Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.268
Gösterim
Adı:
Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı
Baskı tarihi:
Kasım 2018
Sayfa sayısı:
848
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752698949
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nesil Yayınları
Baskılar:
Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı
Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı
848 syf.
·32 günde·Beğendi·10/10
Kainatın efendisi Peygamberimize Aşık olmayan var mı?


Peygamberimiz bizim Rehberimiz ve önderimizdir. Kainatta Peygamberimiz kadar anılan ve sevilen kimse olmamıştır. Hayatının her anını Ayan Beyan açıklanan, anlatılan, bilinen bir başka şahıs olmamıştır.


İsmi anılmayan bir an yoktur. Kitap sade dille anlaşılır biçimde yazılmış. Gayet akıcı bir kitaptır Kitapta Peygamber Efendimizin hayatını, katıldığı savaşları,merhametini, emindiğini , hoşgörüsünü, dinimizi tebliğini ve bütün üstün vasıflarını bulacaksınız.


Aşk ile yazılan siyeri Nebi ödüllü bir kitaptır. Çoğu yerinde duygulandım ve ağladım. Bu yazarın sanki olayın içindeymiş gibi anlatmasının da etkisi var tabi.Kronolojik sırayla anlatılması daha anlaşılır ve kafa karıştırmayan bir kitap olmasını sağlamış. Her Müslümanın okumalı kesinlikle.  Ve hayatına rehber edinerek iyi ameller yapmalıdır.


Allah Peygamber Efendimizin şefaatine nail eylesin.(Amin)
848 syf.
·7 günde·10/10
Sen güneşsin, sen aysın, sen Nûr üstüne nûrsun,

Sen Süreyya yıldızısın, ey sevgili ey Rasul.

Ey bize içimizden gönderilen elçi,

Geldin Medine’ye şeref verdin.

Ey davetçilerin en hayırlısı.
İş yerinde fırsat buldukça pdf versiyonunu okumaya çalışıyorum. Çok araştırdım hem anlayabileceğim dili olan hem de sağlam kaynağa sahip bir kitap ve yazar arıyordum. Salih Suruç bir çok kişi tarafından önerildi. Dili sade anlaşılır ve akıcı. Siyer ödülünü fazlasıyla hak eden bir kitap
848 syf.
·48 günde·10/10
Okuduğum en mükemmel siyer kitaplarından biriydi. Bu kitabı okurken peygamberimiz hakkında bilmediğim bu kadar çok şey olduğunu bilmiyordum. Dil olarak da çok sade ve anlaşılır bir dil kullanılmış. Aldığı ödülleri hak etmiş. Herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.
848 syf.
·Puan vermedi
Yazar, siyeri anlatırken; kendisi olayın içindeymiş gibi anlatıyor.. Örneğin "İbn mesud yanına gitmek için yola çıktı.. Tam kapıya geldiğinde 'Acaba kapıya vurmasam mı?" diye düşündü kendi kendine." :D Bu bir örnektir.. Birçok yerinde, bu tarz şeyler ve buna benzer yerlere denk gelebilirsiniz..
848 syf.
"Günümüzde insanlığın asıl ızdırabı, kainatın efendisi Hz.Muhammed'i (a.s.m) tam manası ile tanımamak, hakiki şahsiyetini bilmemek ve getirdiği hayat bahşeden esaslara aşk ve şevk içinde kucak açmamaktan ileri gelmektedir. Dünyanın manevi sarsıntısı da, sıkıntısı da, anarşi ve huzursuzluk içinde bocalayışı da bundan doğmaktadır.

Onu(a.sm) anlamadıkça, sevmedikçe ve hayat bahşeden prensiplerini kendisine rehber edinmedikçe de insanlığın bu sıkıntı, sarsıntı ve buhrandan kurtulması mümkün değildir."

"Bu eser, Milletlerarası Siret Konferansı çerçevesinde Pakistan hükümeti tarafından 1986'da düzenlenen Siyer Yarışması'nda Türkçe dalında birincilik kazanmıştır. Salih Suruç'un kazandığı armağan ve liyakat belgesi, 4 Mayıs 1989'da Ankara'daki Pakistan Büyükelçiliği'nde düzenlenen bir törenle Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi tarafından verilmiştir."

