Sapkın

7,3/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
1 beğeni  · 
444 gösterim
İnançlarım için ölmekten korkmuyordum, ama öncelikle hangi inancın uğrunda ölmeye değeceğine karar vermeliydim...

Çocuk yaşta "inancın" peşine düşen ve 13 yıl boyunca Napoli'deki San Domenico Maggiore Manastırı'nda yaşayan Peder Giordano Bruno kaçmak zorunda.

Çünkü Bruno genel görüşün aksine güneşin dünyanın etrafında döndüğüne inanmıyor ve başrahip onun engizisyonun yasaklı kitaplar listesindeki el yazmalarını okuyarak vakit geçirdiğini öğrenmekte gecikmiyor.

Engizisyonun adamları onu yakalamak için gelmeden önce yuvası gibi gördüğü manastıra veda ederek kaçan Bruno, kilisesinden aforoz edilen, bütün hayatını sürgünde yaşamak zorunda olan bir sapkın artık!

İnsanı Tanrı ile aynı konuma getirecek bilgileri içeren gizemli bir elyazmasının peşinde olan Bruno, bir sonraki durağı olan Oxford'da kendisini peş peşe işlenen cinayetlerin ortasında bulacağını bilmiyor.

Ve "aşk"a olan sadakatinin sınanacağını...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  396
 • ISBN:
  9786050911152
 • Çeviri:
  Mehmet Gürsel
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Oblomov 
14 Mar 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

Ortalamanın üzerinde bir gerilim romanı. 1500'lü yıllarda Oxford'da geçen romanda dönemin atmosferi çok iyi yansıtılmış. O dönemin İngiltere'sine ilgi duyanlara tavsiye edilir.

Barbaros Uzunköprü 
06 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Olayın geçtiği mekan (setting) olarak genel Türk okuyucu kitlesine uzak kalsa da kurgu olarak ortalamanın üzerinde bir kitaptır. Cinayet romanları severlerin sıkılmaya başladığı mekanlardan ziyade (1800ler İngilteresi, Fransası, çağdaş Amerika Birleşik Devletleri) daha eski bir dönem olan ortaçağ İngilteresi okurların ilgisini çekebilir.