Yirmi5

8,3/10  (8 Oy) · 
16 okunma  · 
5 beğeni  · 
517 gösterim
Babam gitti. Ben hiç büyüyemedim. Babası giden her kız gibi yarım kaldım. Babasız kalan her çocuk gibi hep bir yanım çok daha fazla kırılgan, çok daha eksik, çok daha çocuk kaldı. Hep onu başkalarında aradım. Bulamadıkça sabırsız biri oldum. Büyüdükçe ona benzedim. Ona benzeyen yanlarımı hiç sevmedim.
Kocaman kız oldum sanıyor. Hala içinde baba geçen şarkılarda gözleri dolu dolu olan bir kız çocuğuyum.
Ben bu kitabı yazarken, orta dereceli depresyon şüphesiyle tedavi olmaya başladım. Doğal seleksiyonun gerektirdiği muhtaçlık duygusu beslenemediğinde, böyle sonuçlar doğuruyormuş işte.
Her zaman her durumda güçlü olmaya çalıştım ve elbette bunu da atlatmak istiyorum.
Birilerine “yalnız değilsin” hissiyatını yaşattıysam ne âlâ. Bana bunu yaşatan tek bir kişi bile olmadı çünkü hayatım boyunca.
Bu yüzden YİRMİ5. İçimde hem 5 yaşında bir çocuk, hem 20 yaşında bir genç kız var ve hiç büyümüyorlar.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  6054994557
 • Yayınevi:
  DESTEK YAYINLARI
 • Kitabın Türü:
Meryem Gök 
25 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Babam gitti. Ben hiç büyüyemedim. Babası giden her kız gibi yarım kaldım. Babasız kalan her çocuk gibi hep bir yanım çok daha fazla kırılgan, çok daha eksik, çok daha çocuk kaldı. Hep onu başkalarında aradım. Bulamadıkça sabırsız biri oldum. Büyüdükçe ona benzedim. Ona benzeyen yanlarımı hiç sevmedim."

.rahime Özçelik 
25 May 2017 · Kitabı okuyor · Beğendi · 9/10 puan

En dibi görmeden ışığı görmek mümkün olmuyor. düşmenin şiddeti ile sekip, yukarı çıkıyorsun. .
benim sevdiğim bir insan var gerçekten çok sevdiğim

TarcinliKurabiye 
12 Nis 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sizin hiç Yirmi5'iniz oldu mu? Benim oldu. Hem de öyle güzel anda oldu ki! Bazı kitaplar bazı insanlar gibi hayatımızda mihenk taşıdır. Yirmi5 benim mihenk taşı kitaplarımdan. O'na nasıl ihtiyacım varmış oysa. Market alışverişi yaparken o kadar kitabın arasında elim onu seçti ruhum mu demeliyim? Kapak içinde çok güzel bir şiir vardı, okudum ve hiç düşünmeden sepete attım. Selcan Aydın benim yarama dokundu çünkü. Zehirini içimde tuttuğum yaramdı. Babam, babama olan açlığım, kızgınlığım, keşkelerim, iyikilerim hepsi gözlerime doldu. Kitap altı ay boyunca göz kırptı bana, her elim gittiğinde ateş gibi yaktı beni. Bir kitapçı dostum her kitabın bir zamanı vardır derdi, çok doğru! Sancılı bir gece yarısı başladım kitaba. Birkaç saatte bitti. Hani bazen su üstüne çıkabilmek için en dibe batmak gerekir ya işte bu kitap beni en dibe batıran sonra çıkaran kitap oldu. Kitap Selcan Aydın'ın ilk kitabı, geçen sene "Bu Havalarda Dönme Bana" yı da çıkardı tereddütsüz aldım. Çünkü yalın diliyle anlattıkları senin, benim, hepimizin kalbine dokunuyor. Pek çok genç kız onun kitabını okuduktan sonra geri dönmesi güç yanlışlara hiç adım atmadı, pek çok kadına güç hatta esin kaynağı oldu hayat hikayesiyle.

Kitaptan 1 Alıntı

TarcinliKurabiye 
12 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Babam gitti. Ben hiç büyüyemedim. Babası giden her kız gibi yarım kaldım. Babasız kalan her çocuk gibi hep bir yanım çok daha fazla kırılgan, çok daha eksik, çok daha çocuk kaldı. Hep onu başkalarında aradım. Bulamadıkça sabırsız biri oldum. Büyüdükçe O'na benzedim. O'na benzeyen yanlarımi hiç sevmedim.
Kocaman kız oldum sanıyor. Hala içinde baba geçen şarkılarda gözleri dolu dolu olan bir kız çocuğuyum.
Ben bu kitabı yazarken, orta dereceli depresyon şüphesiyle tedavi olmaya başladım. Doğal seleksiyonun gerektirdiği muhtaçlık duygusu beslenemediğinde, böyle sonuçlar doğuruyormuş işte.
Her zaman her durumda güçlü olmaya çalıştım ve elbette bunu da atlatmak istiyorum.
Birilerine 'yalnız değilsin' hissiyatını yaşattıysam ne âlâ. Bana bunu yaşatan tek bir kişi bile olmadı çünkü hayatım boyunca.
Bu yüzden YIRMI5. Içimde hemen 5 yaşında bir çocuk, hem de 20 yaşında bir genç kız var ve hiç büyümüyorlar."

Yirmi5, Selcan Aydın (Destek)Yirmi5, Selcan Aydın (Destek)