3

3 Mayıs Türkçüler Günü

0 member
"Toprak ana uyuturken koynunda bizi Yarınkiler biçecektir ektiğimizi, Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır, İşte o gün ruhlarımız şâd olacaktır!"
Sayfa 40 - ÖtükenKitabı okudu
"Kimseden haksız bir şey talep etmiyoruz. Atalarımızdan kalan mîrâsın, mefâhirimizin gömülü olduğu toprakların bizim olması ülküsünü kâlbimizde taşıyoruz. Oraları unutmamak istiyoruz. Ben bunları şahsım için istemiyorum. Oralarda çiftlik yahut apartman yapacak değilim. Milletim için düşündüğüm haklardan dolayı da kimse bana 'vatan hâini' diyemez. Bu çirkef iftirâyı iâdeye tenezzül etmiyorum. Kimin hâin, kimin vatanperver olduğunu târih tâyin edecektir. Hattâ etmiştir bile.."
Hüseyin Nihal Atsız
Hüseyin Nihal Atsız
Reklam
3 Mayıs Ruhu İlelebet Yaşasın!
İdeolojiler zamanın şartlarına göre gelişir ve büyür. Ancak ideolojinin gelişimi, o ideolojiyi savunanların gelişimi ile mümkündür. Bir Türkçü, ideolojisini gelecek nesillere taşımak için, önce kendisini zamanın ilerisine taşımalıdır. Türkçüler, sadece savaş anında öne atılan ve barışta unutulan kişiler olmamalıdır. Türkçülerin canı, malı, oyu diğer insanlarınkine göre daha az değerli olmamalıdır. Türkçüler, sadece kendi ideolojilerine dair bilgi sahibi olan, diğer konularda bilgisiz ve sınırlı insanlar olmamalıdır. Türkçüler, omurgasız, kuralsız ve ahlaksız kişiler olmamalıdır. Bir Türkçü, ideolojisini anlatmak için önce toplumda saygınlık kazanmalıdır. Saygınlık; korku, tehdit, cehalet ve temelsiz cesaretle kazanılmaz. Türkçüler için ilk hedef Turan'ı kurmak değil, özgün bir vizyonla önce kendilerini geliştirerek iyi örnek olmaktır. 3 Mayıs Türkçüler Günü Kutlu Olsun!
"3 Mayıs bir bayram değildir. Milli şuurun ayaklanmasıdır." Hüseyin Nihâl Atsız 3 Mayıs Türkçüler Günü Kutlu Olsun!
3 Mayıs ruhu ebediyen yaşasın.
3 Mayıs bizim günümüzdür. 3 Mayıs bir ruhtur. Bugünkü parti dincilikleri, nurculuk ve moskofçuluk safsataları geçerek ve ortada yalnız 3 Mayıs yürüyüşünü yapan Türkçüler kalacaktır Bu yürüyüş devam ediyor. Türk orduları Ata ruhlarını dolaştığı Altay ve Tanrı dağları eteklerinde geçit resmi yapıncaya kadar devam edecektir.
Hüseyin Nihal Atsız
Hüseyin Nihal Atsız
Bilsin ki cihan ben bu cihanın nesindeyim,: Bir ülkünün mehabetinin zirvesindeyim. Dünya denen mezellete dalsın her isteyen; Ben ırkımın şeref taşan efsanesindeyim.
Hüseyin Nihal Atsız
Hüseyin Nihal Atsız
Türk'ü sevdim, seveceği Ama bunun sonunda ızdıraplar varmış, felaketler varmış, hatta karşılaşılacak türlü kahpelikler doluymuş. Hepsi Kabul! TÜRK IRKI SAĞOLSUN!
Nejdet Sançar
Nejdet Sançar
Dünyada gerçi olmadı bir şeyde kârımız Ukbâda belki olsa gerek itibârımız. Ağyâr gül kopardı dikenden demet demet, Hâr oldu bağrımızda çiçek yüzlü yârımız. Yükseldi arşa neşvesi dünun, esâfilin; Toprakta gizli kaldı bizim âh ü zârımız. Baş eğmedik edâniye ikbâl ü câh için; Mâziye, ırka, sancağadır iftihârımız. Şâd olmamak olur mu, Kızıl Elma semtine Bir gün dönerse râyet-i âli-tebârımız. Hiçbir emel gönülde karâr etmiyor bugün, Ermektedir, şitâya hazin sonbahârımız. Hakanların dikilmeli Altay’da tuğları, Varsın cihanda olmayagörsün mezârımız.
Hüseyin Nihal Atsız
Hüseyin Nihal Atsız
Reklam
140 öğeden 81 ile 90 arasındakiler gösteriliyor.