Söz ve Kalem Dergisi - Sayı 2

6,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
26 gösterim
Fikirsel yazılardan edebi yazılara, manevi hakikatlerden bilimsel hakikatlere, makaleden şiire, sanattan astronomiye, psikolojiden tıbba ve karikatürden mizaha kadar hemen her konudaki yazılar dergide yerini aldı.

Dergi editörü gençlerin sahip olduğu potansiyele dikkat çekerek, "Sesimiz hep beraber daha gür çıkıyor. Daha ikinci sayımızı çıkarmamıza rağmen ne kadar değerli kardeşlere, cevherlere sahip olduğumuzun farkına vardık. Birbirimize her şeyimizle sahip çıktığımız bu kardeşliğimiz Allah'ın bize ne büyük bir lütfüdür. Üstad'ın dediği gibi kardeşlerimizle şakirane iftihar etmek gerekir" ifadelerine yer verdi.

Yazının devamında Söz ve Kalem Dergisi editörü okuyuculardan beklentilerini ise şöyle anlattı: "Siz değerli kardeşlerimizden beklentimiz dergimizi herkese ve her yere ulaştırmanızdır. Amacımız bu dergiyi bütün gençliğe ulaştırmak olmalı. En önemlisi de okutmak olmalı. Her kardeşimiz bu dergiye gereken önemi vermeli, en az 5-10 kişiyi abone yapmaya çalışmalıdır. İçerik ve hitap tarzı olarak her kesime ulaştırılmaya çok uygundur. Bu arada dergimiz daha önce de ifade ettiğimiz gibi araştırma, ilim, kültür, eğitim, akademi, özgün tespit ve analiz eksenli yazılardan oluşuyor. Öneri ve eleştirilerimizi bu bağlamda yaparsak daha faydalı olur. Söz&Kalem'i hep beraber daha iyi yapacağımıza olan inancımız tamdır."
  • Baskı Tarihi:
    Kasım 2013
  • Yayınevi:
    Söz ve Kalem Dergisi Yayınevi
  • Kitabın Türü: