Masonluk Işığı Arayanların Hikayesi

10,0/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.203 gösterim
Bu kitap 721 yıllık sırrı aydınlatma gayesi taşıyor. Çünkü ;Mason; tabirine ilk defa rastlanılan 1292 yılından bu yana da görülüyor ki dünyada masonluk, üniversitelerde araştırma konusu olduğu halde ve her sene herkesin ulaşabildiği yüzlerce kitap yayınlandığı bir dönemde, bu konuda Türkçe yapılmış yayınlar, birkaç istisnası dışında, ya masonların kendi aralarında yaptıkları çalışmalardan yahut da taraflı ve saldırı amaçlı yayınlardan ibaret.

Dolayısıyla mason olmadan masonluk hakkında bilgilenmek isteyen birisinin ulaşabileceği ciddi, Türkçe yayınların sayısı yok denebilecek kadar az. Anka Yayınları işte bu kitapla, bu eksikliği gidermeyi amaçlıyor.

Masonluğun ne olduğunun ve ne olmadığının ele alındığı kitabı Prof. Dr. Remzi Sanver yazdı.

Son derece akıcı bir üslupla hiç sıkılmadan okuyacağınız bu kitapla dünyada ve Türkiye;de masonluk tarihinin ana hatlarını, masonluğun tanrı, din, ahlâk gibi konulardaki yaklaşımlarını ve masonluğun örgütlenmesine dair merak edilenleri öğreneceksiniz.

Kitabı okuduğunuzda göreceksiniz ki aslında sır: hiç bilmemek.
mamick 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

masonluk hakkında çok bilgiye sahip olmama rağmen büyük ölçüde anlayışımı kolaylaştıran bir kitap oldu.çoğu kitaba belki ön yargı ile yaklaşılabilinir çünkü yazarın bulunduğu konum çok açıklayıcı olmayabilir.Fakat Remzi Sanver gerek konumu ve gerek birikimiyle mason kavramını harici kesime de kolaylıkla anlatabilmek için en uygun dili seçmiştir.tavsiye ederim.

Halit Menemenlioğlu 
30 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Masonluk hakkında araştırma yapanlar için, en doğru kaynaktan, yalın anlatımlı ve doğru bilgileri içeren bir kitap. Masonluk hakkında bir çok karalamanın yapıldığı, yanlış bilgilerin iletildiği günümüzde, mason olmayanların doğru bilgi içeren güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere ulaşma olasılığı ya bulunmuyor ya da ulaşma yöntemleri bilinmiyor. Bu kitap aynı zamanda bu gereksinimi de en üst seviyede karşılıyor.