Konuş Benimle Konuşma Becerisi ve Hikayecilik Üzerine

0,0/10  (0 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
372 gösterim
Sohbet insanın tüm eylemleri arasında en "insana özgü" olanıdır ancak bu yetenek doğuştan edinilemez.

Daniel Menaker mektupları, hayat tecrübelerini ve yaptığı keyifli söyleşileri harmanlayarak sohbet üzerine şaşırtıcı ve oldukça eğlenceli bir dille yazdığı kitabıyla dünya üstünde bulunma sebeplerinizi değiştirmeye kararlı. Bilinçli ve keyifli sohbetlerin bizi geliştirip bulunduğumuz basamaktan yukarılara taşıyacağını savunan Menaker, bu kitapta okuyucusuna şöyle sesleniyor: Konuşmakta olduğumuz kişinin özelliklerini keşfederken onun şikâyet ve tasarruflarının,zevklerinin ve hoşnutsuzluklarının, meleklerinin ve şeytanlarının neler olduğunu anlar ve böylelikle kendimizi de keşfederiz. İnsanları tanıyarak ve onların da bizi tanımasına izin vererek daha mutlu bir hayata adım atabiliriz..
Daniel Menaker, yirmi altı yıllık basın ve yazarlık kariyerinin verdiği güçle, bizi anlamanın ve anlaşılmanın yarattığı keyifli dünyaya davet ediyor.

"Daniel Menaker'in her türlü sohbete kattığı ilham ve büyüyü sohbet hakkında yazdığı bu kitaba da katabileceğini tahmin edebilirdim. Sosyal konuşmaların nasıl işlediğine dair canlı analizler aktaran Konuş Benimle enfes bir açılım olarak karşımıza çıkıyor."
-Billy Collins-, ABD Eski Devlet Şairi ve Ballistics'in yazarı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9789944824590
 • Çeviri:
  Yurdakul Gündoğdu
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü: