Erdemliler

Sam Bourne
"Dan Brown'un tahtına en büyük aday." - Mirror Amerika'nın iki ayrı ucunda iki cinayet işlenir. Biri New York'un arka sokaklarında, diğeri ise Montana'nın ıssız ormanlarında. Hindistan'ın kalabalık kenar mahallelerinden Cape Town'un pırıl pırıl kumsallarına dek dünyanın dörtbir yanında bir dizi cinayet işleniyordu, ama bunların birbirleriyle bir bağlantısı olamazdı. İngiltere doğumlu The New York Times muhabiri Will Monroe bu cinayetlerin birbirleriyle ilintili olduğunu sezinler, ama bir sabah güzel karısı Beth'i kaçırırlar. Beth gözlerini kırpmadan cinayet işleyebilecek adamların eline düşmüştür. Umutsuzluk içinde kıvranan Will, elindeki ipucunu izleyerek insanlığın en eski inançlarından biri olan ve müritlerinin tutkuyla bağlı oldukları esrarengiz tarikatın kapısına ulaşır. Kutsal Kitap'ın derinliklerinde gizlenen en eski kehanetleri ve mistik inanışları bir bilmece gibi çözerek gerçeğe ulaşmaya çalışır. Ve sonunda binlerce yıldır dünyaya hareket kazandıran ve insanlığın kaderini elinde tutan sırrı açığa kavuşturur. Ama her saat başı işlenen cinayetler ve her ipucu bir kodun altında gizlenmektedir, zamansa hızla ilerlemektedir... İngiltere'de bestseller listesinde 1 numara olan Erdemliler 600.000 adetten fazla satmış ve 30 dile çevrilmiştir.
Yazar:
Sam Bourne
Sam Bourne
Çevirmen:
Petek Demir
Petek Demir
Tahmini Okuma Süresi: 11 sa. 47 dk.Sayfa Sayısı: 416Basım Tarihi: 2007Yayınevi: Altın KitaplarOrijinal Adı: The Righteous Men
ISBN: 9789752108172Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
416 syf.
8/10 puan verdi
Yıllar önce okudum.İyi bir gerilim polisiye romanı.Bir çırpıda okuduğumu hatırlıyorum. Bilgilendirici özelliği ayrica tat bırakmış belleğimde. Ben sevmiştim. Okuyun derim.
Erdemliler
ErdemlilerSam Bourne · Altın Kitaplar · 200744 okunma
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.