Uzak Doğu'm

0,0/10  (0 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
426 gösterim
Uzakdoğu'm, Zeynep Oral'ın, Uzakdoğu ülkelerine yaptığı sayısız yolculuklardan, oralarda yaşadıklarından, gözlemlediklerinden derlediği izlenimlerden oluşan bir kitap. Yazar, Kamboçya'dan Vietnam'a Myanmar'dan Tayland'a, Laos'tan Endonezya ve Çin'e, yürek atışlarının peşinden giderken, ilgisini insana ve topluma yöneltiyor.
Uzakdoğu'nun 'büyüsüyle' Budizm'in labirentleri arasında, savaşların belleklerden silinmeyen anılarıyla efsanelerin, masalların gizemi arasında dolaşırken, bugünün insanlarını ve toplumlarını tanımaya çalışıyor. Doğan Hızlan 'Yürek Atışları' başlıklı bir yazısında, 'Geziyi sever misiniz İnanın, Zeynep Oral'la dolaşmanın tadı başka. Çünkü o, ülkeleri insan ve sanat haritasıyla anlatıyor' diyordu.
Zeynep Oral için, her yolculuk, aynı zamanda insanın kendi iç dünyasına yaptığı bir yolculuktur. Onun için öykü tadındaki bu anlatıların kültürel ve sanatsal birikimle beslenmesine şaşmamak gerek. Uzakdoğu'm, yazarın keşfetme ve öğrenme tutkusu, keskin gözlemciliği, ustalıklı ve şiirsel anlatımı, sıcak biçemiyle kanatlanan, düşünsel, düşsel ve görsel zenginliği olan bir yolculuk...
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  250
 • ISBN:
  9786055525323
 • Yayınevi:
  Cumhuriyet Kitap Yayınları
 • Kitabın Türü: