İçimdeki Katil

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
256 gösterim
Karım, aşığı, kardeşim ve ben.

Kırmızı Kedi Yayınevi, birbirinden ilginç polisiyeleri Türkçeye kazandırmaya devam ediyor. Allan Guthrie'nin İçimdeki Katil'i de polisiye severleri memnun edecek bir eser...

Eski piyanist Robin Greaves, karısı Carol'ın birlikte soygunlar yaptıkları çetenin de üyesi olan Eddie'yle kırıştırdığını öğrenince, adamı öldürmek için mükemmel bir plan yapar. Bu aldatma, bin bir sorunla boğuşan Robin'in hayatını daha da çekilmez hale getirmiştir çünkü. Bir soygun sırasında annesini öldürdükleri eski mahkûm Pearce da devreye girince olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır... İçimdeki Katil, çarpıcı karakterleri ve bıçak gibi keskin anlatımıyla Türk okuyucuyu, dünyanın önde gelen polisiye yazarlarından Allan Guthrie'yle tanıştırıyor. Guthrie, ruhu paramparça olmuş karakterlerle donattığı, kimi zaman ince espriler yapsa da çelik gibi sert romanında, okuyucuya sıra dışı bir son hazırlamayı da ihmal etmiyor.

1965 yılında doğan Allan Guthrie, yetenekli bir çocuk olarak piyano ve fagot çaldı. 12 yaşında İskoçya Ulusal Gençlik Orkestrası'na, hemen ardından Manchester'daki bir müzik okuluna girdi. Üniversitenin birinci sınıfından ayrılıp Edinburgh'a taşındı ve 12 yıl boyunca bilgisayar programcılığı ve bilgi teknolojileri üzerine çalıştı. Bir yandan da kitapçı dükkânlarında gönüllü olarak çalışıyordu. Birçok antolojiye ve dergiye kısa hikâyeler yazdı. 2004'ten beri polisiye romanlar yazan Guthrie'nin İçimdeki Katil kitabı yayımlandığı yıl birçok ödül kazandı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2009
 • Sayfa Sayısı:
  230
 • ISBN:
  9789944756129
 • Çeviri:
  Nazan Özcan
 • Yayınevi:
  Kırmızı Kedi Yayınevi
 • Kitabın Türü: