BKM, 50TL Üzeri Alışverişe Nutuk 1 TL Kampanyası;
Merhabalar Efendim...

BKM 'den hiç alışveriş yapmadım. Lakin yapan olur ise; sürekli reklamı dönüyor şuan, 50 TL üzeri alışverişe 1TL'ye Mustafa Kemal Atatürk ün değerli mirası Nutuk u veriyor.

Kütühanenizde olsa dahi, hediye vermek için veya bir yerlere bağışlamak için bile alabilirsiniz efendim.

Sevgiler, saygılar....

Çekmeköy Anadolu Imam Hatip Lisesi Kitap Kampanyası
Eyyyyy ahali!!! Çekmeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak kampanya düzenlemekteyiz. Evinizde kullanmadığınız, yer kaplayan, atmak isteyip de kıyamadığınız tozlu kitaplarınızı alıyoruz, tozlarından arındırıp kütüphanemize koyuyoruz. Evinizdeki tozlu kitaplarınızın talibiyiz. Kim bilir kaç öğrencinin ihtiyacını gidermiş olacak, yüreğine dokunacaksınız. Duyduk duymadık demeyin. Teyzelerinize, amcalarınıza, konu komşunuza KAMPANYAMIZDAN bahsediniz.(adres yorumdadır)... Selametle...

Yetiştirme Yurdu Kitap Kampanyası
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere, #27127083 iletisinde başlattığımız kitap kampanyası güzel bir sonuç verdi. Neticesinde kampanyamızı tamamladık. Yardımda, destekte olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Yollanan kitaplar yurdun kitaplığını doldurmuş vaziyette.

3 Martta yapacağımız yurt ziyareti ise , benim düşüncesizliğim ve koordinasyon hatalarım yüzünden gerçekleşmedi. Bunun için herkesten özür diliyorum. Özellikle yurt ziyareti hakkında bilgi almak için mesaj yollayan arkadaşlardan çok çok özür dilerim.

Aşağıda iletilen kitapların resimleri var.

https://i.hizliresim.com/JQNrmJ.jpg
https://i.hizliresim.com/OoNnm4.jpg
https://i.hizliresim.com/z0Lv97.jpg

Tekrar tekrar katılımda bulunan, fikirlerini beyan eden, destek olan tüm dostlara teşekkürler ve sevgiler sunarız.

Hayat.Masali, Dostoyevski - Yeraltı İnsanı'ı inceledi.
 07 Mar 23:28 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitap için söylemek istediğim ilk sözüm: Son sözünün duvara asılacak kadar güzel olduğudur. Yazarın derin bir felsefi bilgi içinde kitaplar arası geçişleri çok iyi sunduğunu söylemek istiyorum. Her kitabını neden ve niçinleriyle yazdığını anlatan bir kitap okudum. Dostoyevski yazdığı yapıtlarında çoğu yerde yeraltı insanı olmuştur. Yeraltı insanın o gururlu tavırlarını dikkat ederseniz hemen hemen her yapıtında işlenmiştir. Dostoyevski bütün eserlerinde aslında kendiyle mücadele etmiştir. İnsancıklardan Karamazov Kardeşlere kadar süren bu yolculukta Dostoyevski’nin ne kadar yalnız bir adamın olduğunu her yönüyle hissedebileceğinizi düşünüyorum.

Dostoyevski’nin Turgenyev ile yaşadığı çetin mücadelede kitabın içinde çok güzel işlenmiş. Otobiyografik öğelerin kitabın belli yerlerine yerleştirilmesi oldukça doyurucu olmuş. Sonuç olarak Dostoyevski kitaplarını okumadan bu kitabı mutlaka okumak gerekir diye düşünüyorum. Dostoyevski’nin çıktığı bu yolda çok ince noktalardan geçerek nasıl büyük yazar olduğunu nelerle mücadele ettiğini okumak insanı gerçekten etkiliyor. Yazan için belli dönemlerde linç kampanyası başlatılmış ve yıpratılmak istenmiştir. Bu yüzden Dostoyevski Hristiyanlığı Rusluğunu sorgulayarak hep yalnız adamı oynamıştır. Bu kitaptan edilinen sonucun yazmak eyleminin Dostoyevski’nin kendini ifade ediş şekli olduğudur. Bildiğiniz Dostoyevski’nin karşınıza çok farklı bir şekilde çıkacağına bahse bile girebilirim. Bu da Kumarbazın etkisi olsun :)

