Hasan Durna, bir alıntı ekledi.
22 May 16:28 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Soru ve Cevaplar
'Yabancılarla konuşurken ellerimi koyacak yer bulamıyor sürekli gözlerimi kaçırıyorum, ne yapayım?
Vücut dilinin iletişimdeki önemi konuşma dilinden daha fazladır. İnsanlar ilk kez tanıştıkları birisi hakkında bir kanı oluşturduklarında bu kanı(lar)ın ilk görüşmedeki birkaç dakika içinde gözlemlenen vücut diline bağlı olduğu bilinmektedir. Yukarıdaki ilgili bölümde ayrıntılı vücut dili alıştırmaları örnekleri var. Onları okuyun.'

https://www.kitapyurdu.com/...an-durna/192235.html

Sosyal Fobi Kim Korkar Sosyal Fobiden!, Hasan Durna (Sayfa 114 - Pegem Akademi Yayıncılık)Sosyal Fobi Kim Korkar Sosyal Fobiden!, Hasan Durna (Sayfa 114 - Pegem Akademi Yayıncılık)

Kitapyurdu indirim...
Arkadaşlar Yapı Kredi-İş Kültür ve Can Yayınlarında %44 indirim var.Ben şimdi sipariş verdim.Klasikler,George Orwell,Sabahattin Ali vb.Kitaplar çok uygun fiyata.

Sosyal fobi ve utangaçlık
"Gözleriniz bağlı bir şekilde daha önce hiç tanımadığınız bir yere bırakıldığınızı düşünün. İlk yapılacak iş gözlerinizi açıp nerede olduğunuzu anlamaya çalışmak olmalıdır tahminen. Şehir mi, köy mü, ormanlık alan mı, neredesiniz? Herhangi tanıdık bir koku alınıyor, ses duyuluyor, herhangi tanıdık bir şekil gözlenebiliyor mu? Nerede olduğunun anlaşılma hızı, bir anlamda, bildik ve tanıdık bir referans noktası bulunma hızı ile doğru orantılıdır. Bulunulan yer, örnek olarak yıllardır içinde yaşanılan sokak, kişinin kendisini güvende hissedip kolaylıkla ne yapılacağına karar verilmesine yol açar.

Bilinmeyen bir yerde gözlerini açan çoğu kişinin vereceği tepki, ilk aşamada hafif bir ürperti hissetmek olacaktır. Hafif heyecan ile karışık çekingenlik hissi, algılanan başka bir duygudur. Hafif güvensizlik duygusu ve onun ardılı olan kendini güvenceye alma çalışma davranışı ve aynı zamanda olumsuz düşüncelerin baskın olması, birbirini takip eden üç önemli olgudur. Kendini koruma ve güvenceye alma ihtiyacının, insanın daha ilk çağlardan itibaren gözlemlenen doğal belirtisi, yukarıda belirtildiği üzere kaçınma, kollama ve utangaçlık olarak da kendini gösterebilen sakınganlık olarak olagelmiştir."....

Hasan Durna

https://www.kitapyurdu.com/...an-durna/192235.html

Levent Günaydın, Bu Kitabın Yazarı Sizsiniz Ey İnsanlar'ı inceledi.
 11 May 19:03 · Kitabı okudu · 30 günde · 8/10 puan

Kitaba Geçmeden Kitap Şuan KitapYurdu Dr Idefix Kitapsec ve Babilde Satışı başladı.Ve Sizlerin Önyargılarınızı- Ertelediğiniz Planları-Üşengeçliğinizi-Ölümden Kaçışınızı ve daha nice altbaşlıklı hikayelerinizi size anlatan bu kitabın videosunu izlemelisiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=EmhFxXBKfD8
Kitabın yazarı olarak değil okuyucu gözüyle inceleyeceğim ve bence kitap 10 üzerinden 8'lik (kendi kitabım diye 10 vermem doğru değil hakkı neyse onu vermeliyiz :) Ancak ben kitabı sürekli okuduğum ve yazdığım için baymış olabilir. Ancak sizler için 10 da olabilir ve inşaAllah 10 rakımınıda burda çokca görürüz. Kitaba gelecek olursak Dediğim gibi sizleri sizlerin hikayesiyle size anlatan bir kitap. Çok aşırı bir dini kitap beklemeyin arapça yazı olduğundan dolayı. Bu kitap normal hikayeler anlatıyor okuyucu sıkmadan okuyacak şekilde ve ufak dini motifler içeriyor mesela. Makyaj yapan bayanlar yada yapmayanlar, istediği bölümü seçemeyip baskı alan çocuklar yada baskı yapan ebeveynler,bir aksiyon içerisinde ölümden kaçışın ortasında kalan biri (Çoğumuz ölümü istemeyerek ölümden kaçmış sayılmıyor muyuz ?), Bir Öğretmen ve öğüt hakkındakiler. Önyargılarmız, Sosyal medyamız daha nice alt başlıklarla dolu olan bir kitap. Kitap içeriğinden bahsetmek istemiyorum her hikaye kısa bu yüzden spoiler etmiş olurum. Ancak Hikayeler Bizim kültürümüze uygun ve az bir şekilde içinde kritik noktalarında yedirilmiş Dini motifler (ayet -hadis-kısa vb) var. Belkide bu size İnsan Neyle Yaşar dan tanıdık geliyordur. Ancak orada İncilden alıntılar var ve bize uzak bir kültür bizim kitabımızda ise bizlerin hikayeleri var. İnşaAllah en kısa zamanda alıp okuma fırsatınız olur. ve incelemelerinizi görürüm. Kitapta hatalar var mı var. baskıdan kaynaklanan benim cümle düşüklüklerim, editörün gözden kaçırdığı yazım hataları tabi ki var inşaAllah gözünüze çok gelmez bu hatalar ve sizi rahatsız etmez . İnşaAllah ilk basım iyi bir sürede biter ikincisine geçince tüm hatalar düzeltilmiş olur. Hatasız olmaz tabiki yine hatalı bir kitaptır Dünyada tek hatasız bir kitap var bizde ona zaten yaklaşamayız :) Rabbim Gönlünüze Göre versin inşaAllah okuma fırsatı bulurunuz. Kitabı bazı kişiler önceden okuma fırsatı olmuş olacak( ya yapım aşamasında yada Muş'ilinde bulunduysa kitaplar öncelikle bize geldi. Birde Bir kaç Bizi kırmayan ve kitabı kabul eden arkadaşlarımız var inşaAllah en kısa zamanda onlarında incelemelerinde burada görürüz,bir kaç kişi de özelden okumalarını rica edecem inşaAllah onlarda kırmaz bizi :) (kitabı yazmaya başladığımı okuma tarihi komple taslağı bitirmemi de okumayı bitirdiğim hali olarak kayıt ediyorum siteye :)

