• 220 syf.
  ·Puan vermedi
  Merhaba dostlar ️ Yine güzel bir hikaye ile geldim! Hem de soluksuz okudum. Oldukça akıcıydı. Bu sabah başladım, az önce bitti. Yaprak Öz ile ilk tanışmam oldu Şeytan Disko. İsmini nereden aldığını çok merak ediyordum, artık biliyorum. Birden fazla hayat için oldukça önem arz eden iki kelime. Belki sonsuza kadar sır kalacak belki de bir başkası aracılığı ile devam edecek gizemli bir hikaye. Aslında bana göre biraz da bile bile lades " Güzel de bir iç yolculuk, bir yüzleşme.
  .
  Ben Deniz'in yerinde olsam..." diye başlayan cümleler kurdum bitirdikten sonra.
  .
  Yaprak Öz ile tanışma yolculuğum @hunharcaokuyanlarkulubu sayesinde gerçekleşti. Bu #ayınhunharcayayıneviseçkisi idi kitabımız. Ben sevdim. ️
  .
  Yaprak Öz okuyucusu iseniz kitap tavsiyeleri bekliyorum
  .
 • 303 syf.
  ·10 günde·Beğendi·7/10
  kitap oldukça hoşuma gitti. klasik kişisel gelişim kitaplarından farklı olduğu söylenmiş şimdiye kadar hep. %100 katılmasam da birçok nokta'da haklılık payı olduğunu söylemeliyim.

  içindeki örnekler kitap 1930lu yıllarda yazıldığı için biraz eski kalabiliyor yer yer ama insan ilişkilerinde oldukça değerli öğütler içeriyor.

  bir de şu var kitaptaki örnekler ve tavsiyeler herkesin aklına yatacak güzel örnekler ancak yazar'ın da üstüne basa basa söylediği gibi önemli olan bu kitaptaki tavsiyeleri içten gelerek, samimi bir şekilde yerine getirmek. o zaman faydası görülecek bir kitap.

  özet olarak tavsiye ederim herkes okumalı bence.
 • 528 syf.
  ·6 günde·Beğendi·8/10
  Ahmet Ümit çok iyi polisiye kitapları yazıyor mutlaka okumalısın tavsiyeleri üzerine yazarın okuduğum ilk kitabı.. Tarihi ve polisiye alanlarında oluşturulmuş müthiş bir sentez olan kitabın kalınlığı sizi korkutmasın. Sürükleyici bir konu oldukça akıcı bir dille işlenmiş. Tarihi roman okumayı sevenler için özellikle Fetih gezisi kısımları ilgi çekici olacaktır. Kitabın sonuna kadar katilin kim olduğuna dair farklı kişilerden şüphelensemde hiç ummadığım biriymiş. Kurgusu güzel, keyifle okunabilecek bir kitap. Polisiye ve tarih severler keyifle okuyabilir.
 • 128 syf.
  ·Beğendi·7/10
  Derya Coşkun
  Mutluluk İksiri
  Deneme, 126 sayfa.
  Sokak Kitapları Yayınları

