300 syf.
8/10 puan verdi
·
4 saatte okudu
Selamlar. Nasılsınız? Ben çok tatlı, nahif bir kitap okudum ve onun etkisiyle buradayım. Gerçi benim kitap karakterleri ile kavgalarım meşhurdur. Bilirsiniz. Yine bu konuda ağzını bir tane vurma isteğim olan karakter vardı. Yahu konuşun arkadaşım. İletişim önemli. Ne diye birbirinize eziyet ediyorsunuz diye diye çevirdim sayfaları. Neyseki sonlara doğru o iletişimi yakaladıkta ben sakinleştim. Nisan kesinlikle şahsına münhasır bir karakterdi. Yahu kuzum öyle ısmarlama aşk mı olur? Aşk seni neredeysen bulur ki bulduda. Gerçi ona da hak vermemek elde değildi. Malum bir insanın canı çokça yanmadan, gardını almayı pek bilmiyor. Hakkettsin ya da etmesin güven belkide insan için en önemli etken. Nisan kadar Dinçer de bu konuda yaralıydı. O kendini anlattıktan sonra Nisan'dan bir atak beklemedim diyemem. Ama dedim ya size aşk dili çözmenin de bir yolunu bulur elbet. Her bir karaktere ne kadar kızsam da bir o kadarda sevdim. Hep yüzümde bir tebessümle çevirdim kitabın sayfalarını. Sonlara doğru gelen itiraf ile acaba mı dediğimi de soylemek isterim. Kitapta aşk bir yana çok güzel dostluklar okuduk. Kendi hedeflerine ulaşımaya çalışıp bu yolda mücadele eden gençler okuduk. En çokta ailelerin aslında biraz evlatlarına güvenmesi gerektiğini ve destekleyici olmaları gerektiğini okuduk. Yani öyle bir romantik kitap diyerek geçemeyiz. Ama kesinlikle bu kitaptan şahane bir romantik komedi türünde bir film ortaya çıkabilir. Çünkü tam yaz günü kizlar gecesine ya da kış günü içinizi ısıtacak o sonu belli ama tadindan yenmeyen anlarınıza eşlikçi olacak türden olurdu. Türünü sevenlere tavsiyemdir!
Romandan Aşk
Romandan AşkBuse Kudun · Epsilon Yayınevi · 202317 okunma
"Bir kadınla olmak trajedi mi, komedi mi, asla belli değildir. Ne kadar kafa yorsan da, boşuna."
352 syf.
6/10 puan verdi
Absürtü fazla kaçırıp inandırıcılıktan uzaklaşan bir komedi kitabı olmuş kendileri. Hatta bu ailedeki malzeme yazarı tek kitapla kesmemiş ki üç kitaplık seri yapmış. Kimbilir başka kimlerin başını yiyecekler :))) Son noktasına kadar adamın ölmediğini, aslında yaşadığını farketmelerini bekledim de bekledim ama olmayınca olmuyo işte napcan:(( Yer yer gülüp, yer yer oflayıp poflayıp , yer yer de yok artık ufak at dediğim bir kitap oldu. Nathan da ne sağlam adam çıktı ya cinayeti bile bile he dedi kıza. Enteresan... Velhasılı mantık aramadan, kafa dağıtmalık, değişik kurgulu bir kitap arayanlara ucundan azcıkda olsa tavsiyem olabilir, galiba, sanırsam:)))
Teyzelerini Ara
Teyzelerini AraJesse Q. Sutanto · Ren Kitap Yayınları · 202325 okunma
144 syf.
