Ben ve Öteki

Rojin

Levent Bilgi

Rojin Konusu

“Rojin” bir göç hikâyesi. Etnik kimliklerin, kökenlerin üzerine çıkıp, hepimizin bu göçün kurbanları olduğunu ve birlikte aynı menzile doğru yol aldığımızı gösteriyor. Akıcı bir roman tadında, yer yer filozofça kendi hikayemizi dinliyoruz. Bu yolculukta “nasıl olup ta bu önemli ayrıntıları kaçırmışız” şaşkınlığıyla… Prof. Dr. Mümtaz’er Türköne Meğer sorunları çözmek kolaymış; Karanlıklar yalan, Ayrılıklar hayal, "Ötekiler" "Biz" imiş. Meğer aşılmaz "dağlar" aşkın ve şevkatin diliyle aşılır imiş... Bu roman bize, aşkın dilinin tüm sorunlarımızı nasıl da bir güneş gibi aydınlatıp yok ettiğini gösteriyor. Dr. Senai Demirci / Yazar Sanat, ideolojik körlüğe kurban edileni açığa çıkarır, eğer bir işlev beklenecekse, onun ödevi budur. Levent Bilgi'nin bu romanında yaptığı gibi. Sadık Yalsızuçanlar / Yazar Levent Bilgi, bu deneme-romanında, milliyetçiliğin toplumuzdaki izdüşümlerini son derece uyarıcı ve anaitik bir kurguyla tahlil ediyor. Doç. Dr. Ahmet Yıldız / Siyaset Bilimci
Tahmini Okuma Süresi: 7 sa. 42 dk.Sayfa Sayısı: 272Yayınlanma Tarihi: Şubat 2010Yayınevi: Nesil Yayınları
ISBN: 9758440853Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak
Türler:

Puan

810 üzerinden
2 Puan · 0 İnceleme

Rojin Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 48.3
Erkek% 51.7
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Yazar Hakkında

Levent Bilgi
Levent BilgiYazar · 7 kitap
1965 yılında Aydın'ın Kuşadası ilçesinde doğdu. İlk, orta ve liseyı Manisa'da okudu. İstanbul üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi. Ordu'nun Aybastı ilçesinde öğretmenliğe başladı. Askerlik sonrası Zonguldak'ta öğretmenliğe devam etti. 1994 yılında Harran üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalında Araştırma Görevlisi kadrosuna atandı.   1996 yılında Harran üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2006 yılında Marmara üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalında Doktora eğitimini tamamladı. Halen Harran üniversitesi'nde yardımcı doçent doktor olarak Çalışmaktadır. Evli ve üç Çocuk babasıdır.

Rojin Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
Esranın Dünyası

Esranın Dünyası

@esranindunyasi
·
20 Temmuz 2016 21:13
Sen ne kadar takılmışsın bu Türk, Kürt, Amerikan, Yunanlı işlerine. Geç bunları artık kızım geç. Böyle şeyler artık sadece üçüncü dünya ülkelerinde kaldı.
3 etkileşim
Barış TOK

Barış TOK

@0625
·
15 Ekim 2019 23:12
Neydi sol yanıma düşen bu sancının sebebi? Akıp giden bu zaman içinde sensiz kalmakmı yoksa sensiz geçen bu zamanın geri gelmeyişine ağlamakmı??
4 etkileşim
Esranın Dünyası

Esranın Dünyası

@esranindunyasi
·
18 Temmuz 2016 20:44
Doğu meselesi silahla, siyasetle, dağlara çıkarak, yollara mayınlar döşeyerek, ormanları yakarak, dükkanları bombalayarak, meçhul cinayetlerle çözülecek olsaydı şimdiye kadar çoktan bitmiş olurdu.
5 etkileşim
Esranın Dünyası

Esranın Dünyası

@esranindunyasi
·
20 Temmuz 2016 21:27
Çevre kirliliği ile ne kadar da meşgul insanlar. Ya ruhumuzun kirliliği! Bedenlerimizi yıkıyoruz ve arınıyoruz. Ya gönlümüzü nasıl arındıracağız.
3 etkileşim
Esranın Dünyası

Esranın Dünyası

@esranindunyasi
·
20 Temmuz 2016 09:24
Hayat aksiyondur, harekettir, sorgulamaktır.
7 etkileşim

Rojin İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok