Yolcu

6,7/10  (3 Oy) · 
12 okunma  · 
2 beğeni  · 
1.173 gösterim
Herkes Lara'nın mutlu bir evliliği olduğunu düşünürken Lara monoton hayatından sıkılmıştır. Artık bir yalanı yaşıyordur ve yeni bir iş için çok uzaklara gitmesi gerektiğinde yolculuk yaptığı trende Guy'la tanışır. Hayatı tamamen değişir. Bir gün Lara arkasında hiçbir iz bırakmadan gece treninde ortadan kaybolur. Sadece arkadaşı Iris onun kayboluşuyla ilgili ortalıkta dolanan hikâyeye inanmaz ve onu bulmak için yollara düşer. Iris için bu seyahat onu tehlikeli sırlara götürecek bir maceranın başlangıcıyken Lara için yıllar önce başlamış bir seyahatin sonudur.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786055057336
 • Orijinal Adı:
  The Sleeper
 • Çeviri:
  Timur Avarkan
 • Yayınevi:
  Pena Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aristokrat 
06 Kas 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Sanırım beni çeken kitabın karakterlerinin değişik karakterleriydi. Ta ki yarısına gelinceye kadar! Yazar kendince değişik bir şeyler yapıyım demiş ama çok saçma ve gereksiz bir kitap olmuş. Hele o değişik karakterdeki karakterler zamanla sıradanlaştı gözümde. Kadın polisiye roman yazarları sonunu neden hep aşka bağlıyorlar hiç anlamıyorum zaten! Bence bu kitap; 'bir kadın ve bir erkek arkadaş olamaz!' mesajları gönderiyordu.
Bir de gerilim yazıyordu türünde... Hiç gerilmedim. Evet, kısaca okumayın, değmez diyerek sonlandırıyorum yazımı.
Not: Yorumu okuyunca biraz fazla kötülemişim gibi geldi ama takdir edersiniz ki beklentiler yüksek olunca ve bu beklentiler karşılanamayınca tepkilerde büyük oluyor.

NEŞE AYVAZ 
05 Kas 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Mutlu görünen fakat mutsuz bir evliliğe sahip olan bir kadın. Trenle gidilebilecek bir yerde bir iş bulur ve kocası her ne kadar istemese de o işte çalışmaya başlar. Bur müddet kız kardeşinde kalır. Ancak aralarında olan aşılmaz köprüler onu tamamen uzaklaştirır. Trende tanıştıgi bir adamla ilişki yaşamaya başlar ve bir gece adsm trendeki odada olü bulunurken, kadın da hiç iz bırakmadan ortadan kaybolur..

Kitaptan 3 Alıntı