Delal yaman, bir alıntı ekledi.
 2 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Geçmişin insanı hem var ettiğini hem yok ettiğini söylerken haklıydıniz.Ama sonra başvurduğunuz o enkaz benzetmesi, lafı dolandırmadan söyleyeceğim, hem çok beylikti hem de mağdur erkek edebiyatının bıktırıcı tekrarından başka bişey değildi.Ayni acıklı duygusallık, aynı ' herkes sevsin beni' yakarışi... sizden daha iyisini beklerdim. Sanırım bir kadın canınızi yakmış, siz de savunmaya geçmişiniz. İnsan, kendimi savunayim derken kendine kolayca razı oluyor Rıfat bey."
Asıl mesele ne biliyor musunuz? Erkekler gecmisleriyle sevilmek istiyor, bu yüzden büyüyemiyolar." diye devam etti telefondaki meçhul kadın." Kadınların ise sevilmek için bir tek şimdiye ihtiyacı var.Onlar tam şimdi ve tam şimdiki halleriyle sevilmek istiyorlar.Bu kadar basit."
" Geçmişimiz ile sevilmek istediğimizi söylerken tam olarak neyi kastettigimizi anlayamadım," dedi Rıfat, kadını da daha fazla konuşturmak istemiyordu.
"Zor, kötü ya da sevgisiz geçen çocukluk günlerinizde vücudunuza batan dikenleri, kiymiklari öpe okşaya çıkaracak bir kadın düşlüyorsunuz, sevgiden anladığınız bu!"

Seyrek Yağmur, Barış Bıçakçı (Sayfa 41)Seyrek Yağmur, Barış Bıçakçı (Sayfa 41)

Geceye Dair
Bir çocuğun ağzından dökülen kırık dökük sözcükler bir araya geldiğinde betimleniyor yalnızlıklar ve ben hep her gülümsemenin sonundaki hüzne denk geliyorum ..Ne yapıyorum ben sorusunu binlerce kez sormuş olmanın yorgunluğumu ?.. bilmem ama adımlarım daha yılgın şimdiler de ve umudun ses tınılarını dahi unuttuğumu kabullenmek zor kendi adıma , kaç dilde haykırmalı sessiz harfleri daha bilmiyorum , sesli harflerden sensizlikte yoksunum ,bu kadar bilinmeyenli bir cümle yapısında iyi kötü bir denklem kursam şimdi kendimle çelişir sonunda önermelerim le yine yalnız kalacağımı bilmekte bir o kadar berbat , Alçak gönüllü cümlelere ihtiyacım var , belki adımlara belki , belki ... sana , senli adımlara , senli belkilere , gözlerine .. Gözlerin demişken ... Şimdi hangi harf anlatabilir ki ? ... Neyse ,

İmla hataları yalnızlıktandır, Ebedi değil anlık olanlardan belkiler den ,

Charles Dickens
"iyi zamanlardı, kötü zamanlardı;Akıl yıllarıydı, budalalık yıllarıydı;inanç yıllarıydı, inançsızlık yıllarıydı;ışık zamanıydı, karanlık zamanıydı;umut baharıydı, hüzün kışıydı;önümüzde çok şey vardı, önümüzde hiçbir şey yoktu;Herkes cennete gidecekti, dönüşte hepimiz oraya gidecektik..."
'İki Şehrin Hikayesi'

Emrah Günal, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Harbin kendisi çok katı bir hakikattır Valideciğim. İnsana sert ve acımasız dersler veren kötü bir tecrübedir.

Uzun Beyaz Bulut Gelibolu, Buket UzunerUzun Beyaz Bulut Gelibolu, Buket Uzuner
Leyla karagüzel, Aşkın 7 Hali - Bişnev!'i inceledi.
6 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ilahi Aşk ile beşeri aşkı kıvamında anlatan bir eser. Okunasi bir eser. "Öyle bir kal ki gitmenin utanciyla kavrulsun aşkın kötü " Mevlana ve semr - leyla ile mecnun- Ferhat ile şirin- Sezai Karakoç ve Mona Roza şiirinin gerçek öyküsü ve daha da fazlası...

Primal Fear
"Suçu ispatlanana kadar suçsuzdur." kavramına her zaman inanırım. Bu kavrama inanmamın sebebi, insanların özünde yatan o iyilik cevherine dayanır. Suçların hepsinin de kötü insanlar tarafından işlenmediğine inanırım. Ve her zaman şunu anlamaya çalışırım: Çok iyi niyetli bazı insanlar bazen çok kötü şeyler yapabiliyorlar.

sezer aşık, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım; kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım..."

Tutunamayanlar, Oğuz AtayTutunamayanlar, Oğuz Atay