Adı:
Hoşça Kal Demeden
Baskı tarihi:
2016
Sayfa sayısı:
350
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053483403
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Play Dead
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Baskılar:
Hoşça Kal Demeden
Hoşça Kal Demeden
Mükemmel hayat ve ondan daha mükemmel bİr suç hİkâyesi...

Eski süper model ve başarılı iş kadını Laura Ayars ile Celtics takımının yıldız oyuncusu Dan Baskin hayatlarını birleştirecekleri imzayı atar atmaz trajedi kendini gösterir. Avustralya'da balayını geçirirlerken, David tuhaf bir not bırakıp yüzmeye gider ve bir daha da dönmez. Hayatının aşkını kaybetmiş, acılar içindeki Laura ise gerçeği ararken kendini yalanlar ağıyla örülü, yıllar öncesine dayanan bir düzenbazlığın içinde bulur.

"Gerilimi ve yoğun beklenti yaratan anlatımıyla baştan sona okuyucunun dikkat kesilmesini sağlayan, sürükleyici bir kitap."
-New York Daily News-

"Bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim. Bu kadar derine işlenmiş bir komplonun ortaya çıkış biçimini görmek gerçekten de enteresan. Bunu yapmak ciddi bir yetenek gerektiriyor."
-Vintage Sorrow-

"Bir gerilim kitabına yakışır konu ve anlatımıyla, her sayfada daha fazlasını bilmek isteyeceksiniz. Harlan Coben, olayların nasıl çözüleceği konusunda okuyucunun merakını canlı tutuyor ve gerekli olan sürpriz unsurunu sürekli yaşatıyor."
-Epinions-

