Meryem, bir alıntı ekledi.
14 dk.

Niye yazıyorum ki bunları. İçimiz bir dolap değil ki açıp bakalım. Açıp gösterelim. Yine de anlatıyoruz ama. Bizi farkedince eşyaların arasına gizlenmeye çalışan bir böceğe benziyor anlattıklarım. Gelecektim. Ama daha bir kötü hatıram olsun istemedim.

Yaşamak, Cahit ZarifoğluYaşamak, Cahit Zarifoğlu
saerdem, bir alıntı ekledi.
40 dk. · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

“Bu merete alışmışım bir kere, bırakamıyorum, bari siz sigara içmeyin, çok kötü bir alışkanlık” diyerek sağlık değerini aşılayamaz. Yemesinde, içmesinde, sporunda sağlık değerine tanıklık yaparak sağlığı, ailesinde yaşayan bir değer haline getirir.

Gerçek Özgürlük, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 257)Gerçek Özgürlük, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 257)
Aysel, bir alıntı ekledi.
43 dk. · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Kadın Erkeğin Suskunluğuna Nasıl Tepki Verir
"Erkek sustuğunda, kadının aklına en kötü şeyleri getirmesi doğaldır, çünkü kadınlar ancak söyleyecekleri şeyler karşı tarafı inciteceğinde ya da biriyle konuşmak istemediklerinde veya karşılarındakine artık güvenmeyip ilişkilerini kesmek istefiklerinde susarlar. Bu yüzden erkek birdenbire sessizleştiğinde kadının endişelenmesine şaşmamak gerekir! "

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John Gray (Sayfa 76)Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John Gray (Sayfa 76)
Bellatrix Lestrange, bir alıntı ekledi.
59 dk.

'Kötü bir adam olmamak bir yana, herhangi bir şey olmayı da beceremedim: Ne kötü ne iyi, ne alçak ne namuslu, ne kahraman ne de haşerenin biriyim. Şimdi bir yandan köşemde pinekliyor, bir yandan da acı, faydasız bir teselliyle avunuyorum: Zeki insanlar asla bir baltaya sap olamaz, olanlar yalnız aptallardır. Evet efendim, on dokuzuncu yüzyıl adamı en başta karaktersiz olmalı, böyle olmaya manen mecburdur; karakter sahibi, çalışkan bir insansa oldukça dar kafalıdır.'

Yeraltından Notlar, DostoyevskiYeraltından Notlar, Dostoyevski
İlknur Akça, bir alıntı ekledi.
1 saat önce

Başkaları hakkında bilip bilmeden kötü şeyler söyleyen tiplerin, kendine yeterince güvenmeyen insanlar olduğunu anladım. İnsan kendini ne kadar beğenirse beğensin, bunu, başkalarını aşağılayarak ifade etmemeli.

Tadı Damağınızda kalacak Öyküler, Bettie B. YoungsTadı Damağınızda kalacak Öyküler, Bettie B. Youngs
RABİA YILMAZ, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Uzun zamandır kendimi böyle "iyi" hissetmemiştim. Neden acaba? Bak soru soruyorum. Demek ki düşünmeye başlıyorum. Neden bugün kendimi "iyi" hissediyorum? Çünkü "iyi" bir şeyler yaptım da ondan. Peki ne zaman kendimi iyi;ne zaman kötü hissediyorum?
Güzel müzik dinleyince, sürükleyici bir kitap okuyunca ve birilerine yardımım dokununca, kendimi çok çok iyi hissediyorum. Öte yandan yapmak istemediğim şeyleri yapmak zorunda kalınca, yeterince yürekli olmadığımı düşününce kendimi çok çok kötü hissediyorum.

Arkadaşlar Arasında, İpek OngunArkadaşlar Arasında, İpek Ongun

"Ne kadar iyi bir insan olduğunun pek önemi yok. Nasıl olsa ilk hatanda en kötü insan sen olacaksın." Demiş biri. Ne kadar doğru söylemiş.

Mine Alşan, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Sırf biri sana kötü bir şey yaptı diye sen de diğer insanlara öyle şeyler yapmak zorunda değilsin."

Beni Bulun, Michelle Burford (Sayfa 131 - Martı Yayınları)Beni Bulun, Michelle Burford (Sayfa 131 - Martı Yayınları)

Hastalık ne kötü bi şey. Sanki hayatı televizyondan yaşıyorum...