Özkan Bilgen, bir alıntı ekledi.
12 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

İnsanlar kötü olmaktan çok avanaktırlar, yalnız burunlarının dibinde olan şeyleri görürler. Biraz daha ötesini anlamazlar. Oysa, yakında olan basittir. Asıl değerli olan, uzaktakilerdedir. Eğer yaşayış daha kolay, insanlar daha zeki olsalardı herhalde daha yararlı birşey olacaktı. Ne var ki bu amaca ulaşmak için şimdilik geçici bir zaman rahat bir yaşayıştan vazgeçilmelidir

Ana, Maksim Gorki (Sayfa 374 - İskele Yayınevi)Ana, Maksim Gorki (Sayfa 374 - İskele Yayınevi)
Hejarr, Yol Arkadaşım'ı inceledi.
19 saat önce · 8/10 puan

Hayatımın hemen hemen her bir döneminde bana yol arkadaşlığı eden bu adama bir daha rastlamadım.Fakat iyi duygularla,şen bir gülümsemeyle sık sık anarım onu.O bana,akıllı insanların yazdığı koca koca kalın kitaplarda bulunamayacak pek çok şey öğretti. Hayat,İnsanların bilgeliğinden daha derin ve anlamlıdır çünkü.. Gorkinin eserlerinden suya hasret kalmış bir toprak parçası gibi faydalanıyorum ruhumu ferahlatıyor sayfaları çevirdikçe bir şeyler öğreniyorum oldukça güzel bir kitap bazen sırf Rus yazarların ana dillerinden kitaplarını okuya bilmek içinn kendimi Rusça öğrenme hayallerine kaptırıyorum bi baktın öğretene sonunda Spasiwa demişim:) Kitap güzel tavsiye ederim..

Hejarr, bir alıntı ekledi.
 Dün 00:53 · İnceledi · 8/10 puan

Daha çok para vermek istiyordum sana."Şu delikanlıya yardım edeyim "diye düşünmüştüm.Dün köy aklıma gelince içim bir tuhaf olmuştu...Bakalım,nasıl davranacaksın diye bekliyordum;kendiliğinden para isteyecek misin? Şu yaptığına bak...Zavalı dilenci!..İnsan para İçin bu kadar alçalır mı? Aptal! Açgözlü köleler!...İnsanlıktan haberiniz yok...Beş kapik için kendinizi satarsınız!

Yol Arkadaşım, Maksim Gorki (Sayfa 98)Yol Arkadaşım, Maksim Gorki (Sayfa 98)
Hejarr, bir alıntı ekledi.
Dün 00:10 · İnceledi · 8/10 puan

Dünyada senin gibi adamlar çok var!
Her yer mutsuz insanlarla dolu!..Sendeleyip duruyorlar...

Yol Arkadaşım, Maksim GorkiYol Arkadaşım, Maksim Gorki