Fuar Ganimetleri Part. II
* Kör Baykuş - Resimli Özel Baskı (sahaftan) 11 lira : İşbu bir lira yüzünden Stalingrad cephe savaşına döndü bunu alışım .. adam rusya ben nazi almanyası misali savaştık ..15 liradan 11 liraya düşürdüm .. o bir lira için çok uğraştım ama sonra dedim kendi kendime KÖTÜLÜĞÜN de bir sınırı var .. efendilik sende kalsın..allahından bulsun.. ısrarcı olmadım ..
* Puslu Kıtalar Atlası - Çizgi Roman - (sahaftan) 15 lira : aynı sahaftan alınca , fiyatta kelepir olunca businessman çizgimi korudum.. özverili ve duyarlı davrandım .. Bunda pazarlık yapmadım ..

https://i.hizliresim.com/LbldMZ.jpg
---------------------------------------------------

baktım bu kenafir Kırmızı Kedi ' de 3 al 2 öde kampanyası var .. bir de %20 indirimle ... Hemen içimdeki çingeneyi çıkardım .. hediye kitaba dahil olmamasına rağmen (sadece polisiyeler dahildi ) Pablo Reis ' i eklettim il dışından geliyorum diyerek , bir daha nasıl uğrayayımdı??! =)) sonra bir de mini ajanda veriyorlardı eşantiyon .. ondan da bir tane daha ver sen ordan yolluk olsun diyip onu da attım çantaya .. allah belanı versin bakışlarına müteakip ordan uzaklaştım .. DAMAGE : 40 küsür .. duyar kasanı görürsem evine NİHAT DOĞAN yollarım bak .. YAYINEVİNE ACIRSAN ,ACINACAK DURUMA DÜŞERSİN !!

https://i.hizliresim.com/gOrjdL.jpg

---------------------------------------------------

Sel Kitabevi en cici indirimi yapıyordu (%30) o yüzden onlara çok ilişip musallat olmadım .. Bir de Eduardo Galeano 'ları yeniden basmışlar .. 4 kitap 79 tuttu .. düz hesap 75 olsun BİZİM OLSUN dedim , 4 lira da ordan kara geçtim .. ne kazandın yanii ıyyyy!! diyenler , eski bir türk atasözü var : SIÇANIN SİDİĞİ DEĞİRMENE KARDIR !! buraya kadar kaç 4 lira kardayım hem .. hesabını doğru yap çünküm yanlış hesap bağdat' tan döner ..buyrun Galeanolar =))

https://i.hizliresim.com/dOvq2X.jpg

---------------------------------------------------

Kaynak yayınlarından 5 er liralık kitaplarla eksiği gediği kapadım .. İlhan Arsel ' in yeni derleme kitabı da çıkmış köşe yazılarından oluşan .. Fiyat üzmedi ..lakin onlar beni üzmedi diye ben onları üzmeyecek miydim ? geçen sene bana yaptıklarını nasıl unutabilirdim?!?!? cinim tepeme çıktı , nabız 500 !! 10 tane ayraç aldım ordan da öyle ayrıldım kdshflaksdjhflaksjdhfasd =))

https://i.hizliresim.com/lOqzWB.jpg

---------------------------------------------------

hemen sevindin dimi orda Soner Yalçın ' ı görünce .. sevinmeeee ..Kırmızı Kedi ' den almadım .. hemen fiyat için ar-ge yaptım .. bi baktım ki Atatürkçü düşünce derneğinin indirimi 2 lira daha fazla (buraya kadar bir KT parası çıktııııı!! =) ).. hemen oraya yamandım .. alnımdan "ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN" diye yazı geçti .. kıs kıs gülerek geri döndüm Kırmızı Kedi' ye .. 5 liraya müjdat gezen'i gözden kaçırmışım hemen onu aldım .. ordan ver elini Doğu Batı yayınevi.. fiyatlar makul .. çeviriler efso!! Özellikle ABD Tarihi Halil İnalcık çevirisi !! hemen Gorki biosu harici geri kalanı hüplettim ..

