Müntehar Derelli, bir alıntı ekledi.
05 May 20:57 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

futbol
Veba, kolera ve tifo mikropları gözle görülmüyor. Çok minikler, fakat koca eyaletleri mahvediyorlar. Halk ve toplum arasında manevi hastalıklara neden olan mikroplar vardır. Muhtemelen bunlar kolera mikrobundan daha tehlikelidir.

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 111)Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 111)
Berra, bir alıntı ekledi.
13 Nis 08:35 · Kitabı okudu

"Kolera, veba ve humma gibi hastalıkları doğuran mikroplar gözle görünmeyecek kadar küçük olsa da, bütün bir vilayetin halkını telef edecek kadar etkilidir. Halkı ve toplumu manevi hastalığın pençesine düşüren mikroplar da vardır ve bunlar kolera mikrobundan belki de daha tehlikelidir."

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 118 - Koridor)Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 118 - Koridor)
Dalgın Nil, bir alıntı ekledi.
17 Mar 20:49 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Halkı ve toplumu manevi hastalığın pençesine düşüren mikroplar da vardır ve bunlar kolera mikrobundan belki de daha tehlikelidir.

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 118)Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 118)
R.T, bir alıntı ekledi.
10 Mar 16:19 · Kitabı okudu · İnceledi

futbol
"...Veba, kolera ve humma mikropları gözle görülemez. Bunlar, çok küçük oldukları hâlde bütün bir ülkeyi kırıp geçirirler. Toplumun baş belası olan manevi mikroplar da böyledir. Bunlar, belki de veba mikroplarından daha tehlikelidir."

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 48 - Timaş Yayınları, 2005 Mart Baskısı, Çeviri: Ali Çankırılı)Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 48 - Timaş Yayınları, 2005 Mart Baskısı, Çeviri: Ali Çankırılı)
Beyza Özdemir, bir alıntı ekledi.
08 Mar 12:22 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Veba, kolera, lekeli humma mikropları gözle görülemez. Bunlar çok küçük oldukları halde bütün bir eyaleti tahrip ederler, ulusa musallat olan manevi mikroplar da vardır. Onlar belki veba mikroplarından daha tehlikelidir.

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 68)Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 68)
Halil İbrahim, bir alıntı ekledi.
27 Oca 22:26 · Kitabı okudu · İnceledi

Derin Manalar İçerir
Kolere,veba gibi hastalıkları doğuran mikroplar gözle görünmeyecek kadar küçük olsa da, bütün bir vilayetin halkını telef edecek kadar etkilidir. Halkı ve toplumu manevi hastalığın pençesine düşüren mikroplar da vardır ve bunlar kolera mikrobundan belki de daha tehlikelidir.

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory PetrovBeyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov
Demedov, bir alıntı ekledi.
 20 Oca 18:54 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Manevi Mikroplar
Veba ve kolera mikropları gözle görülemezler. Fakat bu mikroplar çok küçük olmalarına karşın koca bir ülkeyi kırıp geçirirler. Ne var ki halkın başına bela olan manevi mikroplar belki de veba mikroplarından çok daha tehlikelidir.

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 46 - undefined)Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 46 - undefined)
birkul mehmet, bir alıntı ekledi.
17 Oca 13:39 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Topluma bulaşan manevi mikroplar..
Millete ve topluma musallat olan manevi mikroplar da vardır

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 46)Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (Sayfa 46)
Kübra Karasu, bir alıntı ekledi.
 17 Oca 13:30 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Halkı ve toplumu manevi hastalığın pençesine düşüren mikroplar da vardır ve bunlar kolera mikrobundan belki de daha tehlikelidir.

Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (undefined)Beyaz Zambaklar Ülkesi, Grigory Petrov (undefined)