Gökçe GÜRBÜZ, Kitap Hırsızı'ı inceledi.
19 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir kaç kişiye tavsiye ettim fakat kitabı yarım bırakmışlar... Sanırım Hitlerin zamanındaki Almanya’yı anlattığı için olsa gerek... Ama kitap çok güzel olmasaydı filmini bin uğraşlarla çekmezlerdi sanırım... Ben beğendim biraz tarih biraz hayatın gerçekleri beni sıkmaz diyorsanız doğru kitabı inceliyorsunuz...

şükriye tuğçe gümüş, Kitap Hırsızı'ı inceledi.
Dün 23:29 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Liesel Meminger,annesi tarafından kardeşi ile evlatlık verileceği Almanya'ya gitmektedir.Yolculuk sırasında kardeşi ölür.Kardeşinin gömülmesi sırasında mezar kazıcısının cebinden düşen bi kitabı farkeder alır ve baktığında hiçbirşey anlamaz çünkü okuma bilmemektedir.Eve vardıklarında üvey annesi ve üvey babası tarafından karşılanır.Yavaş yavaş hem ailesine alışır hemde bulunduğu kasabaya.Kasaba da Rudy isminde bi oğlan ile tanışır ve kısa sürede arkadaşlıkları dostluğa dönüşür.Bu sırada okula başlayan Liesel arkadaşlarına göre okuma yazmayı öğrenmede çok zorlanır.Durumu fark eden babası tarafından okuma yazma işinde yardım alır.Liesel artık daha mutludur.Bir gün hitlerin doğum günü sırasında bazı kitap ve dergiler yakılacaktır.Hazırlıklar tamamlanır ateş yakılır.Ama aralarında yanmayan bazı kitaplar vardır birini fark eder hemen onu alıp eve gider.Bu arada evlerinde bi misafir vardır.Devamı kitapta der okuyup ardına filmini izlemenizi tavsiye ederim..

Mustafa Yeşildemir, Hiç Kimse Sıradan Değildir'i inceledi.
Dün 21:33 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Gerçekten mükemmel bir kitaptı. Vize haftamda ders çalışmayıp kitabı bitirmek için sabahladım. Markus zusak'ın kitap hırsızını okuyacam ilk fırsatta

.booklover, bir alıntı ekledi.
20 Nis 20:11 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kalbinin derinliklerinde bir yerde bir kaşıntı vardı, fakat kaşımamaya dikkat ediyordu. Ortaya çıkabilecek şeylerden korkuyordu.

Kitap Hırsızı, Markus Zusak (Sayfa 64)Kitap Hırsızı, Markus Zusak (Sayfa 64)
E., bir alıntı ekledi.
20 Nis 01:25 · Kitabı okuyor

Ön verandaya çıkarak kendi sınırlı açımdan dünyaya baktım. O dünyaya meydan okumak istiyor ve hayatımda ilk kez bunu yapabileceğimi hissediyordum. Pekâlâ, üzerinde durduğum köhne bir verandaydı, izbe bir kulübede oturuyordum; dünyanın aynı olmadığını söylemek bana düşer miydi? Ama Tanrı biliyor ki dünya çoğumuza meydan okuyordu zaten.

Hiç Kimse Sıradan Değildir, Markus ZusakHiç Kimse Sıradan Değildir, Markus Zusak
seher baltacı, bir alıntı ekledi.
17 Nis 13:11

Caddenin her yerinde insanlar vardı ama boş olsa, yabancı bundan daha yalnız olamazdı.

Kitap Hırsızı, Markus ZusakKitap Hırsızı, Markus Zusak
E., bir alıntı ekledi.
16 Nis 16:20 · Kitabı okuyor

Aptalların pek çok arkadaşı olduğunu fark etmiş miydiniz?
Bu sadece bir gözlem.

Hiç Kimse Sıradan Değildir, Markus ZusakHiç Kimse Sıradan Değildir, Markus Zusak
E., bir alıntı ekledi.
16 Nis 01:28 · Kitabı okuyor

Bir kez yalan söylediğinizde herkese aynı şeyi söylemeniz gerekir.Bunu hepimiz biliriz.

Hiç Kimse Sıradan Değildir, Markus ZusakHiç Kimse Sıradan Değildir, Markus Zusak