Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

2

26 Şubat Hocalı Katliamı

Mayası zulümle yoğurulmuş bir millet olan;
Ermeniler tarih boyunca Azerbaycanlılara ve Türklere karşı acımasız olmuş, insanlık dışı terör eylemleri ve korkunç soykırımlar gerçekleştirmişlerdir.
Sayfa 162 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Kelimelerin tükendiği yer:(
Bir gecede üç bebeğin hem babasız hem annesiz kaldığını düşünün. Aradan otuz yıl geçse bile o korkunç geceyi unutamıyorum; soğukkanlılıkla bu olayları anlatamıyorum. Sanki bizim için hâlâ dün gibi.
Sayfa 124 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Reklam
Şehit olmak bir şereftir!
Sayfa 123 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Çok şükür...
Karabağ'ımız da geri alındı, şehitlerimizin intikamı da.
Sayfa 143 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Milli Kahraman Tevfik Hüseynov bize;
"Sakın yakalanmayın, çok işkence ederler. Yakalanmak yerine kendinizi öldürün" derdi.
Sayfa 129 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Reklam
Ermeni Taşnakları tarafından
Hocalı üç kez yakıldı. Eski çağlardan kalan izler kaybolsun, Ermenilere ait anıtlarla tarih tahrif edilsin diye yakılıp yıkıldı.
Sayfa 113 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Türk düşmanı Ermeni Balayan;
"Haçatur'la mahzene indiğimizde askerlerimiz on üç yaşında bir Türk çocuğunu pencereye çivilemişlerdi, başından, göğsünden ve karnından çekerek derisini yüzdüm. Saate baktım, Türk çocuğu yedi dakika sonra öldü. Türk çocuğuna yaptığım bu işkencelerden dolayı, kendimi rahatsız hissetmedim. Ruhum, halkımın yüzde birinin bile intikamını aldığım için sevinçten gurur duydum. Ve bu Türk çocuğunun bedenini köpeklere attım. Akşam aynı şeyi üç Türk çocuğuna daha yaptık. Bunu bir Ermeni vatandaşı olarak yaptım."
Sayfa 52 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Hamdolsun topraklarınızın düşman işgalinden kurtulduğunu da gördük!
Azerbaycan'ın güçlü bir düzenli ordusu, devletin ve vatandaşlarının Karabağ sorununun çözümü konusunda ortak akıl yürütmesi; topraklarımızın düşmanın elinden kurtulacağı günün çok da uzak olmadığını göstermektedir.
Sayfa 59 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Mithat Cemal Kuntay;
"Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır!
Sayfa 72 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
34 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.