"Karakterler, oturmuş kişilikleriyle dikkat çekiyor, hikâye oldukça yaratıcı, betimlemeler ise kuvvetli… Harlan Coben'e aşina olanlar için bu kitap onun sade hikâye anlatıcılık yeteneğini bir kez daha gözler önüne seriyor."
-Caroline Trent-Gurbuz-
Kesinlikle,Harlan Coben bu kitabı ile efsaneleşti gözümde. Nefes almadan okunacak bir eser. Laura sonunu asla tahmin edemiyor. Cinayetleri işleyenin kim olduğunu öğrenince şaşırıp,insanın neler yapabileceğine hayretiniz bir kez daha artacak...
İyi okumalar...
bu da neydi böyle?son sayfaya kadar hopladım durdum 559 sayfa olmasına rağmen resmen bir günde bitti
Öncelikle itiraf ediyorum,harlan coben ismini görünce başka hiçbir şeye bakmadan alıyorum o kitabı. İyi de yapıyorum bu kitabın önsözünü okurken acemilik kitabı olduğunu ve bolitar serisinden olmadığını öğrenince hayal kırıklığı yaşadım. İlk 50 sayfa kadar da karışık geldi. "Sen misin araştırmadan alan,oh olsun sana" demeye başlamıştım ki olaylar bir başladı...evet,polisiye seviyorum ve çoğu zaman sonunu biliyorum ama tam bildim dedim harlan amca bir şey çıkardı "aaa öyle değilmiş" dedim. Ve bu son ana kadar devam etti. Mükemmel bir aşk,fedakarlık,ihanet,entrika ve ebeveynlerin limanında kalan sıcacık bir aile... hepsi vardı kitapta. Aslında söylenebilecek çok şey var ama sözcükler yetersiz,o derece iyi geldi bana. Kurgudan kafamı kaldırıp dilbilgisi,imla ve yazım hatalarına bile bakamadım var mı diye. Özetle ;Ben soluksuz okudum. Siz de noooolur okuyun ve çok sevin e mi kitapla kalın.
 • Uçurtma Avcısı
  9.0/10 (9.708 Oy)11.456 beğeni28.528 okunma1.575 alıntı149.573 gösterim
 • Olasılıksız
  8.5/10 (6.220 Oy)6.922 beğeni20.196 okunma713 alıntı113.727 gösterim
 • Kürk Mantolu Madonna
  8.9/10 (15.322 Oy)19.081 beğeni43.434 okunma3.018 alıntı183.199 gösterim
 • Aklından Bir Sayı Tut
  8.1/10 (2.545 Oy)2.269 beğeni9.089 okunma318 alıntı46.569 gösterim
 • Cerrah
  8.9/10 (1.002 Oy)911 beğeni3.000 okunma282 alıntı15.790 gösterim
 • Küçük Prens
  9.0/10 (10.730 Oy)13.434 beğeni34.579 okunma3.420 alıntı146.295 gösterim
 • Çırak
  8.7/10 (682 Oy)614 beğeni2.331 okunma129 alıntı9.611 gösterim
 • Günahkâr
  8.6/10 (448 Oy)416 beğeni1.711 okunma83 alıntı6.634 gösterim
 • Simyacı
  8.5/10 (7.905 Oy)8.860 beğeni26.362 okunma2.662 alıntı114.963 gösterim
 • İkiz Bedenler
  8.8/10 (404 Oy)372 beğeni1.510 okunma97 alıntı6.078 gösterim
"Eğer bu okuyacağınız roman ilk romanımsa hemen bırakın ve başka bi tane alın" diye başlamış yazar ama ben bu romana bayıldım. Yirmili yaşlarında yazmış olması ayrı bir başarı. Kitabı elimden bırakınca epey bi süre gerçek dünyaya dönmekte zorlandım. Herkese tavsiye ederim:)
Bu kitapla ilgili ilginç bir anım var.Ben hayatım boyunca okuduğum sadece 3 kitapta ağladım ama bu ağlama kesinlikle duygusal anlamda değildi.Benim sahip olamadığım bir yeteneğin başka bir insanda olmasına karşı kıskançlıktan oluşan ağlamaydı.Harlan Coben bu kitapta da benim beklediğim her şeyi vermeyi başardı ve en sevdiğim kitaplarından biri Hoşçakal Demeden
Bu sefer yazarın işleyişi farklıydı. Ama yine de performansı zirvede olan yazar, okurlarını büyük bir gizemin içine sürüklüyor. Katili bilmeniz imkansız hale geliyor. aaaa işte buldum dediğiniz anda yazarın kalemi size gülüyor ve fısıldıyor; hayır, yine yanıldın, romanın sonunu bekle yoksa bir daha yanılgı içinde olacaksın diye bağırıyor... Ama ben bu bağırtılara kulak asmadan katili tahmin etmeye çalıştım ve yenildim... Yazarın profesyonel kalemi her zamanki gibi beni gafil avladı. Bence her okur bu inanılmaz derecede etkileyici olan romanı okumalı, okutmalı...
Harlan coben i inanılmaz beğenirim ve ismini bile duymam yeter kitabı almam için. Bu kitap da böyleydi okuduğum için mutluyum ama diğer kitaplarına göre daha basit bir kitaptı ama yine de çok güzeldi . Entrikalı ve gizemli bir kitaptı genel olarak beğendim
Geceye bir söz bırakmak yerine sitenin asıl amacına uygun olarak bir inceleme bırakayım.

Harlan Coben

Her ne kadar okumak için geç kaldığımı düşünsemde, hiç okumama şansızlığından kurtulmam ayrı bir şans. Polisiye roman okuyupta hala yazarı ve eseri okumayanlar ve bu tarzı okumak isteyipte başlayamayanlar için ideal bir yazar ve ideal bir kitap. Yazar, ilk gençlik yıllarının bir kurgusu olduğunu kitabın başında ifade edip sizi okuma konusunda tereddüte düşürsede, bu tereddüte sizi pişman edecek bir olay örgüsü ve sonla karşılaşacaksınız.


Kendi oluşturduğu markaya sahip eski bir model Laura ve Boston Celtics oyuncusu David iki ana karakter. Geçmişin hatalarının bugünü ve geleceği freni patlamış zihinlerle kararları ve hayatları nasıl değiştirdiğini Coben akıcı ve mükemmel bir biçemle aktarmış.

Ha çözüldü ha çözülecek diye sayfalarda yol alırken her defasında ummadığınız ve tahmini zor olaylarla, ters köşelerle karşılaşabileceğiniz ustaca bir roman.

