Profil
Boğuldum.. - Ezel
"Küçük göllerde kral olmak gibi değilmiş denizler.."
Sadece anlayan izler müthis bir flimdi 10/10
Reklam
İnci Taneleri
+ Şair aşağıdaki dizelerde hangi temayı vurgulamaktadır? “Çok şey öğrendim geçen üç yıl boyunca Balkona yorgun çamaşırlar asmayı Ki uçlarından çile damlardı.” Ne anladın? - Ne? +Didem MADAK adlı şahane bir şairin dizeleri bunlar,bu sana ne anlattı ne söyledi? -Yani.. +Sence bir balkona yorgun çamaşırlar nasıl asılır ,niçin asılır ve uçlarından çile nasıl damlar,neden damlar?
TV siz hayat olmaz diyenlere ithafen desinler diye yaşamayalım hayatı..!!
Televizyon, doğru ya da yanlış olsun, insanın içinde kesin inan cın oluşmasındaki en tehlikeli faktörlerden biri kabul edilir. Bu tehlikeli cihazda her gün yayınlanan film, dizi ve reklámların, in- sanın, özellikle de küçük çocukların içindeki yanlış kesin inancın oluşmasında büyük etkisi vardır. Çıplak kadın resimlerinin, +18 sahnelerinin, kadınların er- keklerle birlikteliğinin, iki cins arasındaki arkadaşlığın ve bundan kaynaklanan haram ilişkilerin tekrar tekrar sergilenmesinin ve tüm bunların beğenilen bir tarzda sunulmasının, aklın bu fikir- leri kabulünde büyük bir rolü vardır. Bu kabulden sonra bu dü şünceler kesin inanca dönüşmekte ve sürekli olarak sunulmaya devam ettiğinde de akılda kökleşmektedir. Görsel görüntünün, bilinçaltı üstünde doğrudan bir etkisinin bulunduğunu hesap et- mek gerekir. Çünkü kavrayış sahibi akıl, genellikle düşünmeden bunun geçişine izin verir. Buna karşılık bu cihazın eğitime yönelik bir tarzda kullanıl masıyla, doğru fikirlerin yayılması da gerçekleşebilir. Şüphesiz televizyonun, bireyin içindeki doğru inancın oluşumunda büyük etkisi vardır.
Ekranda yeni bir şey yok; gasp, dolandırıcılık, cinayet. Hep aynı şeyler.
Sayfa 41 - Çay İçsene İsimli Öykü’denKitabı okudu
Reklam
“ Nesiller televizyona kurban edilmiştir. ...nesiller televizyonun önünde adeta hiçbir çaremiz yokmuş gibi sürüklenip götürülmektedirler, Müslümanı ve Müslüman olmayanıyla herkesi. „
Sayfa 15
"Surete aldanan, hakikati ıskalar.." #gönüldağı
158 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.