9,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
415 gösterim
Tarihte Hiçbir Trajedi Arkasında Bu Kadar Çok Kurban Bırakmadı..

Kocanıza düşmanlık duymuyorum. Önce yığınla sahipsiz köpeği Hayırsız Ada'ya terk etti. Ardından hileyle Serdar'ı aynı adaya götürdü. Sonra yaralayıp, günlerdir açlıkla boğuşan köpeklerin önüne attı. Serdar'ın cesedi bulunduğunda, o yakışıklı delikanlıdan geriye etleri iyice sıyrılmış birkaç kemik kalmıştı.

İğrenç bir plan. Marmara Denizi ortasındaki Hayırsız Ada'ya zalimce doldurulan, açlık ve susuzluk nedeniyle çıldırmak, gelen geçen teknelere, vapurlara uluyarak kurtarılmaları için yalvarmak zorunda bırakılan, açlıktan acımasızca birbirlerine saldırıp parçalamak zorunda kalan sahipsiz köpekler... Vahşice öldürülen ve doğuştan sakat olan kadersiz ve sahipsiz kadınlar...

Geminin ırgat dairesinden gelen çığlıklar yıllar sonra bile kulaklarında ve beyninde çınlıyordu. Hiçbir şekilde kurtulamamıştı feryatlardan. İnsanlıktan çıkmış, daha doğrusu çıkartılmış bir kadının çaresizce haykırışlarıydı.
Tarihte hiçbir trajedi, arkasında bu kadar çok kurban bırakmadı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2007
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9789944411585
 • Yayınevi:
  Akis Kitap
 • Kitabın Türü:
Beytullah Ömer DUMLU 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu kitabı ilkokul da arkadaşımla beraber okumuştuk.Hikayesi okuyucu etkiliyor.Benim okuma sebebim de hikayesiydi.Kitabı elinize aldığınız da acaba ileri de neler olacak diye merakta bırakıyor.Keşke daha uzun olsaydı.Güzel hikaye ama kısa.