1000Kitap okurları!
Bazılarınızın profili çok Korku 'tucu
Bazılarınızın ki ise Absürdistan 'dan kaçmış gibi Absürt
Ortadaki Adam olabilenleri tebrik ediyorum.

İsmail | Kvothe, Zihin Kontrol'u inceledi.
 10 dk. · Kitabı okudu · 18 günde · 7/10 puan

''İnsanın düşünmemesi yöneticiler için ne büyük şans.''
Adolf Hitler,
Kitaba genel olarak bakarsak; soy gelişim deneylerinden 25. kare gerçeğine, elektromanyetik dalgalarla insan zihni kontrolünden ışın dalgası gibi konulara kadar yıllar boyunca üzerinde çalışılan bilimsel deneylerin olduğunu söyleyebiliriz. Şaşırmadım değil. Almanya Nazisi ve CIA'nin, mükemmel soy gelişimi ve kısırlaştırma programları karşımıza çıkıyor. Üstün vasıflı bir liderin üstüne çip konulup, senelerce izlenerek, bilimsel verileri ortaya dökülüyor. Ve bu çipin yeni doğan bir bebeğe takılmasıyla, liderin tüm özellikleri bebeğe aktarılması gibi. ABD istihbaratı CIA'nın bu gibi deneylerde milyonlarca çocuğu denek olarak kullandığı, eğitimini verdiği cinsel konularla, üst düzey başkanlara seks kasetleriyle şantaj uygulanması. Sinsilik hat safhada!

Dünyanın en güçlü uyuşturucularından biri olan LSD üretiminin en önemli savunucularından yine en meşhur iki yazarı öğreniyoruz:George Orwell ve Aldous Huxley . Evet bu iki İngiliz yazar çok güçlü uyarıcı ve halüsinasyonların sebebi olan bu LSD adlı uyuşturucunun deneklerde ve sosyal hayatta kullanılmasını şiddetle savunduğunu öğrendim. LSD ise tahribatı çok ağır, ölüme bile sebep olan bir uyuşturucu. Yazarları eleştirmiyorum elbette. Ve yine çok yakın tanıdığımız bir yazar olan bilim-kurgu türünde vermiş olduğu eserlerle hafızaya kazınan ve yine İngiliz bir kişi: H. G. Wells
Şöyle ki Wells İngiliz istihbarat ajanı. Yıllar boyu CIA ile işbirliği de yapmıştır. M16'nın önde gelen bir ismi...

Tabii bunlar işin akademik ve siyasi boyutu. Deneklerin yaşamından kesitler ve şüpheli ölümlerinin eserle birlikte bizlere sunulması ise ayrı bir trajedi. Bunun yanında bu kitabın yazarı Keith de girdiği ufak bir dirsek ameliyatı ile hayatını kaybetmiştir. Daha fazla insanlara bilgi vermemesi için acaba yine CIA mı vardı işin içinde, kim bilir?

Ve ayrıca https://www.youtube.com/watch?v=uy98kdI4Ia0 videoda ki gibi Abd'nin dünyadan sakladığı 51. bölge ve Ufo sırları. Alman bilim adamları ve CIA çalışanlarının üzerinde durduğu bu uzaylı maceralarının tamamen bir kurmaca olduğunu belirtiyor yazar. Tüm bunlar korku atmosferinde insanları sindirmek içinmiş. Fakat şu videoda ki sözler de kafamı karıştırmış durumda. https://www.youtube.com/watch?v=aSIfY7_OwI4 Ufo'nun gerçek olduğunu ve yakın zamanda bu tür canlılarla karşılaşabileciğimizi anlatıyor.

Son olarak yapılan Vietnam Savaşı'nın bile çok farklı nedeni var, yazarın emekli bir gazi askerle yaptığı röportajda. Diyor ki Vietnam Gazisi ''Ölen ABD askerlerinin ülkeye getirilirken, vücutlarına doldurulmuş uyuşturucuyu gizlice gördük. Anladık ki yapılan savaş uyuşturucu içinmiş.''

Televizyon ve net dünyasından yayınlanan çizgi filmlerin çocuklarda yaptığı olumsuz etki, film izlerken 25. karede savaş ve erotik grafiklerle beyinlere mesaj gönderildiği, cinsellik, içki ve uyuşturucunun gençler arasında hızla yayılması gibi olaylar zihnimizin bir kontrolör tarafından kontrol edildiğini unutmamak lazım... Ben demiyorum, gizli araştırmaları ve şüpheli ölümüyle yazar Jim anlatıyor.

Gülce ERİŞMİŞ, bir alıntı ekledi.
19 dk. · Kitabı okuyor

Ateş ile korku iyi birer uşak, kötü birer efendidir.

Karanlığın Sol Eli, Ursula K. Le Guin (Sayfa 234 - Ayrıntı Yayınları)Karanlığın Sol Eli, Ursula K. Le Guin (Sayfa 234 - Ayrıntı Yayınları)
Cansu, bir alıntı ekledi.
54 dk. · Kitabı okuyor

Arayış bitince, aranan şey artık bir kez bulunduğu için, korku da aşk da biter.

Efrasiyab'ın Hikayeleri, İhsan Oktay Anar (Sayfa 201)Efrasiyab'ın Hikayeleri, İhsan Oktay Anar (Sayfa 201)
Nedim Kaya, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Devletlerin ürettiği korku ve tehdit söylemleri, tebaaların duygularını yansıtır, sorgular ve düzenler.

Yükselen Duvarlar, Zayıflayan Egemenlik, Wendy BrownYükselen Duvarlar, Zayıflayan Egemenlik, Wendy Brown
Büşra A., bir alıntı ekledi.
1 saat önce

BAKARA SÛRESİ(2/112)
Hayır! Kim özü Muhsin olarak yüzünü tertemiz Allah'a teslim ederse,Rabbisinin katında onun mükâfâtı vardır. Onlara hiçbir korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir.

Kuran-ı Kerim Türkçe Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 18 - Seda Yayınları-2007)Kuran-ı Kerim Türkçe Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 18 - Seda Yayınları-2007)
sude aydemir, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Yaşlanmak, geçmişten artık korku duymuyor olmaktan başka bir şey değil zaten.

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Stefan Zweig (Sayfa 69 - Türkiye iş bankası kültür yayınları)Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Stefan Zweig (Sayfa 69 - Türkiye iş bankası kültür yayınları)
Umut Görkem Demir, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Yaşlanmak, geçmişten artık korku duymuyor olmaktan başka bir şey değil zaten.

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Stefan Zweig (Sayfa 69 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Stefan Zweig (Sayfa 69 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
Sarya, bir alıntı ekledi.
 2 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

ya bu sefer farklı olursa, ya sonsuza kadar mutlu...
Evlilik benim için çok anlamsızdı, komikti. Hiç mutlu ve evli iki kişi görmemiştim. İnsanların kendi sorumluluklarını başkasının sırtına yükleme merakı, sahiplenme gibi büyük bir hata, hala çocukluğumuzdaki masal sonlarını arıyor olmamız, yanılsamadan ibaret aşklar ve en önemlisi yalnızlıktan duyulan korku sonucu bu ikili kombinasyonu deniyoruz. Bunları biliyordum ama ya bu sefer farklı olursa, ya sonsuza kadar mutlu... falan filan diyordum işte.

Eroin Güncesi, Kanat GünerEroin Güncesi, Kanat Güner