Giriş Yap
Avrupa dillerinin çoğunda b,c,f,g,w,z harflerinin gösterdiği sesler Fincede yoktur,bu yüzden Finliler kendi Latin alfabelerinden bu harfleri atmışlardır.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Om Mani Padme Hum
Om: Evrenselliğin tecrübesine ve yoluna sığınıyorum Ta ki, Mani: ölümsüz ruh cevherimin aydınlığı, Padme: uyanan şuurluluğun derinliklerinden sıyrılsın Hum: ve ben, ten kafesinden kurtulmanın ilahi aşkı içinde, sonsuzluğa doğru sürüklenip gideyim.
Sayfa 66 - Kültür Yayınları
192 syf.
Bazen yazarla sohbet ettiğimizi düşünürüz ya okurken, o tadı verecek bir kitaptı. Tek sıkıntısı örneklerin geçmişe ait olması. Ama dil ile ilgilenenlerin okumasını tavsiye ederim :)
Dil Doktoru
8.7/10 · 135 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
"O halde bütün olguları bir kenara bırakmakla işe başlayalım çünkü bunların sorunla hiçbir ilgisi yoktur. Bu konuya girebileceğimiz araştırmaları tarihsel doğrular olarak değil, şeylerin asıl kökenini göstermekten çok onların doğasını aydınlatmaya uygun, sadece varsayımsal ve koşullu akıl yürütmeler olarak kabul etmek gerekir, tıpkı doğa bilimcilerimizin dünyanın oluşumu konusunda yaptıkları gibi.
Bir toplumsal kurumun kökeni üstüne yapılan inceleme, onun tarihi üstüne düşünmek anlamına da gelecektir kuşkusuz. Toplumun ya da dilin bugünkü durumuna nasıl geldiğini ve zaman içinde geçirdiği dönüşümleri düşünebilmek için önce onu başladığı bir ilk noktaya, denebilirse özüne geri götürmek gerekir bu yaklaşıma göre.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
54
535 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14