Keyifli okumalar.
Klasik Coben romanı ama işleyiş bu sefer farklı. Genelde Coben kitaplarında kaybolan kişinin nereye, ne şekilde kaçıp veya kaybolduğunu, ne için kaçtığını yada neden kaybolduğunu ya da kaçırıldığını düşünürüz ama bu sefer kişinin ne yaptığını, ne şekilde kaçtığını biliyoruz sadece neden yaptığını merak ediyoruz ama ne merak etme. Yazar kitabın ortalarına doğru okura verdiği soru işaretlerinin cevaplarını veriyor ama hala merak artıyor, sayfalar hızlı hızlı çevriliyor ve Coben bizi o kadar çok kitabın içine gömüp savunmasız, düşüncesiz bırakıyor ki sonunda da yumruğu yiyip nakavt oluyoruz resmen. İlk roman olmasına rağmen bana göre Karanlık Fotoğraf ile yazarın en iyi romanlarından. Büyük puntolar, kolay okunan hafif çevirisi ile gerçekten de 1 - 2 günde bitirilebilecek harika bir aile içi gerilim romanı.
Harlan Coben'in ilk kitabı olması ve giriş bölümündeki açıklamalar, kitaba biraz tereddütlü yaklaşmama sebep oldu lakin tereddüte hiç de gerek yokmuş. Aynı tempo aynı heyecan ve aynı Harlan Coben hic farkı yok bence. Hani hikayenin içinde bazı tezatlar var lakin göze batmıyor. Tavsiye ediyorum...
Dersler sebebiyle uzun zamandır elime kitap alamazken, kütüphaneme dönüşümü bu kitapla yapmak istedim. Harlan adını gördüğüm an kitabın adına bakmadan alıyorum zaten.. Bu da pişman olmadığım bir diğer kitabı. Müthiş bir akıcılığı, özgünlüğü ve şaşırtma yeteneği olan bir kurgu olmuş resmen. Son 2-3 bölüme kadar neyin ne olduğunu çözemiyorsunuz bile. Çözdüğünüzü sandığınız her an aslında çözemediğinizi görüyor ve daha da zevkle okumaya devam ediyorsunuz. Katilin kim olduğuna dair ara ara ipucu verildiğini fark ediyorsunuz ama sonrasında başka olaylar o ipucunun üstünü kapatıyor. "Yok canım, o olamaz" diyorsunuz istemsizce.. Tek solukta bitirebileceğiniz bir başka Coben şaheseri.. :)
Yazarin yazdigi, ilk kitap on giris boyle. Ama kurgusuyla adrenaliyle beni bemden aldi, 28. Bolumde yasafigim ve girdigim sok sonraso 30.bolumun her bir kelimesi beni daha da soklara soktu. Oturup dusunun gece gece 200 kusur sayfa okuyup bu incelemeyi niye yaziyorum? Oyunbozandan sonra yazarin etkisinde biraktigi - ki nerdeyse tum kitaplarini okudum- en iyi kitabi. Bu kitap bi harika ahbap
Hoşçakal Demeden- Harlan Coben

Orjinal Adı : Play Dead
Edisyon Adı : Hoşça Kal Demeden
Yazar: Harlan Coben
Goodreads Puanı : 5/3,69
Puanım :5/4,5

İlk defa bir Harlan Coben romanı okudum.Kitabın başında da şlk Harlan Coben kitabınız ise başka kitaba geçin diye de bir uyarı da var aslında. Yazar bu kitabı acemi olduğu dönemlerde yazdığını belirtmiş kitabın giriş sayfasında.Ben yine de kitabı almışken okumak istedim. Ben bu yazara bayıldım. Kurguyu çok beğendim.
En kısa zamanda yazarın diğerin kitaplarını edinip okuyacağım.Yazar aşk,cinayet,aile sırları,gerilim temalarında kurguladığı bu eserini arka kapaktaki açıklamasını inceledikten sonra okumaya karar verdim. Bence Tess Gerritsen kadar iyi bir yazar. Uslubu çok akıcı.