  Derya Coşkun Facebook'tan tanıdığım bir arkadaşım. Onu aslında Kitap Kulübü vasıtasıyla tanıdım dersem çok yanlış olmaz. Aslında hem Kitap Kulübü üyesi -kitap okuyan- hem de Michael Jackson hayranı olması sebebiyle, onu iki farklı grupta görünce dikkatimi çekti. Bir kitap yazdığını da öğrenince arkadaş olmak istedim. Çok fazla ortak noktamız vardı. Sonradan, yine kulübümüz üyesi değerli yazar Necmettin Yalçınkaya'nın övgüsüne mazhar olduğuna da tanık oldum.
  Uzun zamandır arkadaş olmamıza rağmen kitabını alıp okumak yeni kısmet oldu. Bugün size onun ilk ve tek kitabı olan Mutluluk İksiri'ni tanıtmak istiyorum.
  Derya Sosyal Hizmet okumuş genç bir edebiyat gönüllüsü arkadaşımız. Mutluluk İksiri 126 sayfadan oluşan incecik bir kitap. Türü deneme ama kişisel gelişim kategorisinde de değerlendirilebilir.
  Her ne kadar ince olsa da dolu dolu bir kitap okudum. Kitap bize mutluluğun sihirli formülünü vermiyor elbette. Ancak iç huzuruna sahip, özgüvenli bir insan olmanın sırlarını, hayata karşı nasıl mücadele edilmesi gerektiğini anlatıyor. Bunlar çoğumuzun bildiği şeyler aslında. Ama ne kadarını yapabiliyoruz? Okurken düşündüğüm şey şu oldu: Hayatın en büyük sırları aslında en küçük ve önemsiz gördüğümüz detaylarda gizli. En az önem verdiğimiz konular, bilip de yapmadıklarımız. Belki basit konular diye onları sürekli sümen altına itiyoruz. Bu sebeple çok daha büyük sorunlara saplanmamıza yol açan şey, en iyi bildiğimiz halde basit olduklarını düşünerek göz ardı ettiklerimizdir. Derya Coşkun bu kitapta hepimizin çok iyi bildiği, ama uygulamak konusunda her zaman başarılı olamadığımız basit gerçekleri bize hatırlatıyor. Bazen en büyük sır gözümüzün önünde durur ama elimizi nasıl uzatıp onu alacağımızı bilemeyiz. En değerli olan öğüt en basit, en sade olanda gizlidir.
  Yazarın üslubu ve dili kullanımı iyi. En hayran kaldığım şey birbirinden alakasız görünen onlarca konuyu üst üste toplama ve konular arasında akıcılığı bozmadan geçiş sağlama yeteneği oldu. Genç bir arkadaşın bize hayat hakkında öğretecek neyi olabilir diye düşünmeyin. Belli ki bu kitabı yazabilmek için bir çok araştırma yapmış. Pek çok yeri altını çizerek okudum.
  Kitapta bahsedilen konular, iş hayatından evliliğe, kişilik özelliklerimizden paraya, çocuk yetiştirmeye kadar geniş bir yelpazede uzanıyor. Ayrıca kitapta çok hoş hikayeler ve konularla uyumlu özdeyişlere de yer verilmiş.
  Bu kitabı kimlere tavsiye ederim? Aslında hepimize diyebilirim. Zaman zaman hepimiz ne yapmamız gerektiğini çok iyi bildiğimiz halde atmamız gereken adımları atamıyoruz. Mutsuz olmak için geçerli hiçbir nedenimiz olmasa da mutsuzluğun pençesinden kurtulamıyoruz. Belki nerelerde hata yapmakta olduğumuzun farkında değiliz. Belki çareyi gerçekten kendi iç benliğimizden uzaklarda arıyoruz. Kitap diyor ki, çare senin içinde. Bu kitabı hayata dair çeşitli konularda sorunlar yaşayan, çözüm bulamadığı karakter özellikleri bulunan herkese, yani hepimize tavsiye ederim. Kimse de sihirli bir formül ya da yaşamın altın anahtarını beklemesin. Önce açıp içimize bakmayı öğrenmemiz gerekecek.
  Kitabı ayrıca çocuk yetiştiren ebeveynlere tavsiye ediyorum. Ciddi pedagojik araştırmalar yapıldığı belli olan hususlar var. Kendim de daha önce çocuklarla çalışan bir psikolojik danışmanlık merkezinde çalışmış olduğumdan, oradaki psikologların davranışları ile kitaptaki bazı öğütlerin tutarlı olduğunu gördüğüm için bu kanıya vardım. Son olarak kitabı henüz yetişme döneminde olan çocuk, ergen ve gençlere özellikle tavsiye ederim. Anne babalar bu kitabı mutlaka çocuklarına okutmalı. Hayatta nelere dikkat etmeleri ve nasıl yaşamaları gerektiği konusunda çok işlerine yarayacak tavsiyeler bulacaklar. Keşke ben gençken böyle bir kitabı okumuş olsaydım. Belki hayatta nelere gerçekten önem vermem gerektiğini bu kadar geç öğrenmemiş olurdum. Kitap hem yetişkinler hem de ergenler ve gençler için hazırlanmış olduğundan, siz kendiniz için de çocuğunuz için de alıp okumak ve çocuğunuza da okutmak isteyeceksiniz diye düşünüyorum.
  Kitapta evlilikle ilgili yerlerde kendi evliliğimi de masaya yatırdım. İnsan ve eş olarak benim de kusurlarım var. Kimse mükemmel değil. Sevgili Derya'nın tavsiyeleri zaten bildiğim ama ihmal ettiğim şeyler. İşte kitabın sırrı bu arkadaşlar. Kitap bilip de boşverdiğimiz, ertelediğimiz şeyler için önemli bir hatırlatıcı.
  Özellikle kadın haklarına önem verenler, sevgiyi düstur edinenler bu kitabı sevecekler.
  Hem yorumum hem de alıntılar uzun olduğu için sizleri yormamak adına kitaptan yaptığım alıntıları başka bir gönderide paylaşacağım.
  Okuyanlara teşekkür ederim.
 • Bu kitap sana nasihat edecek kadar tecrübeli , tavsiyeleri etki edecek kadar rütbeli , biri tarafından yazılmadı. Sana farkındalık kazandırmak , kim olduğunu ve neler yapabileceğini hatırlatmak için kaleme alındı . Hani kimi zaman nereden başlamam gerektiğini düşünüyor da zihninde ürettiğin sorulara cevaplar arıyorsun ya işte o cevaplar senin için bir Kılavuz niteliğinde kaydedildi kendini tanımaya hayatının tadını çıkarmaya dair notlar bir araya getirildi .
 • 352 syf.
  ·Puan vermedi
  Kimsenin inceleme yapmasına şaşırmadım. Eski bir kitap ve günümüzde pek okunmadığı da kesin. Benim parapsikolojiye olan düşkünlüğüm ve kendimce olan yeteneklerimi geliştirmek için çabaladığım dönemde Tüyap’ta şans eseri aldığım kendilerini. Sevdim mi? Evet çok sevdim. Her kelimesine inanadım mı? Tabiki hayır. Kitabın yazarı kendini yeni peygamber olarak tanıtmış ve bize aslında dinden çok da farklı olmayan öğretiler yazmış. The secret ve meleklerim bizimle konuşması kitaplarındaki ana konular var. İnanamam kitabın içeriğinin boş olduğu anlamına gelmiyor. Güzel tavsiyeleri de oldu bana. O zamanki durumda biraz ümitsiz bir haldeyken insan iradesinin ve “İSTEMENİN” kudretini hatırlattı bana. Tabi ben Allah’a dua ederek istedim. O yüzden bu kitabı okurken kendi dininizden de sapmayın bence. Çok inanırsak kafayı yeriz sonra
 • Bizim Mahalle.. Kemal Altınkaya
  Yaratılış.. Sami Onat
  Yayla Çiçeği.. Cahit Özkanlı
  Boris Godunof... Puşkin (Tercüme: Zeynel Akkoç)
  Goryo Baba.. Balzak (Tercüme: Naid Sırrı Öik)
  Büyük Doğu
  Sayfa 16 - Büyük Doğu 1943 Kasım