Gandhi Liderlik İlkeleri

5,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
3 beğeni  · 
901 gösterim
Gandhi'nin eylemleri ve liderlik stratejileri

Gandhi; Aziz mi, CEO mu?

Büyük ruhani lider Mohandas Gandhi, kariyerinin daha en başında vizyon sahibi bir reformcu olarak; gerçek dünyanın, politikanın ve çalışma hayatının uzlaşmacı ve kirli güç oyunlarının tam içindeydi.

Gandhi'nin eylemleri ve liderlik stratejilerinden oluşan 14 ilke üzerine kurulu 100 ders, bugünün ve yarının iş dünyasının meydan okumalarına ışık tutacaktır.

Yazar, Alan Axelrod; Kraliçe I. Elizabeth, General George S. Patton ve Winston Churchill'in hayatlarındaki pratik bilgelikleri, bugünün iş dünyası liderlerinin kullanacakları şekilde ortaya çıkardı. Axelrod şimdi de Gandhi'nin pek çok açıdan değerini ortaya koyuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786055365158
 • Yayınevi:
  Hayat Yayınları
 • Kitabın Türü:
Downtown Girl 
10 Kas 2014 · Kitabı okudu · 5/10 puan

İş hayatında nasıl yönetici olunmalı, çalışanlarla nasıl ilişkiler kurulmalı gibi sorulara Gandhi' nin hayat hikayesinden esinlenerek yol gösteren bir kitap. Yönetici olmak isteyenlerin okuması gerek.

Kitaptan 3 Alıntı

''Uğrunda ölmeyi göze alacağım birçok dava var ama uğrunda öldüreceğim hiçbir dava yok.''

Gandhi, Alan Axelrod (Mahatma Gandhi)Gandhi, Alan Axelrod (Mahatma Gandhi)
Downtown Girl 
12 Kas 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

"Benim görüşüme göre doğuştan gelen, kendiliğinden oluşan üstünlük gibi bir kavram olamaz... Tüm kalbimle inanıyorum ki tüm insanlık eşit doğar."
-Tanjore Konuşması, 16 Eylül 1927
Mohandas Karamçand Gandhi

Gandhi, Alan Axelrod (Sayfa 96 - Hayat Yayın Grubu, - Liderlik İlkeleri-)Gandhi, Alan Axelrod (Sayfa 96 - Hayat Yayın Grubu, - Liderlik İlkeleri-)