Hata yaptığınızda sakın dönüp arkanıza bakmayın unutmayın eğer Sindirella ayakkabısını düşürdüğünde geri dönseydi asla prenses olamazdı.
Marilyn Monroe

Kıyafetlerimiz kadın olduğunuzu gösterecek kadar dar, hanım olduğunuzu gösterecek kadar gevşek olmalı.
Marilyn MONROE

Hedefe ulaştıktan sonra insan iyice hafifler. Hangi yolu teptiğiniz önemli değildir. Hedef çizgisine ulaştıktan sonra derince bir nefes alır ve artık başardığınızı anlarsınız. Ancak.. Bundan sonra başlama imkanınız yoktur.
Marilyn Monroe

Hoş bi kızım ama güzel değilim, günaha girdiğim olur ama şeytan değilim, iyi biriyim ama melek değilim.
Marilyn Monroe

Mutsuz olmasına rağmen nasıl mutlu olacağını bilen bir kızdı. Ve önemli olan da bu.
Marilyn Monroe

"Hatalar yaptım
Kontrolümü kaybettim
ve çekilmez biri oldum zaman zaman
Ama en kötü zamanlarımda
Beni idare etmezsen,
en iyi zamanlarımda benim yanımda olmayı
Hak etmezsin!" - Marilyn Monroe

Kendimi bir insan olarak bulmaya çalışıyorum, bazen bunu yapmak kolay değil. Milyonlarca insan tüm yaşamlarını kendileri bulmaksızın yaşıyor.- Marilyn Monroe

Sevgi, bir alıntı ekledi.
16 May 04:33 · Kitabı okuyor

Mahremiyet
"Ben şunu hissediyorum ki, Marilyn Monroe intihar etti, çünkü kendi kendine yapabileceği tek şey olarak bu kalmıştı. Her şeyi topluma aitti. Tek başına, kendi kendine, tamamen gizlice yapabileceği tel şey buydu artık".

Yakınlık, Osho (Sayfa 55)Yakınlık, Osho (Sayfa 55)
Noslope, bir alıntı ekledi.
14 May 18:19

Marilyn Monroe
Akıllı bir kadın sınırlarını bilir. Daha akıllı bir kadınsa sınırlarının olmadığını..

OT Dergi Sayı: 61, KolektifOT Dergi Sayı: 61, Kolektif
Şüheda Büşra, Ay Hadi İnşallah!'ı inceledi.
12 May 20:02 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Her ne kadar filmi yapılsa da zırnık derecesinde benzemiyor. Öyle ki Pucca her kusuruna rağmen "Sibel Can gibi gözlerim var benim!" diye kendinde en çok ön plana çıkarttığı ve sevdiği tek şey olan mavi gözlerini Büşra Pekin'de görmeyi bırakın, Pucca'nın izni olmadan birçok şey yapılmıştı filmde.
Neden Marilyn Monroe?!
Her kapakta Marily Monroe var ve çoğu insan neden?! diyor. Melankolik olan M.M'ye kendini çok benzetiyor. Hatta bir gün Ankaralı'ya söylüyor bunu o da Pucca'yı tersleyip "Sen insanların acılarından zevk duyuyorsun!" tarzı bir şey söylüyor.
Ceri ile olan ilişkisini daha yakın merceğe alıyor bu kitapta. Bana göre Ceri Pucca'yı daha özenle seviyor. Çocuk istememesi en büyük kusuru olsa da Pucca'ya hep "Sen daha doğru dürüst kendine bakamıyorsun. Senin gibi gerizekalı biri çocuğa nasıl baksın?!" tarzında okları yöneltmiştir. (sevgili Ceri şu an Pucca Batı'ya oldukça iyi bakıyor.)
Yine hep bir evlilik hazırlığı,yüzükler bilmem neler...
Her zamanki gibi en komik haliyle, acılarını gülerek yazmış. Bölüm başlıkları hep arabeks tarzı olsa da yine severek okudum.