Boğa Güreşi

7,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
443 gösterim
Boğa Güreşi, Man Booker ödülü sahibi İrlandalı yazar Roddy Doyle'un, birbiriyle ilişkilendirilebilen on üç öyküsünden oluşuyor.

Okullardan barlara, mutsuz yatak odalarından tabuta, bebek bakımından boğa güreşine uzanan öykülerdeki hüzün her satırda hissediliyor. Geçmişin muhasebesini yapan, geleceğe dair hayaller kurmaya çalışan, bugünün sıkıntılarını tedavi etmeye çabalayan ve aile yaşamına, dost meclislerine rağmen yalnızlık ve yitirmişlik duygusuyla boğuşan karakterlerin aktardığı öyküler pişmanlıklar, özürler, affetmeler, kayıplar ve nadiren de olsa umutlarla örülü.

Yalın anlatımı, gündelik ve doğal diyaloglarıyla Boğa Güreşi, çağdaş İrlanda edebiyatının bu önemli yazarı ile tanışmak için iyi bir fırsat...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  205
 • ISBN:
  9789755706719
 • Çeviri:
  Kübra Kelebekoğlu
 • Yayınevi:
  Sel Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Nunu 
21 Ara 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Her biri ayrı hayatları anlatan 13 hikaye.Yaşanılan umutsuzluklar,mutsuzluklar, doğumlar ve ölümler hayatın gerçekleri.Henüz ülkemizde yazarın başka bir kitabı yayınlanmadı ama bence okunması ve değer görmesı gereken bir kitap.

Kitaptan 1 Alıntı

Nunu 
20 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Fıkra
Adam şimdi çekip gitse,bir daha asla geri dönmezdi.Adam çekip giderdi,kadının ruhu bile duymazdı ya da umursamazdı bunu.Adam geri dönse,yine aynı şey.Kadın umursamazdı.E,o zaman ne anlamı vardı gitmenin?Hiçbir yere girmeyecekti adam.

Boğa Güreşi, Roddy Doyle (Sayfa 67)Boğa Güreşi, Roddy Doyle (Sayfa 67)

Kitapla ilgili 1 Haber

Orta Yaş Bunalımındaki Orta Sınıf
Orta Yaş Bunalımındaki Orta Sınıf Man Booker ödüllü İrlandalı romancı Roddy Doyle, Boğa Güreşi’nde okuru, hem karakterlerin iç âlemi hem de İrlanda’nın yağmurlu atmosferinde bir yolculuğa çıkarıyor.