8/10 puan verdi
·
17 günde okudu
Gogol ve Tiyatro
Gogol'un komedi unsurları da içeren 2 tiyatro oyunu içeren eseri. Okunmasının oldukça eğlenceli olduğunu düşünüyorum iki oyunun da, yer yer gülmeme sebep olacak replikler mevcuttu. Düşünce unsurlarından çok olay odaklı, oyun olmasını da göz önünde bulundurunca okuması çok kolay bir kitap; çıtır çerez okunabileceğini söyleyebilirim. Fakat okuması keyifli ve eğlenceli bir eser olmasının aksine eserin etkileyici olduğunu söyleyemeyeceğim maalesef. Evlenme oyununun sonunu merak ederek hızlıca okudum, Kumarbazlarda ise sonunu tahmin edebildiğimden ve kumar teması çok ilgimi çekmediğinden biraz daha uzun süre aldı bitirmem. ... Gogol'un okuduğum ilk eseri, son da olamayacağını belirtmek isterim :)
Evlenme - Kumarbazlar
Evlenme - KumarbazlarNikolay Gogol · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 20121.066 okunma
352 syf.
5/10 puan verdi
·
22 saatte okudu
Kitap cidden absürt ama eğlenceli, okurken sırıtıyorsunuz. Meddy’nin yanlışlıkla buluştuğu adamı öldürmesiyle hikaye başlıyor, okurken bir kaç sefer karakterlerin geçmişine de gidiyoruz. Kitap genel anlamda saçma olanaksız şeyler yani kim bir cesedi buzdolabında taşır bi sorgulanır. Yine de ben takılmadım sonuçta komedi:) garantisini verebilirm asla sıkılmıyorsunuz. Gayet de komik eğlenceliydi. Genel anlamda keyif aldım yalan söylemeyeyim okurken ama sonu hiç beğenmedim. Jackie ile Maureen olayı bana fazlasıyla saçma geldi. O son katil kısmında çok eksik vardı ve daha iyi yazılabilirdi en azından ben öyle düşünüyorum. Nathan’ı yeteri kadar göremedik ki keske görseydik. İkili için mutlu son olmasına sevindim. Seriye devam edebilirim ama kesin konuşmayayım, eğlenmek için okunur.
Teyzelerini Ara
Teyzelerini AraJesse Q. Sutanto · Ren Kitap Yayınları · 202325 okunma
352 syf.
8/10 puan verdi
Selamlar. Bugün eski anılarımı canlandıran, bolca kahkaha attiran keyifli bir kitabın yorumuyla geldim. Öncelikle sorayım absürt komedi türünde kitapları severmisiniz? Ben bayılırım! Şöyle ağır okumalar yaptığımda, beni yormadan ve akıcı ilerleyen kitapları çok severim. Sevgili @sudeiilter ile bu
Teyzelerini Ara
Teyzelerini AraJesse Q. Sutanto · Ren Kitap Yayınları · 202325 okunma
360 syf.
·
Puan vermedi
·
30 saatte okudu
Tam bir komedi!!
Adı üstünde tam bir komedi… Sıkılmadan okuyacağınız, okurken çok güleceğiniz romantik komedi tadında bir kitap. Keşke devamı olsaydı. Çok severek okudum.
Bir Evlilik Komedisi
Bir Evlilik Komedisi
Sinan Akyüz
Sinan Akyüz
Bir Evlilik Komedisi
Bir Evlilik KomedisiSinan Akyüz · Alfa Kitap · 2016704 okunma
134 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
#godotyubeklerken #samuelbeckett in en bilinen eseri. Benimde türlü aksaklıklar ile bir türlü tiyatroda izleyemediğim bir oyun. Tek ortak noktaları birbirini anlamamak olan Vladimir ve Estragon adlı iki karakterin diyaloglarından oluşan bu tiyatro metni, varolduğu bile muğlak olan Godot'yu
Godot'yu Beklerken
Godot'yu BeklerkenSamuel Beckett · Kabalcı Yayınları · 20217,4bin okunma
Aklıma şeref yoksunu İsrail geldi
“Sovyetler gitti,ama silahlar hâlâ onda,o da masum insanlara çeviriyor,annenle baban gibilere. Bir de buna 'cihat' diyor. Ne komedi! Kadınlarla çocukları öldürmenin neresi cihat’mış?”
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.