarak bu tür kelimere karşı hep önyargıyla yaklaşıyoruz.
  Mesela benim femnizmi bu zamana kadar erkek karşıtı bir hareket olarak sanmam gibi,önce kendimi eleştirmeliyim ki iğneyi kendime çuvaldızı başkasına batirabileyim degilmi ama!

  Çocukken ne kadar güzelse hayat büyüdükten sonra okadar acı oluyor çünkü bizimle beraber günahlar ve yasaklarda çoğalıyor ve biz büyüdükçe kelepçelerimizde bizimle büyüyor.
  Toplumun , ailenizin bakışları değişiyor , hareketlerinizle ve giyim kuşamınızla göze batmaya başlıyorsunuz.Okurken hayal kırıklığı yaşadım :-(yaşadığım hayatla yüzleştim,bazen farkında olmasamda ne çok şeyi göz ardı etmişim öyle, tabi yazara da hayran kaldım kendine sunulan hayattan ziyade kendi yolunu belirlemesi büyük cesaret gerçekten:-|
  Neyse kitap yazarın görüşlerinden oluşuyor ben bazılarını belirticem sadece, size tavsiyem okurken önyargınızı bir köşeye koyup okumanız çünkü görüşleri katı gelebilir bizim yaşadığımız topluma aşırı ters!

  Evliliğe karşı çünkü toplumun evlilige yaklaşımıyla, kendisinin birliktelik anlayışı pek örtüşmüyor ,kadının toplumdaki yerini düşününce hak veriyor insan çünkü kadına sadece bir beden yada çocuk sahibi olmak için bir adım olarak görüldüğü için hak veriliyor ister istemez ,bu şekilde düşünmeyenler üstüne alınmasın ama bu böyle kimsede kusura bakmasın!
  Bebekliginden beri evlilik hayaliyle büyüyen kız çocugu evlenip çocuk sahibi olduğunda beklentileri de karşılanmadığında hayal kırıklığına uğruyor ve boşanma davaları da kacılmaz oluyor tabi, olan kadın ve çocuğa oluyor herzamanki gibi!
  Hep savunmasız ve haksız kadınlardır ne koşulda olursa olsun ,negatif olmak istemem ama sorunları dile getirmemek o sorunun olmadığı anlamına gelmez ne kadar bilinçli olursak okadar güçlü dururuz hayatta!
  Toplumsal sorunlara yaklaşımlarına gelirsek sorunu çözmek yada derinine inmek yerine yasaklar konup maddiyata çevriliyor ve buda şehir eskiyalarına fırsat veriyor, ver parayı çık dışarı aynen durum bu!
  Çünkü kapitalist sistem bunu gerektiriyor bu sistemin ayakta kalması için her türlü parasal durumun ülkede barınması gerekiyor.
  Dönder çarkı kimse duymasın hesabı oh ne güzel ,ben uydurdum şimdi oldu sanki neyse benden bu kadar sağlıcakla kalın:-)etkinliği yapan oblomov klonuna teşekkür ederim

  İyi okumalar:-)
 • 158 syf.
  ·1 günde·7/10
  Aralık ayının okuduğum 18.kitabı oldu. kitabı bir kitap okuma etkinligi kapsaminda okumaya karar verdim ama en buyuk hatam kitabi ıngılzce okumak oldu.Kitabi bitirdikten sonra birkaç inceleme okudum ve anladığım kadarıyla türkçe anlaşılması okunması zor eserlerden biriymiş. Valla kitabı ayila bayıla okuyamadm ama üstünde düşünülmesi gereken ağır ağır yol alması gereken bir eser gibi duruyor. Eser yazarın özelestirisi gibi duruyor bende biraz yazArn hayatınin ve çocukluğunun meşakkatli geçtiği ve bunların yazar da bie çeşit bunalim ve depresyona yol açtığı ve dolaysyla bu eserine de böyle aksettigini düşündürttu. Yazarin eserini bi yönüyle belki biraz franz kafkanin babama mektup ve dönüşüm kitaplarına da benzeteblrz. Kafkanin babasi ve ailesi ole olan ilişkisi ailesinin ona o sekilde muamele etmesi yazari oldukça olumsz etkilemiş ve yazarın haleti ruhiyesine sirayet etmisti ki bunlar ayni zamanda yazarn yazılarına da yansımıştı.Dostoyevski belki ailesi ile kakfa kadar sorun yaşamamış ama belli ki hayat onu yildirmis kendisine olan özgüvenini öldürmüş tıpkı savaş korkusunun stefan zweigi yıldırdığı gibi.
 • 256 syf.
  ·6/10
  Devir Muhteşem Süleyman devridir. Düşmanları bir korkudur sarar. Vehimi çıkar her köşe başından; yamandır, aman vermez. Pargalı ise her vezire benzemez, zekâsıyla savaşır da olmazları oldurur. Hürrem’in tek bir sözüyle kayıplara karışır kimi, kiminin hayalı huzur bulur. Ancak başta Cihan Padişahı vardır ki sefer eyler Bağdat’a, Estergon’a; şanıyla Viyana kapılarına ulaşır. Ne Şarlken tanır ne Ferdinand. Denizler ise Barbaros’tan sorulur. Preveze’den gelen kahramanlık haberleri Kutsal Roma ile Safeviler arasındaki ittifakı körüklerken acaba bu güç savaşında kim galebe çalacaktır? Tarihi romanların vazgeçilmez ismi #OkayTiryakioğlu , Kanuni üçlemesinin ikinci kitabı #Sultan #birkanuniromanı’nda tarihin en ihtişamlı dönemini soluk soluğa bir anlatımla bugüne taşıyor. #Kanuni adlı kitabın devam serisi, Mohaç ile başlayan süreç ve Kanuni'nin zirve dönemleri anlatılıyor. Hayali kahraman #VehimiOrhunÇelebi yine var kitapta. #PargalıİbrahimPaşa 'yı sona götüren olaylar, #MimarSinan 'ın etkinliği, #BarbarosHayreddinPaşa 'nın devreye girmesi, Şah Tahmasb ve Kral Ferdinand ile İmparator Şarlken'in Osmanlılardan köşe bucak kaçışları, Viyana Muhasarası, Alman Seferleri... Neredeyse son 50 sayfasına kadar Kanuni, Pargalı, #Hürrem ve #Vehimi arasında yaşanan entrikalar kitabı okumanızı güçleştiriyor. Aynı zamanda da olayların nasıl devam edeceğini sürekli merak ettiğiniz için kitabı elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Sabrederek okumaya devam ettikçe taşlar yavaş yavaş yerlerine oturuyor ve ilk başlarda sıkıcı gelen kitap sizi daha da sürüklemeye başlıyor. Adeta kitaptaki olayları karakterlerle birlikte sizler de yaşıyorsunuz. #KanuniSultanSüleyman’ın yaşadığı dugu ve düşünce karmaşası sizi de kitabın her satırında etkiliyor. 256 sayfa boyunca bütün duyguları sırasıyla yaşıyorsunuz. Yazarımızın ellerine yüreğine sağlık. Tarihi romanlara ilginiz varsa kesinlikle tavsiye edeceğim kitaplar arasında. Tabi başta da bahsettiğim gibi serinin ikinci kitabı fakat benim gibi birinci kitabı okumamış olsanız dahi büyük keyif alabiliyorsunuz. Ben seriye tersten başlamış oldum , çokta keyif aldım.