İdefix Dışında Önerisi Olan?
İdefix’ten 6 kitap siparişi verdim ve iki gün geçti. (Stokta göründüğü için sipariş verdim) Henüz hazırlık aşamasında görünüyor. İdefix ce Kitapyurdu dışında online alışveriş yaptığınız bir yer var mı acaba ? Öneri alabilirim. Maalesef kitapçı yaşadığım yerde kolay bulunmuyor :)

Mutluyum Çünkü;
Uzun zamandır çıkmasını bekledigim, gönlüme dokunacak bütün sözlerin bulunduğu kitap şuan kitapyurdunda ön siparişte, hepinize özellikle öneriyorum :D
http://m.kitapyurdu.com/...mp;product_id=460596

Sadık Cemre Kocak, Kanka Kanunu'yu inceledi.
26 Nis 14:54 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap çok eğlenceli gelecek. Ben de kafa dağıtmak için aldım zaten. Kankalığın kökenine indiğimizde yazarımız bizlere bayağı gülünç (onlara göre tabi ama bize de komik geliyor yalan yok) kısımlar vermiş. Tanrı ve Musa kankamız demesi, Habil ve Kabil’in kankalık kanununu bozduğu ve beraber takılıp manita avlayamadıkları, Spartalı ve Truvalı kankaların Helen isimli hatun için birbirine düştüğü gibi olaylar, tamamen komik bir dille ve eğlence amaçlı yazılmış. Bize doğru veya yanlış gelebilir, zihinlerimiz kabul etmeyebilir ama komikse komiktir, bunu da değiştiremeyiz. :)
Kanunları sıralamak da oldukça iyi olmuş. Aslında bende liste oluşturup hızlı resim verecektim biraz da hazırlamıştım ama sonra sildim. Okuyup gülmeniz için böylesi daha iyi olurdu. :)
Bazı güldüğüm noktalarda (alıntı yapmaya çekindim yalan olmasın) hızlı resim ekleyerek buraya bıraktım. Buradan bakabilirsiniz.
https://i.hizliresim.com/D7ZYQl.png
https://i.hizliresim.com/2JAO70.png
Kitabın sonu da güzel aslında. Seviyorum bu adamı cidden. En azından seyretmeseniz de ‘How İ Met Your Mother’ dizisini duymuşsunuzdur. Barney Stinson’u da bilmemek ayıp. Kendisine güldüğüm gibi kitabında da sıkça güldüm ve gülümsedim. Kendisine bu eser için teşekkür etmek gerek. Gene ne ara bitti bilmiyorum. Artık zamanı geliyor, şöyle bir tarih kitabına da giriş yapabilirim her an.
Şaka bir yana adam o kadar rahat ki, daha kitabı okumadan şöyle bir yazı görürsünüz; Bu kitabın satılması, taşınması, kopyalanması, dağıtılması, OKUNMASI yasaktır diye. Adam sayfa 144’de Ek X kısmında aynen şunu yazıyor bakın: Kar etmeyi amaçlayan bir kanka, Kanka Kanunu’nu yayımlayabilir.
Eh fazla söze gerek yok. Herkese keyifli okumalar şimdiden. Kitabın ülkemizde satışını göremediğim için PDF olarak isteyen arkadaşlar varsa gönderebilirim. Bende PDF okudum. Kitapyurdu, DR gibi sitelerde göremediğim için söylüyorum bunu. İsteyen varsa da iletişime geçsin yardımcı oluruz kankalar. :D :D
Kendinize iyi bakın, mutlu günler..