Bin Delikli Ev Şeytan, Şeytan Gibi Çıkmaz Adamın Karşısına.

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
338 gösterim
Alat cebindeki beşliklerden birini tinerciye verdi. Tinerci için beş liranın anlamı büyüktü. Ama bu anlama oranlı bir teşekkürü yoktu. "Sağ ol abi," dedi yalnızca. Sonra ona beşlik toslayan zibidinin parasını ötekilerle paylaşmak için kayboldu. Çamaşırcı bir keresinde, "Dilencileri, sol omzumuzdaki melekler çıkarır karşımıza. Onlar karşımıza çıkar, biz günahlarımızı hatırlarız. Ama salak insanlar, vicdanlarında boğulmamak için onlara para verirler. Oysa vicdan, çok derin ve engin bir denizdir ve dilencilerle avunacak kadar açıktaysan, zaten boğulmak üzeresindir. Ders bir: Asla bir dilenciye para verme. Sen yalnızca gördüğün her dilencide işlediğin günahları hatırla," demişti.

İçine dönebildiğin kadar kendini kazanırsın.

Bir kiralık katil; kurban olan ortağı, sığındığı evdeki inanılmaz çete, kurtuluş umudu, sırlar ve yer altı dünyasının bilinmeyenlerine dair akla sığmayacak ayrıntılar...

Bin Delikli Ev, asla içinde olmak istemeyeceğiniz bir dünyayı seriyor gözlerimizin önüne. Bize öldürmenin coşkusunu gösterip, duygusuzluğumuzu sınıyor, uykularımızı kaçırıyor. Alat, sizin hayatınızın neresine sığacak acaba?

Ve sokakların kanunu:

Delikanlı delikanlının hâlinden anlar.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2007
 • Sayfa Sayısı:
  316
 • ISBN:
  9789944394260
 • Yayınevi:
  Altın Bilek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fatih Aydın 
23 May 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bin delikli ev, bu zamana kadar okuduğum polisiye romanlar içerisinde konu ve örgü bakımından en ilginci diyebilirim. Travestilerin hayatını anlatması beni çok etkiledi. Okumanızı tavsiye ederim.