Ben,Lucifer

8,0/10  (1 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
466 gösterim
Karanlıklar Prensi'ne 'doğru yol'u bulması için son bir şans verilir. Yeryüzünde masum bir yaşam sürmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sonsuza dek yok olacaktır. "Eski Pazarlıkçı", tüm bedensel zevkleriyle birlikte dünyada bir aylık deneme süresi için anlaşmaya varır. Lakin bir tuhaflık söz konusudur: Ödünç aldığı bedenin eski sahibi intiharın eşiğinde bir yazardır.

Lucifer dünyaya iner. Ama dünya, tahmin ettiği gibi değildir. Tuzaklar, dolambaçlı yollar, hile ve düzenbazlıkla doludur. Yazarın bedeninde gece hayatına, alkole ve uyuşturuculara kapılır. Onun için yepyeni bir şey olan bedensel zevkler âlemine dalar. Sonunda kendi yaşam öyküsünden bir film çekmeye karar verir. Ama hiç beklemediği bir şekilde yazarın vicdanı ve anılarıyla karşı karşıya kalır.

Lucifer, bize Şeytan olmanın nasıl bir şey olduğunu öğretmeyi umarken, insan olmanın nasıl bir şey olduğunu anlayacaktı.

"Dili kullanımı öyle yerinde, kadın-erkek duyguları üzerine teşhisleri öyle doğru ki, soluğunuz kesiliyor. Cinsiyet konusunda inandırıcılığı Tolstoy'a eşdeğer."
Time Out

'Lucifer büyüleyici, seksi ve çok eğlenceli. Glen Duncan çok fazla şeyi biliyor ve bildiklerini fazlasıyla anlatıyor. Ruhu için endişeleniyorum."
Stella Duffy

"İyi yazarlar sıradan olanı çarpıcı hale getirmeyi başaran yazarlarsa, Duncan gerçekten de iyi bir yazar."
The Times
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789754686968
 • Orijinal Adı:
  I, Lucifer
 • Çeviri:
  Nur Yener
 • Yayınevi:
  Say Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yusuf Sezgin Aybey 
16 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Lise yıllarımda bana takılan bir lakap ile başlayan Lucifer macerasında karşıma çıkan ve okurken beni benden alan güzel bir kitap. Başlangıcındaki her şeyi anlatacağım diyerek girişinden itibaren özenle yazılmış ve biraz ti ye alan o ilginç benzetmeler ve insanların inançlarını sorgulamasına bence yardımcı olan bir kitap.

Miray Doğan 
06 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Güzel ve değişik bir kitaptı. Konu bilindik diye düşünüyorsunuz ama yazarın dili o kadar etkileyici ki...Tasvirleri muhteşem. Bitip tükenmek bilmeyen upuzun cümleler ve içinizi okurmuşçasına yaptığı duygu analizleri şaşırtıcı...Sakin bir ortamda okunmalı zira oldukça derin bir kitap. Beni yaşamanın güzelliğine bir kez daha inandırdı. Ama belirtmeliyim herkese hitap eden cinsten bir kitap değil. Cümlelerin altındaki gizi bulmak lazım...

Kitaptan 2 Alıntı

Ebru Ince 
03 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Affedilmez olanı yarat ve sonsuz merhameti tehlikeye at.....
Affedilmez olanı affet ve sonsuz adaleti tehlikeye at.....

Ben,Lucifer, Glen Duncan (Sayfa 20)Ben,Lucifer, Glen Duncan (Sayfa 20)
Yusuf Sezgin Aybey 
23 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

ben, lucifer. günahkar melek, karanlıklar prensi, ışık getiren, cehennemin hükümdarı, sineklerin tanrısı, yalanların babası, baş dönek, insanoğlunun baştan çıkarıcısı, yaşlı yılan, bu dünyanın prensi, ayartıcı, ithamcı, işkenceci, küfürbaz ve şüphesiz, görünen ve görünmeyen evrendeki en iyi düzüşçü (şu haspa havva'ya sorun) her şeyi anlatmaya -oo-lala!- karar verdim.

Ben,Lucifer, Glen DuncanBen,Lucifer, Glen Duncan