Badem Şekeri

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
315 gösterim
Yazarımız Meliha Akay; Badem Şekeri adlı bu romanında, üç kuşak arasındaki uzaklıkların yanı sıra hayvan ve insan arasındaki sevgi bağının gücünü, hızlı yaşamla birlikte yitirilen güven duygusunun kazanımını anlatıyor.

İstanbul Kadıköy'de bir otelin işletmecisi olan eski devrimci Recep Bey, radikal bir kararla otel yönetimini kısa süreliğine yeğeni Sedef'e bırakır. Çoğu taşradan gelmiş, büyük kente uyum sağlamaya çalışan otel personelinin yaşamı, Sedef'in ansızın otele gelişi ve ardı ardına yaşanan olaylarla değişime uğrar.

Ve artık ekibin bir parçası olan, otel sahibinin minik köpeği Prens...

Sedef ve Prens arasında kurulan tanımsız sevgi, otel çalışanları ve misafirlerinin kendileriyle yüzleşmelerine, geçmişleriyle hesaplaşmalarına neden olur.

Yitik bir aşktan çıkan kırgın ve umutsuz Sedef, Recep Bey'in zengin ve şımarık kızı Elif, ona karşılıksız bir aşk besleyen otel çalışanı Selim, Arkeolog Andreas, kaptan Göksun, sokak çalgıcısı Nikolay, Çıldır Gölü yakınlarında otel açma heveslisi Leylâ ve diğerleri...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9789758915453
 • Yayınevi:
  Gita Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Merve 
04 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın anne ve babamın çocukluk arkadaşı olması ve kitabı özenle imzalayıp göndermesi nedeniyle büyük bir merakla okumaya başladım ama ne yazık ki Badem Şekeri benim için biraz hayal kırıklığıydı.
Bana kalırsa kitabın en zayıf noktası karakterlerdi. Anne ve babamın anlattığı çocukluk yıllarına ve o çevreye ait olan ana karakterin çocukluk anılarıysa kitabın keyif alarak okuduğum yerleriydi .
Badem şekeri için muhakkak okumanız gereken bir kitap diyemeyeceğim maalesef ama yine de bir yolculukta size eşlik edebileceğini düşünüyorum.