Giriş Yap
Bir kişi veya olay hakkında belirli bir şekilde hissetmemiz için beynin, bu kişi veya olay ile beden durumu arasındaki nedensel bağı tercihen açık bir şekilde temsil edecek bir araca sahip olması gerekir. Başka bir deyişle, olumlu veya olumsuz bir duyguyu yanlış kişiye veya şeye...
Uçurumun kenarındayım Hızır Gülce bir beyaz sihir Canıma bedel bir haz Nur Nar ve Nurdan bir zehir Gülce Araf'ta infaz Bir tek bakışıyla suyum ısınır Güzelliğin zulme çaldığı sınır Uçurumun kenarındayım Hızır Ben fakir en hakir bin taksir Cahil cesaretimi alem tanır...
Nasıl engin denizler, korkunç denizler küçük çakıl taşlarına, kum taneciklerine yaslanıyorsa, korku da nihayet küçücük bir sevince ram oluyor, onun dizlerinde uyuyor.
Sadri Ertem
Sayfa 44 - Ketebe
"Korktuğum bir şey yok, öyleyse niçin böyle ürküyorum? Niçin? Çünkü her şey beni korkutuyor, çünkü korku da arzu da birbirlerini ve beni kandırmakla meşgul; onun kapıyı açmasını istemekle, beni ekmesini dilemek arasındaki farkı bile anlayamıyorum."
"Mutluluk fikrimin diğer herkesin mutluluk fikriyle çelişmesinden korkuyorum. Bu korku beni tüketiyor, bazen geceleri kıvranmama, acı içinde inlememe, deliliğin eşiğine gelmeme neden oluyor."
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.