Otogar

Orçun Bakır

Otogar Konusu

Sonra nedendir bilinmez, zifiri karanlıkta görünen bir kıvılcımın boyutunda küçük, lakin bulunduğu yerden ötürü kıymeti oldukça fazla bir umut zerresi belirdi içinde. Masmavi gözlerinin parlaklığında mavi bir kor yanıyor gibiydi. Hiç farkında olmadan dudakları kıpırdıyordu, gözleri boşluğun en derinlerinde, düşünceleri amansız bir fırtınanın bağrında yapayalnız kalmışçasına haykırır gibiydi. Usulca gözlerini kapadı, yeniden açtığında sessizce; "Umut var" diyebildi, "Yarınlar içindir."
Tahmini Okuma Süresi: 6 sa. 24 dk.Sayfa Sayısı: 226Yayınlanma Tarihi: Eylül 2020Yayınevi: İkinci Adam Yayınları
ISBN: 9786053069010Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak
Türler:

Puan

9.510 üzerinden
2 Puan · 1 İnceleme

Otogar Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
Tülay

Tülay

@Tulayy12
·
26 Ağustos 2021 10:11
Puan vermedi
Otogar adından da anlaşılacağı gibi otogar etrafında dönen bir kitap.. çoğumuz yolcu olarak geçmişizdir içinden ama bu kitabı okuyunca oradaki çalışan insanlar cephesinden de bakabiliyoruz dışarıya. Otogar yazarın ilk ve tek kitabı. İlk kitap denemesine göre oldukça derin cümleleri gözlemleri var. Altını çizdiğim ve bana farkındalık katan yerleri oldu. Kitabın içeriğine bakarsak bir gerçeklik, bir hayal dünyası derken bir distopya okuduğumu farkettim. Yaşadığımız hayat bir çark gibi dönüyo ama bu bizim kararlarımızla mı sürüyo yoksa önceden planlanmış bir döngü var biz de buna ayak mı uyduruyoruz bilemedim.. Başka kitaplar yazarsan da okurum zevkle
Orçun Bakır
Orçun Bakır
Orçun Bakır:) Başarılar dilerim..
11 etkileşim

Yazar Hakkında

Otogar Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
Orçun BAKIR

Orçun BAKIR

@orcnbkr
·
11 Aralık 2020 06:05
Ölüme değil, ölenlerle bir daha yaşanmayacaklara üzülüyorduk. Sevdiklerimiz olduğunda ve ailemiz, günün büyük bir bölümünü beraber geçirdiğimiz ailemiz, birbirimize kenetlenerek hayat sa- vaşını idame ettirdiğimiz ailemizden birisi öldüğünde o değil de biz ölüyoruz; geride kalanlar olarak biz. Şimdi iyi anlıyorum ya, keşke anlamasaydım. Bilginin, hissiyatın bu kadar acı olduğu başka bir örneği yok. Tecrübe en fazla bu kadar acıtabilirdi zaten.
13 etkileşim
Orçun BAKIR

Orçun BAKIR

@orcnbkr
·
06 Kasım 2020 01:10
Kitap bir insandır, bir hayat, bir düş, bir gerçek, bir zaman, bir dünya, bir bilgi -engin bir bilgi-, sistem, parça, dolaşım, can yeleği, deniz, yalnızlığa övgü, arkadaş ve adını ne koyarsan koy, bir inanış biçimi, her şeydir.
10 etkileşim
Orçun BAKIR

Orçun BAKIR

@orcnbkr
·
10 Ekim 2020 23:57
"Kendi acına göğüs gerdiğinde, yaşanmayacak acıların kahramanı olacaksın Ardıl."
4 etkileşim
Orçun BAKIR

Orçun BAKIR

@orcnbkr
·
28 Ekim 2020 22:31
Anlatabilme yetisi ancak bu kadar etkin olabiliyor, kalbimde bir yerde yaşamanı dilerdim, bütün suskunluğumla beni anlamanı.
2 etkileşim
Orçun BAKIR

Orçun BAKIR

@orcnbkr
·
22 Ekim 2020 19:58
Kazananın olmadığı her savaş gibi sırayla bir taraf bir şeylerini kaybediyordu. Bütün savaşlar gibi, kazananı yoktu.
7 etkileşim

Otogar İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok