Kalplerin ve Akılların Savaşı

·
Okunma
·
Beğeni
·
5
Gösterim
Adı:
Kalplerin ve Akılların Savaşı
Baskı tarihi:
1 Aralık 2015
Sayfa sayısı:
98
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058537361
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Beyaz Minare Kitap Yayınları
Hamd Allah’adır, kurşungeçirmez yelekli, çelik kasketli, kümelenmiş kum torbalarının arkasına sinen ama yine de Filistinli çocukların taşlarından kaçan İsrail askerlerinin nasıl cesur olduğunu anlamakta zorlanıyorum. Ancak taş dışında hiç bir şeyle silahlanmamış ve pantolon ve tişörtten başka hiç bir şey giymemiş oldukları halde askerlere saldıran Filistinli çocuklar korkak oluyorlar! Ben bunu anlamakta zorlanıyorum!

“Kahraman” Amerikan askerleri… Zırhlı ve konforlu Bradlees and Strikers’ları ile Irak yazının sıcağında kurşungeçirmez kıyafetlerin içinde terden sırılsıklam olmuş bir halde savaşan Amerikan askerleri “cesur” olurken, hafif gerilla silahlarından başka hiçbir şeyle silahlanmamış Iraklı mücahidler de “ödlek” oluyorlar!

Ve anlamakta gerçekten zorlandığım şey, bir şehidi, isteyerek ve severek ruhunu Allah’a teslim eden, inancından zevk alarak ilerleyen ve ölümü bir gülümsemeyle karşılayan bu insanı nasıl bir “ödlek” olarak isimlendirebilirsiniz?

Fakat işte onların taktıkları isim bu. İslam dünyasındaki papağanların tekrarladığı şey de bu, bu insanların ödlek olduğu. Gerçek ise apaçık ortadadır!

Şeyh Enver el-Evlaki
Kalplerin ve Akılların Savaşı bütün baskıları
Gösterilebilecek uygun bir kayıt bulunamadı.