Kitap titiz bir çalışma ile 848 Sayfa 19 Bölüm'den oluşmaktadır. Olayları kronolojik sıralama ile verip kaynaklar belirtilmiştir. Kesinlikle okunması gereken bir eser olmak ile birlikte insanların en üstünü olan Hz.Muhammed'i (s.a.v) tanımak, anlamak, evrensel insani özelliklerini idrak etmek adaletine, merhametine tanık olmak isteyenlerin başvurabileceği bir kaynaktır. Her bireyin kütüphanesinde ve başucunda bulunması gereken bir çalışmadır.

"İnsanlık onu anlamak zorundadır."
848 syf.
·Beğendi·10/10
Mükemmel bir anlatım. İnsan çoğu zaman hıçkırıklarını tutamıyor. Peygambeimizin Mekke Hayatı ve Medine Hayatı olmak üzere iki ciltten teşekkül ediyor.İlk cildi biraz daha ince ve hızlıca bitirdim.
848 syf.
·60 günde·Beğendi
Günümüzde insanlığın asıl ızdırabı, kâinatın efendisi Hz. Muhammed’i (a.s.m.) tam mânâsı ile tanımamak, hakîkî şahsiyetini bilmemek ve getirdiği hayat bahşeden esaslara aşk ve şevk içinde kucak açmamaktan ileri gelmektedir. Dünyanın manevî sarsıntısı da, sıkıntısı da, anarşi ve huzursuzluk içinde bocalayışı da bundan doğmaktadır.
Onu (a.s.m.) anlamadıkça, sevmedikçe ve hayat bahşeden prensiplerini kendisine rehber edinmedikçe de insanlığın bu sıkıntı, sarsıntı ve buhrandan kurtulması mümkün değildir.
İnsanlık onu anlamak zorundadır!
Dünya Siyer Ödülü Birincisi eserimiz.
%15 (120/848)
·9/10
Kitap çok detay bilgi içeriyor, ne kadarı sağlıklı bilgi bilemiyorum. Kaynakların geneli ibni hişam'ın ve ibni S'adın tabakatı. Şuan bitmedi fakat yinede tavsiye ederim
Peygamberimizin (S.A.V) hayatını bilmeden öğrenmeden kendi hayatımızı şekillendirmek yönlendirmek en büyük eksikliklerdendir. Onun yasadiklarindan, söylediklerinden pay çıkarmak ve hayatamiza geçirmek her Müslümanın görevi olduğunu düşünüyorum.
Günümüzde insanlığın asıl ızdırabı, Kâinatın Efendisi Hz. Muhammed'i (a.s.m.) tam manasıyla tanımamış, hakiki şahsiyetini bilememiş olmasından ve getirdiği esaslara karşı lakayt kalmasından, onlara aşk ve şevk içinde kucak açmayışından gelmektedir. Dünyanın mânevi sarsıntısı da, sıkıntısı da, anarşi ve huzursuzluk içinde bunalması da bundan doğmaktadır. Onu anlamadıkça, sevmedikçe ve hayat bahşeden prensiplerini kendisine rehber edinmedikçe de insanlığın bu sıkıntı, sarsıntı ve buhrandan kurtulması mümkün değildir.
İnsanlık, onu anlamak zorundadır.
Haşim, üstün seciyeli, kabiliyetli, dirayetli, cömert, faziletli ve herkes tarafından sevilen, sayılan yüksek bir şahsiyetin sahibi olduğu için, ismi, ailesine ve soyuna ad olmuştur. Bu sebeple Fahr-i Kainat Efendimizin de arasında bulundukları bu yüce soya, kendilerinden sonra "Haşimiler" denilmiştir.
Salih Suruç
Sayfa 43 - Peygamber Efendimizin 2. kuşaktan dedesi.
Hudeybiye Sulhü'nden Mekke'nin fethine kadar geçen iki sene zarfinda Müslüman olanların sayısı, Resul-i Ekrem Efendimizin peygamber olarak gönderilişinden sulh gününe kadar geçen yaklaşık yirmi seneye yakın zaman içinde Müslüman olanlardan çok daha fazla olmuştur. Umre maksadıyla yola çıkan sahabelerin sayısı bin dört yüz iken, iki sene sonra Mekke'nin fethine gidildiğinde bu sayı on bini buluyordu! Bu da, Hudeybiye Sulhü'nun ne kadar yerinde yapılmış bir antlaşma olduğunu açıkça göstermektedir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı
Baskı tarihi:
Kasım 2018
Sayfa sayısı:
848
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752698949
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nesil Yayınları
Baskılar:
Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı
Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı

Kitabı okuyanlar 118 okur

  • serhan karakılic
  • Htce htce
  • EnesC
  • aynbinayn
  • M.Edirneli

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%2 (1)
9
%4 (2)
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0