İlknur Demir, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okuyor

Sanatın, aynı zamanda bir güç olduğunu anlayan bu çocuk, bu gücün yalnızca iyilik ve doğruluk için değil, küfür için de kullanılabileceğini hesaba katmıyordu. O da pek çok cahil insan gibi, sanatı kendi karakteriyle yorumlamaya çalışıyordu.

Sanat Nedir?, Lev Nikolayeviç Tolstoy (Sayfa 19 - Bilge Karınca)Sanat Nedir?, Lev Nikolayeviç Tolstoy (Sayfa 19 - Bilge Karınca)
Fight4Freedom, bir alıntı ekledi.
3 saat önce

Başkalarının suçunu deve yapıp gözünde büyütüyor, kendi kabahatini iğne yapıp yakanda gizliyorsun.

Her Şeye Rağmen Sevgi, Lev Nikolayeviç TolstoyHer Şeye Rağmen Sevgi, Lev Nikolayeviç Tolstoy
Emin Karataş, İnsan Neyle Yaşar'ı inceledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

En iyisi bu olsa gerek.Tolstoy üstad şaheser ortaya koymuş. Savaş ve Barış'tan önce okunmalı, herkese okutulmalı. Derin ve herkese dokunan bir hikaye örgüsü mevcut..

Kadir Ekinci, İtiraflarım'ı inceledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tolstoy un hayatından...
Tolstoy artık yaşamdaki amacı sorgulayama başlar ve yaşamın yapmacık sahte kirli ve mutlak bir amacı olmadığını fark eder. Öyle ki yaşamdan kurtulmaya çalışanların ( intihar edenlerin) bu hatta ki en akıllı ve en güçlü insanlar olduğunu düşünür ve bu düşünce onu da etkiler . Tanrı var mı? Biz neden yaratıldık? İnsanlığın amacı ne? Aşk tutku para öz hayatın kendisine yeterli mi ? Delice bir sürü sorunun sorunduğu ve cevaplandığı yer ...
" Beni yaratan " Birini" kabul etmiyorsam da şöyle bir düşünce gayet normal geliyordu: Beni bu dünyaya getirmekle son derece aptalca ve büyük bir şaka yapmıştı BİRİSİ."

Hasan, bir alıntı ekledi.
6 saat önce · Kitabı okuyor

Karnında bebeğini taşıyan ya da kucağında bebeğini emziren bir kadının ne yüce bir iş yaptığını düşünmek bile yeter.

Kreutzer Sonat, Lev Nikolayeviç Tolstoy (Sayfa 46 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Kreutzer Sonat, Lev Nikolayeviç Tolstoy (Sayfa 46 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
Saadet SEVİNÇ, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okuyor

Seviyorum seni ben. insan sevdiğini olduğu gibi sever, olmasını istediği gibi değil.

Anna Karenina, Lev Nikolayeviç TolstoyAnna Karenina, Lev Nikolayeviç Tolstoy
Simurg (ϜϓſϞ), bir alıntı ekledi.
9 saat önce · Kitabı okudu

“Tanrı’yı seviyorum” deyip de kardeşinden nefret eden yalancıdır.
Çünkü gördüğü kardeşini sevmeyen, görmediği Tanrı’yı sevemez.

Yuhanna

İnsan Neyle Yaşar, Lev Nikolayeviç Tolstoyİnsan Neyle Yaşar, Lev Nikolayeviç Tolstoy
Oktay Demir, bir alıntı ekledi.
9 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ya gerçekten de yaşamam gerektiği gibi yaşamadıysam,bilinçli seçtiğim yaşamım yanlışsa?.."

İvan İlyiç'in Ölümü, Lev Nikolayeviç Tolstoy (Sayfa 75 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)İvan İlyiç'in Ölümü, Lev Nikolayeviç Tolstoy (Sayfa 75 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
Ömer MEMOĞLU, bir alıntı ekledi.
14 saat önce

“Yalnızdım; gizemli ihtişamı içinde, soluk mavi gökyüzünde yüksek, belirsiz bir noktada asılı duran ayın parlak küresini kendine doğru çeken tabiat ve değersiz dünyevi tutkularla şimdiden kirletilmiş ama güçlü bir hayal ve sevme gücü bahşedilmiş önemsiz bir solucan olan ben, aynı şeydik.”

Gençliğim, Lev Nikolayeviç TolstoyGençliğim, Lev Nikolayeviç Tolstoy
Ömer MEMOĞLU, bir alıntı ekledi.
14 saat önce

“Uzun, siyah, örgülü saçları ve dolgun gerdanı, her zamanki gibi dalgın ve güzel, çıplak kolları ve tutku dolu kucaklayışlarıyla o görünürdü, hayatımın kadını. Bana aşıktı ve bir anlık aşkı için tüm hayatımı feda edebilirdim. Gökyüzündeki ay giderek yükselir, parlaklaşır, gölün pırıltısı giderek berraklaşır, gölgeler daha da karanlıklaşır, ışık giderek zayıflar, ben bütün bunlara bakar ve sesleri dinlerdim. Ve o anda bir şey bana onu sevmenin tek nimet olmadığını söylerdi. Yüksekteki dolunaya bakardım, bütün mutluluk ve nimetlerin kaynağı olan O’na yaklaştığımda gerçek güzelliği ve mutluluğu görürdüm ve gözlerimi buruk ama heyecan verici sevinç gözyaşlarıyla doldururdu.”

Gençliğim, Lev Nikolayeviç TolstoyGençliğim, Lev Nikolayeviç Tolstoy