Dördüncü Boyut

0,0/10  (0 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
347 gösterim
Ustalıkla kurgulanmış, gerilim yüklü bir roman olan Dördüncü Boyut, bir yanlış anlama yüzünden başlayan ölümcül bir kovalamacada, kaderleri birbiriyle kesişen üç grup insanı anlatıyor. Ticarette deneyimsiz bir İngiliz denizcisi olan Sean, harap bir Manila otelinde Filipinli bir mafya lorduyla adamlarını beklerken; banliyöde bir anne çocuklarını yatırmaya hazırlanmakta ve ilk aşkını hatırlamaktadır. Aynı dakikalarda varlıklı bir psikolog, daha sonra kendilerini gangsterlerin kovalamacası içinde bulacak olan sokak çocuklarının rüyaları üzerinde çalışmaktadır.

Dördüncü Boyut, insanoğlunun hiçbir anlaşılır nedeni olmaksızın yaşadığı trajedilere ve bunları dine, mitlere veya psikolojiye sığınarak ya da bilimsel yollara başvurarak açıklama çabasına göz atıyor. Dine karşı bilimi, kadere karşı iradeyi denge unsuru olarak ortaya koyarken, 'Kavramaktan çok uzak olduğumuz bir dünyada olaylardan bir anlam çıkarmayı nasıl başaracağız?' şeklinde zor bir soru soruyor.

"Yürekli bir amacın ürünü olan Dördüncü Boyut, Garland'ın büyük bir duyarlılığa ve zekaya sahip, çok önemli bir yazar olduğunu ispatladı."
- The Times-

"Egzotik, hızlı tempolu bir gerilim romanı kılığına bürünmüş olmasına karşın, çok zekice anlatılmış, duygu yüklü bir edebiyat yapıtı. Gerçekten çok şaşırtıcı."
- The Mail on Sunday-

"...Karşımızda derin bir zekanın ürünü olan, insan duygularının ve rastlantılarının -güven bunalımının, alınyazısının vefasızlığının, hayatta kalma piyangosunun- enfes bir şekilde anlatıldığı bir hikaye var."
- The Herakl (Glasgow)-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2001
 • Sayfa Sayısı:
  258
 • ISBN:
  9789753313117
 • Orijinal Adı:
  The Tesseract
 • Çeviri:
  Esin Benüz
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü: