Tıbbın Sonu

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
233 gösterim
Hastalanınca doktora gidiyoruz. Kötü, değil mi? Kötü, çünkü Tıp hâlâ bir endüstri olabilmiş değil, bir tür zanaat. Büyük ilaç endüstrisinin hızla yükselişi, sağlık hizmetlerinin yaygınlaşması, hastane zincirlerinin ortaya çıkmasına rağmen, tıp hâlâ bireysel doktorların tekil çabalarına bağlı!Andy Kessler Tıbbın Sonu’nda artık bu sistemin sonuna gelindiğini ileri sürüyor. Sektörün içinde ve çevresinde yürüttüğü uzun ve ayrıntılı araştırmalardan sonra Kessler’in vardığı sonuç şu: Bir sonraki büyük teknolojik buluşçuluk dalgasının yaşanacağı alan Tıp olacaktır.

Sağlığımızı en çok tehdit eden ve sağlık harcamalarının en büyük kısmını yutan Üç Büyükler’i –Kanser, Kalp Krizleri ve İnmeler- dize getirecek, ölümcül bir tehdit oluşturmadan saf dışı edecek teknolojik buluşlar sırada.Tıpta başlayan değişim daha da hızlanacak. Sağlık hizmetleri ucuzlayabilecek ve birçok alanda doktorluk, tıpkı ATM’ler öncesi banka veznedarları gibi tarihe karışacak.

Bu kitap bildiğimiz şekliyle tıbbın sonunun geldiğini anlatıyor – canlı, espirili, etkileyici bir anlatımla; eliniden gerçekten bırakamayacağınız bir heyecan öyküsü.
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9789944186643
 • Çeviri:
  Vefa Karatay
 • Yayınevi:
  Optimist Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Emrah 
08 Mar 15:34 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Erken teşhis
Evet, insanlar ölüyorlar. Bu felaket ama para verimli harcanıyor mu? Acaba bu adamlar erken teşhise masraf yapmayarak bizi öldürüyorlar mı? Kesinlikle öyleymiş gibi geliyor.

Tıbbın Sonu, Andy Kessler (Sayfa 319 - Optimist)Tıbbın Sonu, Andy Kessler (Sayfa 319 - Optimist)