Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

26 Şubat Hocalı Katliamı

ABD'li gazeteci yazar Thomas Goltz'un notlarından;
Parçalanmış cesetler etrafa saçıldı. İnsanın bu kadar gaddar ve alçak olacağına inanmak güç! Kafaları, burunları, kulakları kesilmiş ve gözleri çıkarılmış çok sayıda ceset var ve birçok cesedin derisi soyulmuş. İnsanlık tarihinde hiçbir ulus, hatta Naziler bile bu kadar gaddarlık yapmamıştı. Böylesi bir vahşilik sadece tüm benlikleriyle Türklerden nefret eden Ermeniler tarafından yapılabilirdi.
Sayfa 29 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Şehit olmak bir şereftir!
Sayfa 123 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Reklam
Türk düşmanı Ermeni Balayan;
"Haçatur'la mahzene indiğimizde askerlerimiz on üç yaşında bir Türk çocuğunu pencereye çivilemişlerdi, başından, göğsünden ve karnından çekerek derisini yüzdüm. Saate baktım, Türk çocuğu yedi dakika sonra öldü. Türk çocuğuna yaptığım bu işkencelerden dolayı, kendimi rahatsız hissetmedim. Ruhum, halkımın yüzde birinin bile intikamını aldığım için sevinçten gurur duydum. Ve bu Türk çocuğunun bedenini köpeklere attım. Akşam aynı şeyi üç Türk çocuğuna daha yaptık. Bunu bir Ermeni vatandaşı olarak yaptım."
Sayfa 52 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Rus Komutan Aleks;
"Hocalı'da gördüğüm şey, ne savaştı ne düşmanlık... İnsanlık ölmüştü burada. Güçlü bir hayvanın zayıf bir hayvanı boğup öldürdüğü ve cesedi bırakıp kuyruğunu sallaya sallaya gittiği belgeseller geliyor aklıma..."
Sayfa 146 - DESTEK YAYINLARIKitabı okudu
Karabağ Savaşı Zaferle sonuçlandı...
Ordumuzun gücü ve askerlerimizin kahramanlığı sayesinde topraklarımıza kavuştuk. II. Karabağ Savaşı sonucunda Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü yeniden kazanması büyük bir zaferdir ve Azerbaycan halkı bu tarihi zaferini bilge liderinin önderliğinde kazanmıştır.
Sayfa 162 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Kelimelerin tükendiği yer:(
Bir gecede üç bebeğin hem babasız hem annesiz kaldığını düşünün. Aradan otuz yıl geçse bile o korkunç geceyi unutamıyorum; soğukkanlılıkla bu olayları anlatamıyorum. Sanki bizim için hâlâ dün gibi.
Sayfa 124 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Reklam
Tarih kahramanları yazmaz, kahramanlar tarih yazar!!!
Koşullar kahramanlar yaratır, kahramanlarsa tarih yazar hep! Vatan sevgisiyle millet olarak gururumuza, haysiyetimize, onurumuza, ölümsüzlüğümüze dönüşen ve her zaman örnek olarak gösterilen Mübariz İbrahimov gibi!
Sayfa 70 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Önce Vatan diyenlerdir!!!
Şehitliğin ve kahramanlığın yeri ya da zamanı yoktur. Şehitler, halkın kimliğini ve benliğini koruyan, aydınlık yarınlarımıza kapı aralayan özgürlük meyveleridir bir nevi. Kahramanlar, başkalarının aksine hayatlarını canlarından çok sevdikleri ana vatana veren oğullardır.
Sayfa 69 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
İçimizde kopan çığlık: Hocalı
Ermeni silahlı kuvvetleri gece saat 22:00 sırasında Hocalı'ya saldırmış, önce şehre ağır topçu birlikleri ateş açmış, ardından çok sayıda tank ve zırhlı araçlarla şehre girerek evlerinde uyuyan sivilleri yok etmişlerdi. Kuşatmadan kaçan Azerbaycan Türkleriyse yollarda, geçitlerde ve ormanlarda pusuya düşürülerek şehit edildiler.
Sayfa 26 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
Ey Türk Milleti!
Hocalı bir şehitler şehridir. Karabağ'sız Hocalı'sız geçen tek bir anı bile kabul etmemeliyiz! Bu kutsal Azerbaycan topraklarında başımızı öne eğip ürkek yürümemeliyiz! Cehalet uykusundan uyanmalı, düşmanı alevler içinde yakalamalı, yaşama hakkımızı geri vermeli ve gelecek nesillere hediye etmeliyiz.
Sayfa 20 - AKADEMİ TİTİZ YAYINLARIKitabı okudu
39 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.