Giriş Yap
Her sabah Mü'minin zafer yolculuğu başlar -Yalansız -Gıybetsiz -Kalp kırmadan -Kul hakkına girmeden -İbadetleri aksatmadan -Haram lokma yemeden -Salih amel peşinde koşarak -Hakkı ve sabrı tavsiye ederek -Bir zulme ve bir günaha engel olarak -Geçen her gün Mü'minin zafer günüdür
Abdülaziz Kıranşal
·
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Tasavvuf ; Cenab-ı Hakkı unutmamak demektir. Bu yolla kul, günahlardan kurtulur, haramlar zehir gibi gelir.
Osman Nuri Topbaş
Ya ilâhî! İsm-i azam hakkı için, Eşref-i Ebnâ-i Adem hakkı için, matla-i nur-i Muhammed hakkı için, Hakka vasıl evliya hakkı için, hem şehid-i kerbela hakkı için, lütfen cümlemizin günahlarını bağışla. Ya Rabbi günahlarımız çoğaldı, ortalığı sardı, insanlar azdı, şımardı, birbirine acımaz, Seni tanımaz, haram helal ayırmaz, anne baba sormaz hale geldi. Sen bize merhamet eyle ya Rabbi! Merhametsizler içinde inleyenlere, bizim Allahımız var ya O bize yeter deyip Sana güvenenlere, çoluk çocuğa karışıp darlığa düşenlere, kul borcundan yolunu şaşıranlara, kimseye ellerini açmayanlara, belki Allahım bir kapı açar diye bekleşenlere, ummadıkları yerden ihsan eyle ya Rabbi! Yâ ilâhî! Şu mübarek anda el açtık, boyun büklük zatına, günahlarımız çok, defterimiz kapkara. Özür dilemeye yüzümüz kalmadı ya Rabbena! Fakat biz kuluz, kuldan hata; Sen Rabbimizsin sana yaraşır ata, lütfen cümlemizi hiç günahı olmayanlar defterine kaydeyle. Sayısızdır biz de günah, yüzbinlerce tövbeler olsun ya ilâh! Cümlemizi mağfurîn zümresine ilhak eyle! el-Fâtihâ...!
Sigara konusunun gündem olduğu kadar ahlaksızlık, hayasızlık, fuhşiyat, zina, faiz, gıybet, kul hakkı, isyan, nifak, kibir, gurur, hasetlik v.s... gibi çirkin ve insanın ahiretini tehlikeye sokan manevi hastalıkların tedavisi gündem olmadı hayatımızda malesef...!
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Kul hakkı bir değer olarak gerçekten ailede yaşıyorsa o aile bilir ki, çocuk doğar doğmaz haklarıyla doğar ve onun haklarına saygı duyulur.
Sayfa 238 - Kronik Yayınları
2
527
5,3bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14