Çeviri ise harikaydı hiç bir şekilde kitapdan kopmadım. Sayfaları nasıl çevirip okuduğumu anlamadım.Kitabın sonunda katil kim tahmin edemedim. İnsanların hırsları uğruna,tutkuları uğruna neler yapabilecekleri ile ilgili güzel örnek olabilecek bir kitap idi.
Yazarın acemilik dönemindeki kitabı böyle ise diğer kitapları nasıldır onu merak ediyorum.


Kitabın konusuna gelince eski model olan Laura Ayars ile yıldız baskebolcu David Baskin'in hikayesi vardı. Bu ikili Laura'nın annesinin tüm karşı çıkmalarına rağmen evlenmek için gizlice Avusturalya'ya giderek orada evlenirler. Orada balayılarını geçirmeye başlarlar.İkisi de birbirlerini çok sevmekte ne olursa olsun kalan ömürlerini birlikte geçirmekte istemektedir.Fakat David bir gün tuhaf bir not bırakarak ortadan kaybolur ve bir daha dönmez. Tüm araştırmalardan David'in boğularak öldüğü sonucu çıkar.. Ama zaman ilerledikçe gerek ailesi gerek David ile ilgili sırlar yumağının içinde bulur kendisini.


Bu sırlar ile ilgili inanılmaz olaylar gelişmeye başlar.David'in ölümünü araştırdıkça bilmediği olaylar ile mücadele ederken en yakınındaki insanların ihaneti ile de yüz yüze gelecektir.
Çok da detay verip kitabın güzelliğini bozmak istemiyorum. Hala benim gibi Harlan Coben okumadısanız hemen başlamanızı tavsiye ederim.

http://hulyami.blogspot.com.tr/...en-harlan-coben.html
...aşk insanı kör edebiliyor, zalim ve bencil biri haline getirebiliyordu. Hayal bile edemeyeceği şeyler yaptırabiliyordu.
Etrafında dolaşmaktansa,ölümün gölgeler vadisine bodoslama dalmak daha iyiydi.
Sonucu düşününce, izlenecek yolu sorgulamamak gerekirdi. Dünya böyle bir yerdi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Hoşça Kal Demeden
Baskı tarihi:
2016
Sayfa sayısı:
350
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053483403
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Play Dead
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Baskılar:
Hoşça Kal Demeden
Hoşça Kal Demeden
Mükemmel hayat ve ondan daha mükemmel bİr suç hİkâyesi...

Eski süper model ve başarılı iş kadını Laura Ayars ile Celtics takımının yıldız oyuncusu Dan Baskin hayatlarını birleştirecekleri imzayı atar atmaz trajedi kendini gösterir. Avustralya'da balayını geçirirlerken, David tuhaf bir not bırakıp yüzmeye gider ve bir daha da dönmez. Hayatının aşkını kaybetmiş, acılar içindeki Laura ise gerçeği ararken kendini yalanlar ağıyla örülü, yıllar öncesine dayanan bir düzenbazlığın içinde bulur.

"Gerilimi ve yoğun beklenti yaratan anlatımıyla baştan sona okuyucunun dikkat kesilmesini sağlayan, sürükleyici bir kitap."
-New York Daily News-

"Bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim. Bu kadar derine işlenmiş bir komplonun ortaya çıkış biçimini görmek gerçekten de enteresan. Bunu yapmak ciddi bir yetenek gerektiriyor."
-Vintage Sorrow-

"Bir gerilim kitabına yakışır konu ve anlatımıyla, her sayfada daha fazlasını bilmek isteyeceksiniz. Harlan Coben, olayların nasıl çözüleceği konusunda okuyucunun merakını canlı tutuyor ve gerekli olan sürpriz unsurunu sürekli yaşatıyor."
-Epinions-

"Karakterler, oturmuş kişilikleriyle dikkat çekiyor, hikâye oldukça yaratıcı, betimlemeler ise kuvvetli… Harlan Coben'e aşina olanlar için bu kitap onun sade hikâye anlatıcılık yeteneğini bir kez daha gözler önüne seriyor."
-Caroline Trent-Gurbuz-

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

 • 2 defa gösterildi.

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0