Tavla Sarayda Ölümcül Bir Oyun

3,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
375 gösterim
Yeni bir yazardan yeni bir roman daha...

Ertunç Barın yayınevimizce yayımlanan bu ikinci romanında da sözünü doğruluyor ve kendi dünyasının yeni kahramanlarıyla tekrar okuyucu karşısına çıkıyor. Yüzyıllardır kahvehanelerde, evlerimizde zevkle oynadığımız Tavla, ilk kez onun kaleminde âdeta bir roman kahramanı boyutuna erişmekle kalmıyor, Saray içinde gelişen olaylar zincirinde umutsuz bir aşkın ölüm aracına da dönüşüyor.

Tavla - Saray'da Ölümcül Oyun; özgün konusu ve anlatımıyla tutkunu olacağınız bir kitap. Sayfaları birbiri ardına çevirirken Osmanlı Sarayı'nın özellikle de Haremi'nin gizemli koridorlarında Kaytan , Sümbül, Dia ve Maximilian ile adım adım dolaşacak, onlarla birlikte aşkı, ıstırabı, çaresizliği, vuslatı yaşayacaksınız.

"Türk Edebiyatı'nda çok anlatılmayan bir hikâye seçmişsiniz. Sizi bu kahramanlara ve bu konuya çeken neydi?

Esasen yanıt sorunuzun içinde saklı. Edebiyatımıza işlenmemiş konular, yeni kahramanlar kazandırmak amacıyla 'Yorumcu'yu ele aldım. Bu yaklaşımım bundan sonraki çalışmalarımda da sürecektir..."
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2005
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789756316580
 • Yayınevi:
  Bilge Kültür Sanat
 • Kitabın Türü:
Elif Altun 
04 Tem 16:37 · Kitabı okudu · 2 günde · 3/10 puan

Okudugum en enteresan kitaplardan biri Tavla. Betimleme kitabi bir gunde okumanizi destekliyor. Konusuna gelecek olursak benim aldigim kendini baska bedenlerin fikrinde arayan hadim edilmis bir erkek ve onun gozunden aktarilan enteresan bir hikaye cariyeler sultan harem ve ustu kapali cinsellik farkli bir deneyim bu kitap unutmadan ana baslik tavla degil ama yazar kisa kisa tavlanin kokeninden de bahsetmektedir.

Kitaptan 3 Alıntı