Kürt Böreği

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
533 gösterim
Hayatınızda hiç Kürt Böreği yediniz mi?

Yiyenler bilir; su böreğinde olduğu gibi üstüste konulmuş hamur parçalarından oluşan sadece yağ ile yapılan sade bir börektir. Tat vermesi için üstüne pudra şekeri serpilir.

Kürt Böreği basit ve sadedir ama yenildiğinde ağızda oluşan tadı aslında ne kadar karmaşık olduğunu düşündürür insana.Burak Ataman'ın yurtdışında çalışırken çıktığı uzun seyahatlerde kaleme aldığı ilk romanı, Kürt Böreği de böyle bir etkiye sahip.

Romanda, farklı zamanlarda yaşanan olaylar, sürükleyici bir anlatımla günümüze kadar taşınırken, birbirleriyle tesadüfen bir araya gelen bir avuç insanın ortak kaderlerini de belirliyor. 30 yıldır huzurevinde yaşayan bir adam ve onun yıllardır anlattıklarını ilk kez ciddiye alıp da polise ihbarda bulunan genç hemşire Bahar...

Sonrasında yaşananlar, genç kızın kendi geçmişindeki karanlığı aydınlatırken, aşkı da karşısına çıkarıyor.Geçmişinin kaderini de değiştireceğini öğrendikçe artık hiç bir şeyin sandığı gibi olmayacağını gören Bahar, hayatını istediği gibi yaşayabilecek midir?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  391
 • ISBN:
  9786051277882
 • Yayınevi:
  Cinius Yayınları
 • Kitabın Türü: