10,0/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
5 beğeni  · 
552 gösterim
Ailesini temsilen geldiği memleketinde karşısına çıkacak olan zorluklardan habersiz olan Fulya karadenizin yakışıklısı Korhan'a aşkının büyüklüğünü gösterebilecek mi?
Büyük aşklarının imkansızlığı onları birbirinden ayırmayı başarabilecek mi ?
Şans onların yanında olacak mıydı?
Karadenizin eşsiz insanlarının yer aldığı aile, dostluk ve aşk dolu sıcacık bir hikaye....
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  540
 • ISBN:
  9786056543593
 • Yayınevi:
  Peon Kitap
 • Kitabın Türü:
Gonca Çiftçioğulları 
09 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarin ilk kitabi olmasina rağmen üslubunu çok beğendim. Trabzon'da geçen güzel bir aşk hikayesi. Fakat hüzne bulanmayan bir aşk, aşk sayılmaz değil mi? Romantik kurgu severlere tavsiye ederim.

Yeliz Kaynakcioglu 
01 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap tek kelime ile sahaneydi. Eşsiz Karadeniz eşliğinde aşık olup üstüne bir güzel aglayabileceginiz bir kitap. Sadece bu akraba düğünü için ilk defa vatanın gelen kızıl saçlı güzel kızımız Karadeniz' in basın dalgaları gibi bir yüreğe sahip yakışıklı gence aşık olur. Eh işlerde tam o kısımda arapsaçına döner. Kul karar kader neler yazar işte. Her detayı ile unutulmaz bir eserdi

Sevgi Sertel 
26 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabım bitti :( inanın hiç bitmesini istemedim.
Harika bir hikâye :) Akıcı bir dil ile yazılmış muhteşem bir roman.
502 sayfalık kitabı iki günde bitirdim. Ne zaman sonlarına geldim hiç farkında değilim, zira elimden bırakamadım.
Olayların birbirine bağlanış şekli tam yerinde ve geçen diyaloglar şahaneydi. Korhan ve Aydın’ın diyaloglarına bayıldım, bazı yerlerinde kahkaha atım çok kez :)
Bazı yerlerinde ise tam yüreğimi 12 den vurdu Yazarımız ve gözyaşlarıma engel olamadım…
Hikayemizin ana karakteri Korhan. Karadenizli bir ailenin büyük oğlu ve kendi şirketlerinin patronu. Geçmişte yaptığı bir hatadan dolayı kendi dünyasına çekilmiş, mutsuz ve vicdanı ile hesaplaşan bir adam.
Diğer ana karakterimiz Fulya da Karadenizli bir ailenin tek çocuğu. Ailesi ile birlikte İtalya da yaşıyorlar. Babasının şirketini yönetmeye başlamış deli dolu, hayatında mutlu ve başarılı bir genç kızımız.
Babasının yakın arkadaşı Feridun bey’in kızı Elif’in düğünü için, Ailesini temsilen ilk kez geldiği memleketi Karadenize hayran kalır. Aile onu kendi kızları gibi hemen bağrına basmış ve Elif ile de kısa zamanda dost oluvermişlerdir.
Düğün hazırlıkları sürerken Ülkesinin adetlerine hayran kalmış, köydeki insanların sıcaklığı ile bambaşka duygular içerisindedir Fulya.
Korhan ile tanıştıktan sonra ise hayatında tatmadığı mutluluğu yaşarken imkansız bir aşkın içerisinde olduğunu da, çok geçmeden anlar. Herkesin bildiği ancak kendisinden gizlenen sırların ne olduğunu merak ederken, hayatını tamimiyle değiştirecek olayların içerisinde bulur kendini.
Neler neler olmuyor ki :) daha fazlası için kitabı okumalısınız :)

Kitap da daha bir çok hayran kaldığım karakterler var ki, onlarda bana göre ana karakterler kadar önemli :)
Bu Roman klasik kız kaçar erkek kovalar yada tam tersi bir hikaye değil, çok farklı bir aşk hikayesi. Sadece bir aşk hikayesi de değil, sımcıcak duyguların içine hapsediyor sizi. Artık günümüzde unutmaya başladığımız ve özlem duyduğumuz çıkarsız dostlukları, aile bağlarını, komşu ilişkilerini ve birbirini tanımayan insanların birbirleri için nasıl gönülden çabaladıkları insani ilişkileri de işlemiş Yazarımız.
Ben çok beğenerek okudum ve bir kez daha okuyacağım ilerde. Okumamış olanlara şiddetle tavsiye ediyorum.
İçimizin karardığı, umutlarımızın neredeyse tükendiği bu günlerde ilaç gibi geldi bana hikaye...
Sevgili Mükerrem Karasoy yüreğine-kalemine sağlık. Başarıların daim olsun ve yeni kitabın için bizi fazla bekletme :)

Kitaptan 2 Alıntı

Yeliz Kaynakcioglu 
 07 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Şimdi bütün bunlardan sonra sen hala aglarsan bugün gidip resmi nikahı kiyarim sana ve karım yaparım seni, yanından bir adım bile uzaklaşmaya izin vermem. SEN BENIM KALBIMDE ÇOKTAN ESIM OLDUN BILE....

Şans, Mükerrem Karasoy (Sayfa 333)Şans, Mükerrem Karasoy (Sayfa 333)
Yeliz Kaynakcioglu 
06 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Şaşkınlığım doruk noktasına dayanmıştı, bunları duymak aglamama sebep olacaktı ama bunun yerine dudaklarını birbirine sımsıkı bastırdı. Dişlerini acitircasina sıktım. Ben geç kalmıştım... Ben geç mi kalmıştım Korhan'a !!!

Şans, Mükerrem Karasoy (Sayfa 178 - peon kitap)Şans, Mükerrem Karasoy (Sayfa 178 - peon kitap)