Salgın

0,0/10  (0 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
360 gösterim
Belfast'te başlayan salgın, giderek yayılmaya başlarken, gündelik yaşam da geri dönülmez bir eşikten geçerek, giderek bir kâbusa dönüşüyor. Başlarda tek tük ama sonradan korkutucu sayıda insanın etkilenmeye başladığı virüs, kontrolden çıkmaya başladıkça, salgınla mücadele etmekte olanlar da sinirsel problemler yaşamaya ve çözüm üretecekleri yerde sorunları büyütmeye başlıyorlar.

Panik, dedikodu, yanlış bilgilendirme, insanların ben egosu ve bencillikleri bu kez bütün bir insanlığın yok olmasına sebep olabilir. Ama belki de hâlâ bir şans vardır...

Bildik bir kahramanı olmayan ama gerçekçiliğiyle göz dolduran, baştan sona sürükleyici bir yok oluş macerası...
Kızgın güneş, harabeye dönmüş şehrin nasırlaşmış kiremitleri ve harçları, yaşam ve ölüm arasındaki acımasız ve kanlı mücadeleye ev sahipliği yaparken, tek umut yeniden insanlığı keşfetmek olacak...

"Wayne Simmons'u okurken, karnınızda feci bir ağrı duyacak, aldığınız darbelerle nefesinizin kesildiği hissi uyanacak sizde."
-Jessica Brown-horrornews.net

"Korktuğunuzu itiraf etmekten çekinecek ama bitirmek için de yarını bekleyemeyeceksiniz."
-New York Times Books Reviewer-

"Bir an gerçekten Belfast'te, salgından korunmaya çalıştğımı sandım. Gerçekçiliği sarsıcı, hem de çok..."
-Daniel Richborn-The Boston Globe
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  363
 • ISBN:
  9786055831264
 • Çeviri:
  Zuhal İnal
 • Yayınevi:
  Altın Bilek Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

Ağırlığını bir ayağından diğerine geçirirken, sakızını daha sert ve hızlı çiğnemeye başladı. Çenesi çılgınca, dairesel hareketlerle oynuyordu.Doğrusu bu haliyle, geviş getiren bir ineğe benziyordu.

Salgın, Wayne Simmons (Sayfa 7)Salgın, Wayne Simmons (Sayfa 7)

"Manyak!" diye bağırdı birisi. Simmons dönüp sesin sahibine bakakaldı. Tanrım, bir tane daha! O da tıpkı yaşlı bir kadın gibiydi.Ve bir tane daha, bir tane daha...Şimdi çevresi onlarla doluydu. Çevresini saran Öfkeli yüzler denizine çaresizce baktı. Hepsi aynıydı. Her biri kendisi için bir tehdit haline gelmişti.

Salgın, Wayne Simmons (Sayfa 3)Salgın, Wayne Simmons (Sayfa 3)