https://i.hizliresim.com/2J6Q6O.jpg

---------------------------------------------------

Veee son olarak bunları aldım YKY ve İş Bankasından .. İmge' den Dünya Tarihi .. Geçen sene kar yemiştim çıkışta , bu kez yağmur yedik .. Geldim oturdum eve ..

https://i.hizliresim.com/Lblo0G.jpg

Aysun, Kayboluş'u inceledi.
 12 Şub 22:10 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Epilepsi farkındalığı yaratmak için mor gözlük kampanyası başlatıldı malum. Gözlügümüz yok ama bari bugün bu kitaba yorum yazarak biz de bi' selam edelim kampanyaya. Kitabın konusu kisaca epilepsiyle mücadele sırasında beynine müdahale edilen bir kadının, bazı anlarda kendisini başka bi cağda, başka bir kadının yerinde görmesi. Cümle hiç çarpıcı olmadı ama kitap çok çarpıcı. Yani bu şekilde ne söylesek az oluyor çünkü yazar çok güzel bir fikir bulmuş. Ve bu fikri gayet güzel işlemiş. Gene "kadının yerinde olsam ne yapardım?" diye çok sordurdu bu kitap bana yazarın diğer kitapları gibi.

Gamze Sel, Sahile Aşk Vurunca'yı inceledi.
10 Şub 17:29 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Freya, ilhamını kaybetmiş bir web tasarımcısıdır.
Ve bu Tanrıça'nın ilhamını geri kazanmasının tek yolu Tanrı'sını bulmaktan geçer :D
Bunun üzerine bir ilan yayınlar ve serüven başlar.

Aslında üst kat komşusu Greg oraya taşındığından beri ona zaten taliptir ama bir sorun vardır. Greg bir avukattır, hem de boşanma avukatı..

Freya, geçmişte ailesinin başına gelen bazı olaylar nedeniyle avukatlardan nefret eder. Her ne kadar Greg çekici gelse de işte malum avukat olduğu aklına geldikçe kendini geri çeker.

Birkaç randevuydu falan derken, bir an Greg'in aslında ilhamının kaynağı olduğunu keşfeder ve eğlence de böyle başlar :)

Kitap, tam keyifli bir zaman geçirtecek cinstendi :)

Gerçi en fazla bir günde -ki ben 3 saatte bitirdim- bitirebileceğiniz çerez niyetine geçen bu kitaba 20 lira verilir mi emin değilim. Siz en iyisi ya sahafa bakın ya da nemesis 9.90 kampanyası yaptığı zaman alın. Tabi yine de siz bilirsiniz ;)

Ben kitapta geçen tüm karakterleri sevdim. Gerçi Freya sizi okurken bazen sinir etse de ki 300 sayfalık kitapta öyle aman aman delirttiği yer yokta işte.. :D Yine de her karakter iyiydi. Özellikle okurken Max karakterinin gizemini merak etmeden geçemiyorsunuz :)

Yazar tek bir kişinin bakış açısından yazmamış. Sadece Freya'nın gözünden değil, Greg ve Anna'nın gözünden de hikayeye bakma imkanı vermiş. Ben özellikle bu şekilde yazılan kitapları okurken ayrı bir keyif alıyorum.

Ah bir de söylemeden geçemeyeceğim.. Kitap adı ne alaka -_-

Yazarın kalemi keyifli, sıkılmadan eğlenerek okursunuz eminim :)

Son olarak kitap serinin ilk kitabı. Seri 11 kitaptan oluşuyor :O