Sen ve Ben

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
525 gösterim
Sivas Suşehri Akıncılar Bahaddinşıh Köyü'nde tarla biçim zamanı Ağustos 1950 tarihinde dünyaya geldim.

Küçük yaşta ailem ile birlikte İstanbul Kadıköy Hasanpaşa Mahallesi'ne yerleştim. İlkokulu, Özdemiroğlu İlkokulu'nda okudum. Ortaokulu, Kadıköy Ortaokulu'nda tastikname alarak defteri kalemi bıraktım.

Acıbadem,Yıldızbakkal, Yeldeğirmeni, Moda, Mühürdar'da daha sonra Fikirtepe'de ikamet ettim. Gazete, kitap, dergi, su sattım. Cadde ve sokaklarda duvarlara, direklere ilan yapıştırdım. O gün bu gündür İstanbul'da ikamet ediyorum. Babamın amansız hastalığa yakalanması ile defteri kalemi elime aldım. 1998'den bu yana birşeyler yazmaya çalıştım. Yazdıklarımı bir araya topladım.

Eşim Süheyla Hanımefendiye, evimin Neşe'sine, yuvamın Saadet'ine, bahçemin Yasemin'ine ve onların hamisi Ramazan Yunus'a minnettarım. İyi ki varlar, her daim sıhhatli, sağlıklı, varlıklı olsunlar; dertsiz, tasasız, başları dik, karnı tok yaşasınlar; birbirlerine sahip çıksınlar, Haktan, hakikaten, mazlumdan, mağdurdan yana olsunlar. Arş-ı âlâyı, görünen görünmeyeni, her bir şeyi var eden Rabb'imden tek dileğim, tek isteğim...

Beni yönlendiren, kitapta emeği geçen Bayram Arslan'a, Bülent Albayrak'a, Ünsal Kılıç'a, Nadir Kürkçü'ye desteğini esirgemeyen adam gibi adam olan eşime, dostlarıma, ahbaba, arkadaşlara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Avni Albayrak
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2015
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  3003733100013
 • Yayınevi:
  Alya Yayınları
 • Kitabın Türü: